bugün

şarkıları tekrar tekrar dinlenilirse insanı yerlere sürükleyecek hatta uğunduracaktır, hele ki yaşanmışlıklar yeni ise. lakin tüm bunların bilinilmesine rağmen, kendinden intikam alır gibi sürekli tekrar tekrar dinlersin. *
birbirimize bir kaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık. (bkz: alev alev)
belki bir gün güneş ikimiz için doğar. (bkz: beni bırakma)
sana gitme demeyeceğim ama gitme lavinia. (bkz: lavinia)
diye devam eder. *
muhteşem şarkı sözleriyle günümüz ozanıdır kendisi ve yaşanmışlıkları öyle güzel aktarır ki dinleyiciye, bunu ben yazmalıydım, yoksa ben mi yazdım duygusu uyandırır. canlı dinlenildiğinde mikrofonla öyle bir bütünleşirki, etkilenip aşık olmamak elde değildir.
(#9859518)...
ama pek mutlu sohbetler olmuyolar bunlar genelde.
--spoiler--
hiçbir şey diyen bir cümlenin ortasına terkedilmiş bi kelimeyim...öznesiz, zamansız, zarfsız, mektupsuz, adressiz....
--spoiler--
feci derecede ağır etkileri vardır bünyeye. hiç unutmam, ortaokuldayken ilk aldığım kasetlerden biri feridun düzağaç'ın 'beni rahatta dinnleyın' kasetiydi. şarkılar, ergenliğimin sancılarına ve o süreçte yaşanan platonik aşklarıma yazılmış şarkılardı. feridun söler ben dayardım efkarı kalbime. FD albümü çıkana kadar çok yordu bu adam beni çokk.
--spoiler--
FD ile artık kendisini popüler kültüre adadığını anlamış bulundum. FD ve sonrasındaki albümlerde de beğendiğim ve kaliteli bulduğum sözleri kendisine ait şarkılar olsa da, ben halen eski albümlerindeki şarkılar ile nirvanaya ulaşmaktayım. sayısız konserine gitsem de, gitmeye devam edecek olsam da feridun hayranlığım FD'den önce ve FD'den sonra diye ikiye ayrılır.
--spoiler--
Hele ki;
--spoiler--
ben insan değilmişim, mutlu edemezmişim seni.
--spoiler--
nasıl da dokunur insanın yüreğine..
atarax ilacının yaptığı bir etki vardır. sakinleşirsiniz. hele gece yolculuklarının vazgeçilmezidir. uykuya dalmanın en iyi yolu.
--spoiler--
Seni arar durur bir körebeyim. Çık ortaya n'olur yaralarım iyileşsin.
--spoiler--
Gün boyunca mırıldanmanıza sebep olur.
--spoiler--
gel bak bir elimde gökyüzü var hala, ötekinde kayıp giden yıldızlar la la. korkular da benim, umutlarda. beni bırakma.
--spoiler--
sevdiceği aklına getirir insanın.
Etkileri derindir efendim. Kendilerinin şarkı sözlerine bayılır, ölür, biterim.
--spoiler--
bir sevgilim var benim , düşlerimden ibaret .
--spoiler--
çok aşık'ı dinledikten sonra cumartesiyi dinledikten sonra
alev alev'i dinledikten sonra
ne oluyoruz, yaşamıyoruz.
insandan insana değişir. kimi bünyeye etkisi olmaz. bu ne la deyip kapatırsın.

(bkz: herkesin değişimlikleri farklıdır)
(bkz: herkesin bir popisi vardır)