bugün

Fiziksel ve teknik özellikler bakımından fenerbahçeye hiç yakışmayan stadın adı.
papazın çayırı.
ayrıca büyü yapılan bir stadımız.
büyü ile ayakta duran stad.

(bkz: işleri büyüye kaldı)
4 köşesine sidik dökülmüş ve büyülenmiş stad.

(bkz: gecekondu)
her sezon değişik değişik yabancı takımların sürekli uğradıkları aşk yuvasının ismi.

Kaka: şevki ben azdım bi istanbul'a iniyorum, gelecen mi len? seni de milli edelim.
Shevchenko: yok aga sen git, ben biraz daha dayanıcam burda patlıycam.

ya da.

rooney: ruud abiii şütçü saraşoğluna zenci gelmiş abii gidelim hemen dayanamam!!
ruud: sütçü değil rooney şükrü. tamam gidelim ama ilk ben yaparım.
(bkz: kadıköyün panteri)
kıskananların çatır çatır çatladıkları stadımızın adı...
an itibari ile türkiyenin en kaliteli uefa kriterlerine uygun en güzel stadıdır bu stadda küfür yoktur sahaya yabancı madde atmak yoktur(istisnalar kaideyi bozmaz) bu statda kadın cocuk herkes maç izleyebilir işte bu stad boyle bir stadtır.
ortada bir gercek var sahiden cok guzel bir stat ama tapusuz.
ronaldinho 'nun taptıgı stad.
fenerbahce nin üst üste 3. sampiyonlugunu kazanmak için gs yi yenmek zorunda oldugu ve kazanacagı, 52500 kapasitesiyle bu maça ev sahipligi yapacak olan türkiye nin en modern ve en güzel stadyumu...
neden türkiye'nin en büyük takımı fenerbahçedir sorusuna cevap olduğunu gösteren muhteşem mabed. türkiye'de rakipsiz olmak öyle kolay mı oldu zannediyorsunuz. aziz başkan önündeki 7-8 yılı hedefleyerek büyük yatırımlar yaptı. sonuçta bunların mevyelerini ligde rakipsiz kalarak topladı. ehh böyle bir takıma da dünya standartlarında böyle muhteşem bir stadyum yakışırdı.
kapasitesiyle ilgili birçok spekülasyonlara sebep olan stad.
cimbom'un cumartesi günü şampiyonluğunu ilan edeceği fenerli yuvası.
yaklasık 16 saat sonra tarihindeki en kalabalık seyirci kitlesini gorecek olan turkiye'nin en modern stadı.
fenerbahçeli futbolcuların karşılarında beşiktaşı gördüğünde "eyvah yine yenileceğiz galiba" demelerine neden olan stad.
bulunduğum yerde izleyebildiğim tek yerli spor programı olan -stadyum- (bkz: hotbird de türk kanal olarak sadece trt int olması)u gavur olan arkadaşlarımla izlerken kasılabildiğim tek stadımız..
aralarında futbolun çok sevildiği ama hiç düzgün statları olmayan ülkelerden bile insanların denk geldiği olmuştur ve onlar bu stada 'muhteşem' yorumunu yapmışlardır .. evet geçtiğimiz yıl ki şampiyonlar ligi finalini saymazsak,en çok övülebilecek stadımızdır .. ondan sonra beşiktaş inönü stadı nı sayabiliriz ama bu statla kapışması imkansız kelimesinden bile ötedir .. ali samiyen hakkında yorum yapmaya gerek yok zaten .. dünyada türk futbol klübü olarak en çok bilinen bir futbol klübünün stadı olarak tv de arkadaşlara gösterirken utandığım bir mekandır orası ...

p.s. : kötüleyecek olan gs taraftarlarına ithafen ; bendeniz bir fb taraftarı değilim ve en çok antipati duyduğum takımlardan biridir fenerbahçe .. bu senede gs li de olmamama rağmen şiddetle gs nin şampiyonluğunu desteklemekteyim .. fb liler kötülesin bari ..*

p.s. 2 : diyeceksiniz ki beşiktaş kalıyo geriye ... hayır efendim trabzonspor taraftarıyım .. *
"istanbul deyince aklıma
Stadyum gelir.
Kanımın karıştığını duyarım ılık ılık
Memleketimin insanlarına
Daha fazla sokulmak isterim yanlarına
Ben de bagırırım birlikte,
Avazım çıktıgı kadar
Gögsümü gere gere;
Ver Lefter'e Yaz deftere!"

dizelerinde Bedri Rahmi'nin işlediği temel motif.
2008 uefa kupası finali'ne aday olan stadyumdur.
yanında kenan evren anadolu lisesi vardır. fenerbahçe şampiyon olduğunda okulun muhtelif pencerelerinden fenerbahçe bayrakları asılır.*
*

fenerbahce'nin turk sporuna en buyuk katkısı.
henüz fenerbahçe'ye ait olmayan staddır.
şükrü saraçoğlu stadı'dır.
ancak yakın zamanda fenerbahçe kulübü'nün satın alması beklenmektedir.
stadı gidip görenin iiki fenerbahceliyim diyecegi stad dır. muhakkak görülmesi gerekir
bir televizyon programında söylenene göre bu sene sonuna kadar stadın,seyirci koltuklarının olduğu kısımlar ısıtılacakmış.yani kış günü sıcacık bir maç seyretmek mümkün olabilecekmiş.aziz yıldırım'ı kutlamak lazım gerçekten.*
(bkz: sukru saracoglu)