bugün

kimse kimseyi sevmek zorunda değildir.sevmediği kisi adına yanlıslarına itiraz noktasında istediğini yazabilir de...

gelmek istediğim nokta şu türkiye de bircokları için f.gülen kanaat önderi misyonu ile kitleleri etkileyebilen gönül insanıdır.

bazıları icin kemalist-laik rejimin tehdidir.*bu kitle icin bir ajandır...

ama bazıları da var ki en tehlikeli güruh bunlardır.

din adına ona saldırılar.

bakın ne demis hoca efendiniz bilmem ne kilisesinde..bakın papazın elini nasıl öpmüs...bakın nasıl dialog dialog diyerek kafiri dost edinmis seklinde aciz yorumlar yapıyor.

tebliğ düsturunu anlayamamıs bünyeler bunu din adına yapması hakikaten hic inandırıcı ve samimi olmuyor.

hocaefendinin tevhidde birleselim cagrısını anlayamamanız onun davasından ne kadar uzak oldugunuzu ve cercevenizin ne kadar dar oldugunun acık bir kanıtıdır.

lütfen

hamis:işbu entry (#3663387) numaralı entryden hareketle yazılmıstır.
beraat etmesi ile birlikte türkiye'de yargı sistemine durmadan bok atanların birden "hukuka saygılı olalım" moduna dönmesi bakımından turnusol kağıdı bir insandır. ayrıca erzurum'da kolbaşıdır, erzincan'da deli daylak. aha haa coştum lan gene, dağıldım uyarsanıza ibnbeler!

kendimce çemkireyim de laik ruhum nirvanaya ersin diye bir şeyler yazayım bari ya da sadece tüzel kişilikler laik olur ukalalığına düşüp ayar vermeye çalışayım diye bir entry yazmayı her şeyden ama her şeyden çok istiyorum.

ancak madem bu adamcağızla daşşak geçilmesinden sıkıldık ki ben asla sıkılmam. ağlamasından, zırlamasından, sevimsizliğinden, nurjuvazi eğilimli talebelerinden bahsetmeden bir entry çalışması olsun bu o zaman.

ne diyor bu feylozof! dinler arası diyalog. bir kere bu tezi hiç ama hiç okumaya gerek duymaz biraz kitap karıştırmış biri. madem insanların dini duygularını kullanarak bir örgütlenme şekillendireceksiniz kullandığınız kelimeleri de özenle seçin ki bir boka benzesin değil mi ama?

kuran-ı kerim'i okuyan herkes bilir ki "dinler" diye bir kavram yoktur. ilk din de son din de islamdır ve ılımlısı, laytı, ananaslısı olmaz. bu sahih olmayan bir hadis falan değil açın bakın kitapta yazıyor. bunu bilmiyorsanız gerçekten de insanlar sizleri gözlerinde çok ama çok çok fazla büyütüyorlar. yok biliyor da ısrarla kullanıyorsanız bunun adını ben koyamam.

