bugün

(bkz: football manager 2010)
demosu su adresten indirilebilecek zimbirti: http://www.worthdownloadi...php?gid=4202&id=20390

football Manager 2010'un da demosu cikmis. gorelim bakalim hangisi daha iyi. Ancak sunu da belirteyim, taktik-database kisminda football manager'in %70 kadarini sunarsa, tercihim fifam manager 10 olur. zira stadyum yapmak, finansal kararlar almak, bilet fiyatlarini belirlemek, kiz arkadasina ev-mev almak, sabahtan aksama pivot tipi forvet aramaktan daha cekici be abi.
total club managerden beri takip ediyorum ea sports un yaptığı menejrlik oyununu ve bu sene gerçekten başarılı olmuş,oyun detayları daha geniş bir şekilde ele alınmış, paf taki oyuncuları artık direk kiraya gönderebiliyorsunuz mesela.Ayrıca artık maddi krize girince çıkmak çok çok zor bir durumda.Fifa Manager 3d oynama desteğiyle biraz daha ağır basıyor bana göre.
simsvari bir menajerlik oyunudur.

DMC'nin çişi gelmiş energysi de düşmüş önce işetip sonra yatırayım bari...
henüz yeni cd sini aldığım ve henüz ucuz ama çok iyi bir genç yetenek bulamadığım oyundur.
Beşiktaş'la ikinci senemde şampiyonlar ligi şampiyonu olduğum oyundur.Oyundaki o sezonda fenerbahçeninde Türkiye kupası almasıyla gerçekçiliğini benim gözümde yitiren oyundur.

edit: eksileyen arkadaş neden eksilediğini yazarsan sevinirim.
alexander kacaniklic, christopher buchtmann, gabriel obertan, paul pogba, oliver gill, georgino wijnaldum gibi oyuncuların çılgın atabildikleri oyun.
(bkz: meraklısına önerilir)
mantık olarak güzel oyundur ama çok eksiği vardır. oynanabilirlik, oyuncuların güçleri vs. fm ile kıyaslanamaz. fm bu konuda daha iyidir. fifa manager uğraştırır, zamanınızı etkin kullanamazsınız, yapı itibariyle zevksizdir.

lakin güzel tarafı inşaatlar yapabilirsiniz, ticari işletmeler satın alabilir ve fa manager gibi finans konularında ayrıntılara dalabilirsiniz. fm'de yıllardır bu konulara girilmemiştir ve girilse çok daha iyi olur.
managerlik oyunları içerisinde görsellik açısından en iyi oyundur.
Özel hayat diye bir bölüm var, gittim bi hatunla evlendim, 3 çocuk yaptım. Boşanınca çocukların hepsi gitti. Ben daha iyi bakardım o çocuklara, niye götürüyorsun çocuklarımı hain kadın.
eskişehirspor,bursaspor gibi takımlarla necip uysal- ali küçik - furkan özçal gibi ortasahalarla zirveyi zorlayabileceğiniz oyun.
türkiyeden bir takım aldıysanız totalde 10 milyona alabileceğiniz şu oyuncularla 2-3 sene sonra avrupada iyi yerlere gelmeye başlarsınız.bu adamların içinde 21 yaşından büyük yok.

armagan kus
ali kucik
onur bayramoglu
rıdvan simsek
jem karacan
goksu alhas
goksu
sezai zehiroglu
john bostock
gokay irevul
onur karakabak
abdülkadir kayali

şunu da eklemeden geçemiycem türkiyeden herhangibir takımı ilk 3 senesinde şampiyonlar liginde finale çıkarttım diyorsa ya en kolay seviyede oynuyor yada muhtemelki adam sallıyordur böyle birşey mümkün değil efendim.

şunuda ekleme ihtiyacı duydum başlıkta görüldüğü üzere fifa manager 2010 dan bahsediyoruz fm olarak kısaltılan football manager değil.fifa manager 2010 oynayan arkadaşlar bilir oyunda zorluk seviyeleri vardır yanılmıyorsam 5 adet idi.
kolay, orta, zor diye seviyeleri mi varmış la bu fm'nin diye düşündüren oyun. az kaldır dedirten kalıbını kullanıyordum ha az kaldıydı.
armağan kuş'u iyi yapmışlar, sevdim bak oyunu. benim okulumdan mezun oldu lan o çocuk, o sol açık oynarken ben ortada oynar, ara topu atardım lan ona.
cm ve fm serilerinin ardından oynadığım açık ara en kaliteli menajerlik oyunu. bütün zorluk seviyelerini en zora getirmek şart tabi. ne kadar zor, o kadar gerçekçi. oyun herşeyiyle emek istiyor. ayrıntısının ayrıntısına girdikçe oyunun içine balıklama dalmış geziniyor gibi oluyorsunuz. ama daha önce cm ya da fm hiç oynamamış biri için oyunu çözmesi 20-30 gün sürebilir.