1. 1.
  yıllarca üniversitelerde kürsü sahibi olmuş bir hukukçu sanılırken; demirel ' e mit' in, aliyev ' e de demirel ' in haber veremsiyle, gerçekleşmeden bastırılan azerbeycan darbesinin planlayıcıve uygulayıcılarından olan, yıllardır mit adına çalıştığı ve abdullah çatlı , ebulfeyz elçibey ile birlikte bakü' de aliyev ' i, azerbeycan petrolü' nün peşindeki konsorsiyumlarında desteğiyle devirmeye çalışan, son anda bakü yönetimi tarafından gözaltına alınıp, mit ' in çabalarıyla serbest bırakılıp, özel uçakla yurda getirilen ve bu darbe girişiminden dolayı asla yargılanmayan kişidir.
  1 ... zargana
 2. 2.
  istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'nde anayasa hukuku derslerine giren öğretim üyesi. tam prof olacakken akademik ünvanı yardımcı doçentliğe düşürülen, dersi dinlenesi garip kişi.
  http://www.aksam.com.tr/a...02/17/guncel/guncel1.html

  gereksiz anı:
  bir gün semih gemalmaz derste sordu sizin anayasa dersinize kim geldi diye. ferman demirkol cevabını alınca güldü, "gidin, başka anayasa hukuku kitapları okuyun" dedi...
  1 ... phial
 3. 3.
  istanbul hukuk öğrencileri bilir, bu adamın kitabı da dersi de pek bir işe yaramaz, ama dandik esprilerle, yani ara sıra "kaymak" "koymak" gibi fiileri kullanarak zaten sıkıntıdan patlayan öğrencileri güldürmeyi başarır. hatta alkış aldığı da olur fakat kalitesinden değil bayağılığından. ilginç fikirleri vardır, değişik olduğunu zannedip ortaya attığı. son olarak lise hocasından çok farkı yoktur bu adamın zaten öğrenciler bile çok ciddiye almazlar, vizeden finallere kadar.
  ... venividivici
 4. 4.
  semih gemalmaz' ı kastederek: 'bazıları çok heveslendi bu sene anayasa hukuku derslerine girmeye, kürsümüz işgal altında' demiştir. derste*** küfürlerini kullanırdı ki en son * şeklinde küfür etmiş bunu anayasadaki bilim özgürlüğüne bağlamıştır. bir keresinde de 'başka üniversitelerdeki arkadaşlarınıza ferman hoca derste küfrediyor diyormuşsunuz. valla küfretmem, anasını bellemek gerektiğini söylüyorum, sizin söyleyemediklerinizi söylüyorum, sizin yerinize boşalıyorum.' şeklinde ilginç cümleler kurmuş ve amfiden çok büyük alkış almıştır. gerçekten küfretmek istemese de ağız alışkanlığından mutlaka argo kelime çıkıyor, kahvehanede muhabbet etsek kimbilir nasıl konuşacak.

  derse dönersek haydar aliyev, pinochet, stalin ve saddam hüseyin'den çok bahseder, diktatörlerden nefret ettiğini her fırsatta söyler. bilgi açısından çok büyük bir okyanus değil en fazla körfezdir. derste anlattıkları zaten 'anayasa hukuku 1-2' isimli kitabında var, noktası virgülüne bu kitapla aynı şeyleri anlatmakta, ezberleyip sınavdan rahatça geçilebilir. vize-finallerde kurtarıcıdır çoğu öğrenci onun sayesinde geçer anayasadan. halis toprak konuşmasına, fatih terim triplerine sahip olduğunu da söylemek gerekir.

  http://www.radikal.com.tr...12/01/turkiye/01fer.shtml
  gereksiz not: bu protestonun olduğu sıralarda ilkokulda okumakta olan bir tıfıldım hey gidi günler..

  bu yazıyı sürekli güncelleyeceğim.

  edit: hocam sayende anayasa' dan bir halt öğrenemedim. şimdi oturup anayasa hukuku ders kitabını baştan sona okuyacağım; lan dersten geçmekle hukuk öğrenmiş olmuyorsun ki? salak öğrenciler yani bizim gibi salaklar dersten geçince her bir haltı hallettiğini sanıyor. semih gemalmaz haklı: hukuk fakültesi mezunu olmak değil hukukçu olarak bu okuldan mezun olmamız lazım.
  -1 ... herakleitos
 5. 5.
  güldürü unsuru.

  notu bol, öğretemeyen. iyi bir adam, öğrenci dostu; lâkin yetersiz.

  ve bu yüzdendir ki, korkut kanadoğlu forever.
  ... liber libera
 6. 6.
  (bkz: mart 1995 azerbaycan a darbe girişimi)
  -1 ... pusluca
 7. 7.
  istanbul Hukuk Fakültesi anayasa hukuku anabilim dalının 1'i doç. 2'si yard.doç (ve ar.görevlileri) olan öğretim görevlilerinden biridir.anayasa hukuku 1-2 ders notları isminde bir kitabı bulunur.
  ... canlanarock
 8. 8.
  sayesinde anayasa hukuku namına bir şey öğrenemediğim hocam.utanmadan korkut kanadoğluna laf etmeleri yok mu..
  ... abzugzubzug
 9. 9.
  sınıfa girer girmez asistanına,

  "önce bilgi, sonra fikir."

  "faşistlik, kendin gibi düşünmeyenlere saygı göstermemektir."

  yazıları yazdıran, her ders sövüp duran, dersten hiçbir şey anlamamamı sağlayan, iü anayasa hukuku hocasıdır.
  ... buzpateni
 10. 10.
  derste ali ağaoğlu nimet çubukçu ve hatta başbakana bile küfür ve hakaret etmekten çekinmeyen (dokunulmazlık konusunu "bir milletvekili şimdi çıkıp kürsüden nimet çubukçuya o*ospu nimet dese nolur?" sözleriyle anlatmıştır),darbe girişiminde bulunup başarısız olup Türkiyeye gönderilen diktatör düşmanı ve o konuları yaşarcasına anlatan ve diktatörler için "diktatörler kedilerdir kediler yalnız yaşarlar" ve diktatörlerin yaptığı seçim için "o sandık size girsin" diyen devrik cümle profesörü ve istanbul üniversitesi hukuk fakültesi anayasa dersi hocası olan kişilik.
  ... bellavista