bu adam(dedem yaşında) gelsin burada benim dedemin hastanelerde yaşadığı sıkıntıları çeksin, emekli maaşı kuyruğunda geçirdiği kalp krizlerini yaşasın. ondan sonra dediklerini şöyle bir göz ucuyla okuyalım, kaale alalım. pensilvanya'da 30 uşak 100 cia ajanının korumasında müslümanlık da kolaydır filozofluk da. gel burada yap şu felsefeyi de görelim entelektüel kabadayılığını!, te allahım ya ayara kestim bak şimdi, dağıl lan ışık şövalyeleri!!!
nazdrave arkadaşım, sevgi kelebeğim.
bir daha ki sefere karşısında 4 israil çocuğunun ayaklarının gıdıklandığı bir video izlettirilirse, muhtemelen salya sümük ağlayacak olan kişidir.
öncelikle
(bkz: #3669836)mübadeleden beri izmirli olan mübadeleden beri hisarda esnaflk yapmış bir ailenin çocuğu olan ve 50 sene hisarda esnaflık yapıp öbür dünyaya göçen ve hisar camiinde haftanın her günü 5 vakit namaz kılan dedeme göre hisar camisinin önünde yıllarca hacı yağı, dini kitap ,tespih satan, arada sırada tüm hisar esnafının katıldığı dini toplantılar da şeriatçı söylemlerinden ötürü cemaatten dışlanıp bir daha hisar camisine hiç uğramayan ve yine dedeme göre sıradan bir adam.imanlık, baş imamlık,müftülük,şeyhulislamlık falan gider bu arkadaşlar.imam olmak için en azından imam hatip bitirmek gerekir bre cahiller bu adam bırakın imam hatipi ilk okulu dışarıdan bitirmiş.imamlık devlet memurluğudur.insan cahil olmasın ya!
bir esnaf çocuğu, bir imam, müezzin ve din bilgini olarak milyarlarca doları nasıl kazandığını sık sık sorduğum ama taraftarlarının cevap vermekten hep kaçtığı, türkiye'de siyasal islamın hakim olması ve daha kolay sömürülebilir olması için amerika birleşik devletleri tarafından görevlendirilen devlet görevlisi. onlara göre devlet görevlisi bize göre vatan haini.
gönül adamı falan değil düpe düz amerika'nın adamıdır. göz boyamak için saçma sapan ülkelere sözüm ona türk okulları açar lakin bu okullarda türkiye haritası, ve türkiye cumhuriyeti devleti' nin kurucusu mustafa kemal atatürk' ün resimleri bulunur mu? bulunmazsa neden bulunmaz? peki bunların yerine osmanlı haritaları ve f.gülen' in sözleri bulunur mu? bulunursa neden bulunur? şakirtlerine sormak gerekir. ayrıca çok güzel mazlumu oynayıp duygu sömürür ama amerikada yaşadığı villalar, yönettiği servet ve koruması altında bulunduğu cia göz önüne alındığında şakirtlerine bu nasıl mazlumluk? bu nasıl gönül adamlığı diye de sormak gerekir.
bir esnaf çocuğu olarak amerikalı olmayan kimsenin kalmadığı bir ülkenin vatandaşı olduğunu biliyorum. arkadaşa sordum bir orospu çocuğu olarak aynı fikirde olduğunu bildirdi. (her ne kadar arapça ve farsça'ya hakim bir görüntü sergilese de dil bilgini olabilmesi için önünde çok yol var diye de düşünüyorum.)

fethullah gülen'in amerikan ajanlığı mevzusu yıllardır emildiği halde posası çıkmamış bir portakal dilimi kadar verimli maşallah, canı sıkılan, memlekette birçok kişiye yaptığı gibi amerikan ajanlığı yaftasıyla selam duruyor kemalist abilerine. benim anlayamadığım türkiye'de kimlerin amerikan ajanı olmadığı, vatanını seven, idealist, yurtsever insanlar filan demeden şöyle birkaç isim alsak da amerikan ajanı olmamanın gerek ve yeter şartları hakkında en azından bir fikrimiz olsa. e tabi böyle bir talebe karşılık verecekler içerisinde "ee atatürk var işte, o ki ne yüceydi, gözleri çakmakk çakmakk.." diyecek denyozadeler bulunduğundan zerre şüphem yok ama o ulu kameti bir kenara bırakarak cevap verin lütfen, kimdir amerikan ajanı olmayan, ne gibi özellikleri olmalı?

bir amerikan ajanı olarak fethullah gülen ve taifesinin her icraatının altında bir chapaanoğlu arayan, hiçbir beyanatına güvenmeyen bünyeler nasıl oluyor da ertuğrul özkök'ün genel yayın yönetmeni, aydın doğan'ın bizzat sahibi olduğu bir gazetede çıkan haberleri bilakayduşart doğru kabul ediyor, milli menfaatler çerçevesinde hazırlandığına kani olabiliyor zihnimdeki aptallık skalasının hiçbir noktasında karşılık bulamıyorum.

şu ezberlerinizi bozun adam gibi düşünün biraz da, eleştirecekseniz ondan sonra şumüllü bir eleştiri haritası çıkaralım, artık şirazesi kaymış bir amerikan ajanlığı masalıyla kime ne anlatmaya çalışıyorsunuz bir türlü anlamıyorum. bir doğu perinçek vardı üslubunuzun tevarüs ettiği onun da akıbeti ortada. biraz izan biraz akıl yahu.
emniyet, yargı ve hatta youtube üzerindeki etkisiyle desderin devlet.
şimdi bu adam,hepimizin bildiği üzere islamiyeti yayıyor dünyaya.bir misyon edinmiş kendine.dünyanın en uzak ülkelerine bile okullar açıyor.zengin işadamlarını,doktorları,mühendisleri kafalıyor.ve işin enteresan tarafı bunların hepsini amerikadan yönetiyor.organize ediyor.bu bizim bildiğimiz amerika ise yani ırağı vuran afganistanı yerle yeksan eden.askerleri camileri bombalayan.kadınlara tecavüz eden.ırakta müslüman erkekleri anadan üryan soyan.halkı kendi içinde tamamen bunlara tezat yaşayan amerika.yani müslümalıkla alakası olmayan amerika.neden fethullah güleni amerikada saklasın.her hakkı versin.paşalar gibi yaşatsın.bunlarda hakikaten tuhaf bişeyler var tabi anlayana.
muridleri bu aralar battı balık yan gider misali dort koldan saldırıyorlar.
ama bunlar son cırpınıslar. cunku hak geldi, batıl olan yokolacak.

(bkz: ciki ciki teorisi)
azıcık zekayı işletilerek varılacak olan sonuçlara takılmış plak gibi "iftira, iftira" diyen müridlere sahip eril kişi.
beş milyar dolara hükmeden ilkokul mezunu hoca efendi.
soyadı "gülen" olamasına rağmen hiç güldüğü görülmeyen insan. hep ağlar kendileri.
kendi tv kanalında ağlayarak insanların dini duygularını sömürerek para kazanan, cemaati nekadar amerika karşıtı gibi gözüksede, sanki başka ülkede doktor yokmuş gibi tedavi ayağına milleti yiyip, amerikada bir güzel sefa süren ve fem dersanelerinin sahibi kişidir.
büyük islam ve türk filazofu. türkiye den kaçıp bir islam ülkesine sığınmak yerine islam ülkelerini bombalayıp sadece ırak ta bir milyon müslümanın ölmesine yol açan abd ye sığınması da çok manidar hani. daha da manidar olanı türk mahkemeleri tarafından aklandığı gün abd nin fetullah gülenin abd de yaşamasını sağlayan green kartını iptal etmesi ve fetullah gülen in yaptığı sözde green kart başvurusunu da kabul etmemesi.(green kart başvurusu için fetullah gülene kefil olanların yarısı cıa ajanı yarısı da papazlar) amaç adamın türkiye ye geri dönmesi ve abd nin nihayi amaçlarının gerçekleşmesi. hala bazı bünyeler bu adamın islam dinini yaymakta olan güzel bir insan olduğunu düşünüyor. o kadar kör olmuşsunuz ki fetullah gülen in okullarının bulunduğu ülkelerde abd den izinsiz kuş uçmayacağını farkedemiyorsunuz. ahmet in mehmet in herhangi bir ülkede gidip okul açabileceğini zannediyorsunuz. fetullah gülen abd nin 'kendi islamını' yaratma projesinin başındadır. bu islam yine diğer islam yönetimleri gibi baskıcı, şeriata dayalı bir düzen olacak ama dış politikada abd yanlısı olacak. siz niye tayyip erdoğan ın dışarıdan bu kadar desteklendiğini sanıyorsunuz. abd islamın yayılmasını amaçlasaydı erbakan ı savunurdu. ama abd kendi yandaşı bir islamın yayılmasını amaçlıyor. büyük orta doğu projesiyle beraber zaten dogmalara meyilli türk halkını islam ülkesi yapmayı amaçlayan abd ülkenin başına da kendi adamını getirecek. tıpkı ırak ta lübnan ürdün de yaptığı ve iran la suriyede yapmayı amaçladığı gibi. bu durumu biz hala görmesekte ruslar fetulah gülen in eğitimci değil abd casusu olduğunu çoktan gördü ve yerel mahkeme kararlarıyla fetullah gülen okullarını bir bir kapatmaya başladı.

http://haber.gazetevatan....erdetay.asp?Newsid=186272

iyi uykular türkiye...
yakında tüm eczanelerde..

(bkz: fethullah gülen marka condom)

http://haber.gazetevatan....d=187818&Categoryid=1
1. baba parasıyla zorla okutulanlar vardır bunlar dershanelere gönderilir ve vakıf üniversitelerinde lisansını 7 yılda ancak bitirebilirler.

2. bazıları da vardır ki okurken çalışırlar. anne-babası cahil olduğu için eğitimin çocuklarına faydasını bilmezler. bu ailelerin çocukları; sabahtan öğleye kadar okula giderler, öğleden akşama kadar para kazanmak için çalışırlar (ayakkabı boyarlar, su satarlar, konfeksiyonda çalışırlar). akşam eve geldiklerinde ders çalışmaya çalışırlar, kitaplarını okurlar. sınavlara girdiklerinde eşit koşullarda yarışa başlamamalarına rağmen yarışı kazanırlar.

3. köylerde doğup okula sahip olamayanlar da vardır. kulaktan dolma bilgilere inanıp; geleneklere bağlı büyüyüp fundamentalist yaşayanlar.

bana soracak olursanız ben 2. kategoridekilerin hayranıyımdır; onlara aşığım. kendilerini sürekli geliştirme yolundadırlar. eğer üniversite okuyamayacaklarsa bile yâni ailelerini geçindirmek zorundalarsa bile açıköğretim fakültesini okurlar yine de okurlar. 1. kategorideki gerizekalılar hakkında konuşmak bile istemiyorum.

fethullah gülen ise istisnai bir 3. kategori çocuğudur. evet ilkokul mezunu olabilir. ama nice üniversite mezunundan daha düşünceli ve kendini geliştirmiştir. sadece dini bilim değil pozitif bilimleride araştırmıştır. hem de başkasının zoruyla değil kendi çabasıyla. o konuşurken hz. ömer'den bahsedebildiği gibi dostoyevski ve maxwell'den de söz edebilmektedir.
hakkında ezbere konuşulmaması gereken bir kişidir.
hayatında hiçbir konuşmasını dinlemeyenlerin bok atmaya çalıştığı alimdir.
sözlüğümüzün müdavimlerindendir zira hakkında hergün onlarca entry girilir.

ayrıca hakkında bu kadar entry girilince öldü sanılmayan tek şahısdır.
"ılımlı islam" adı altında "kucaktaki islam" ın bayraktarı.
ergenekon'un bir numarasıdır. * * *
ya entır evet entır girmeyim deom dayanameom ya.ulan ne adammışın be feto.helal olsun sana ya hani derler ya okusa atom müdendisi bile olabilirdi işte böyle bir insansın.bakmayın adamı sürekli kötülediğime aslında sadece amerikan hayranı olmasını sevmiyorum yoksa insanları yönetebilme yani liderlik kabiliyetine hayranım. düşünsenize erzurumun bir köyünde doğuyosunuz hayat size pek te iyi davranmamış belki tembeldiniz belkide zorunluluktan ilkokulu biriremiyorsunuz. 4 ten terksizin. göç izmir e orada işportacılık allah ne verdiyse geçim zor.sonra allah yürü ya kulum desin 25 milyar dolarlık (oha) servetin yöneticisi yanında milyonlarca koyunun çobanı ol.sonra gel dünyanın en büyük projesinin başına geç (büyük ortadoğu projesi). bu adam kesinlikle aptal değil. orası kesin.zakası sorgulanması gerekenler üniversiteleri özelliklede hepimizin bildiği gibi fizik bölümü(ne hikmetse nurcular fizikçilere bayılır) mezunlarıdır.bu adam kesinlikle ve kesinlikle sorgulamayan,araştırmayan türk halkının hak ettiği liderdir.

ayrıca termodinamik bilgisine de hayran kaldığımı belirteyim.ha buarada bende bir yeğen var 8 yaşında arabaların bujisinden pistonuna her parçanın nasıl çalıştığını biliyor merak eselesi heralde.
amerika'nın en çok sevdiği imam. sadece bu nedenle bile dikkate değerdir..
egitim dunyasına farklı bir tarz getirmekle egitim alanında ulkenin kendinı kesfetmesını saglamıs kısı..
asla ortaya koydugu guzel seylerle anılmamıstır.. aksine herkesin ona ait bir niyeti dile getirerek yapması muhtemel kotu seyler uzerınden degerlendirilmistir.. ileride yapması muhtemel olan seyleri galiba baskaları ondan daha iyi bilmektedir.. sık sık jakoben elit zumreyi rahatsız eden grubun lideridir.. devlet eliyle zenginlesenlerin karsısında 'kemiklerinin ucuyla topragı surerek' hayatını kazananları yukseltmisi, cagdas yasama degil memleketi soyanlara karsı soyulanları bilinclendirmis kisidir..
kendisine fetoş demezseniz, küfretmezseniz fethullahçı damgası yemenize sebep olacak şahsiyet. insanlara ismiyle hitap etmek seviyeli olmanın göstergesi değil yalakalıktır olsa olsa zaten.