bugün

en son 25 sene önce gerçekleşen olaydir.

tabi bu 25 senede neler oldu neler bitti bir bakalım..

fenerbahce kupayi en son aldiginda,

- cumhurbaskani kenan evrendi
- Demirel, Ecevit, Erbakan, Türkeş yasaklı liderlerdi
- DSP, SHP, MHP, CHP siyaset sahnesinde henüz yer almamıştı,
- Ünlü illüzyonist zati sungur hayattaydı.
- ataturk havalimaninın adı yesilkoydü.
- Vatandaşlıktan çıkarılan cem karaca yurda dönmemiş, "Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkında" şarkısını yapmamıştı.
- ruhi su hayattaydı.
- Usta sinemacı yilmaz guney hayattaydı.
- Adile Naşit ölmemişti.
- Askerlik 18 aya henüz inmemişti.
- insanlık internetle tanışmamıştı.
- cernobil patlamamıştı.
- Cep telefonu, araç telefonu yoktu.
- Telsiz kullanmak yasaktı.
- Taksilerde taksimetre yoktu.
- Şehirlerarası telefon görüşmeleri için 031 aranır ve kayıt verilirdi.
- Haberleşmede telex kullanılırdı.
- Televizyon tek kanallıydı.
- sovyetler birligi dağılmamıştı. berlin duvari yıkılmamıştı.
- KDV icat edilmemişti.
- ikinci Boğaz Köprüsü yoktu.
- Otoyollar yoktu, AIDS yoktu.
- Üzerimizde dolar, mark bulundurmak suçtu.
- iran ile Irak savaşıyordu.
- Telefon numaraları istanbulda 6, diğer kentlerde ise 4 veya 5 rakamlıydı.
- naim suleymanoglu, Bulgar vatandaşıydı (Naim Suleymanov)
yılların hasretinin dinmesidir.
-dede be febe nin türkiye kupası nı aldığını hatırlıyor musun?
+kimin evladım?
-febe dede febe..
+yok öyle birşey. yalnız şöyle birşey var belki işine yarar. febe nin üç ün bir ini alması...
olması ütopik bir olaydır..çünkü;
(bkz: fortis besıktas kupası)*
imkansız diye birşey yoktur.

impossible is nothing.

üzücü ama gerçek eninde sonunda FB bu kupayı alacak işte o zaman şeytanın bacağı kırılacak ve devamının geleceğine inandığım kupa...
cem uzan iktidarında gerçekleşmesi muhtemel olan durumdur. *
galatasaray'ın kadıköy'de Fenerbahçe'yi bırakın mağlup etmesi puan alması, yine aynı cinconun üç cent'e muhtaç olmaması, dilenciliği bırakıp fakir fukara edebiyatı yapmaması, devlet babanın peşkeşi olmadan yeni bir stadyuma kavuşması kadar enterasan hadisedir...

Bi de bazı hafif meşrep eziklerin kendi kendileriyle gönül eğlendirmeye çalıştığı başlık olmuştur...

hadi şekerim sen git de abin gelsin, hadi kuzum...
impossible is nothing cümlesinin geçerliliğini kaybettiği durumdur.
çok uzun zaman önce anlatılan dede korkut hikayelerinin en sonuncusudur.bu hikayede ezik bir takımın tam olarak tahmin edemedigim bir zaman dilimi içerisinde(özür dilerim cebir düzenimi bozdu bu takımın bu kupayı alamaması) ağzından salyalar akarak bir kupaya sadece bakmasıdır. sonra olur mu canım o kupa ne imiş biz şampiyon olduk derken,yada gs'ı kadıköyde yenmek ile beraber kedi-ciger-mundar ilişikisini bir daha gözümüzün önüne getiren hadisedir.keşke hediye vermek mümkün olsa da versek.
we can give a gift you
(bkz: fb nin denemek için kupa yı samandıra ya getirmesi)
kariyeri kaydedip oyunu kapatıp "ooğhhh" diye kolları açarak gerilmekle sonuçlanacak olaydır.
birkaç neslin daha göreceğini sanmadığım olaydır.
(bkz: hayal kurmak güzeldir)
Sahra çölüne kar yağması gibi gerçekleşme imkanı düşük olan durumdur.
bir beşiktaş taraftarı olarak gerçekleşmesini can ı gönülden istediğim olaydır. düşünsenize lan kaç nesil fenerbahçe taraftarına nasip olmayan bir olayı dünya gözüyle görüyorsunuz. torun torbaya anlatacak bir hikayeniz de çıkıyor. eğer olur da fenerbahçe'nin türkiye kupasını kazandığını görmeye ömrüm yeterse, kutlamalara kadıköyde katılmayı planlıyorum fenerbahçeli kardeşimlerim ile.
(bkz: 2050 yilinda gazete mansetleri)
bu yıl galatasaray'ın sivasspor'a elenmesiyle fenerbahçe'nin kupayı alma ihtimalinin doğması olayıdır.
ancak play stationda gerçekleşecek bir olay.

Edit: Eksi yemeyi önemsemediğim entylerimden biri.
yanılmıyorsam en son 26 -yazıyla yirmialtı- (eksigi vardır fazlası yoktur) sene önce gerçekleşmiş olan bir olay.
eğer finalde beşiktaş'ı yenerse gerçekleşebilecek olay. bu arada neden bu kadar takılır buna anlamam tamam kardeşim ben de galatasaraylıyım bazen ben de dalga konusu yaparım da bir söz vardır bilir misiniz? gülme komşuna gelir başına korkuyorum bizim de başımıza gelmesinden. dalga geçin ama abartmayın be abi yeter boku çıktı.
sözlükteki adama fenalık getiren esprilerden biridir. alsınlar da hepimiz kurtulalım.

not: silopi cudispor'luyum.
türkiye'nin ab'ye üye olması ile aynı zamana tekabül edecek olan durumdur. milletçe bayram ilan edip çıldırmak için bahane yaratacağımız gün olacaktır.*
benim gibi düz mantık bir adamın hesaplarına göre, 1/2 dir. ya alır ya da alamaz.
üstüne enfes geyikler dönmüş durum, güzel ama boku çıkmasın. yoksa bir gün aldıkları vakit göt olanlar onlar olmaz. manchester united'ın 1993'te lig şampiyonu olarak 26 yıllık hasretini dindirmesi geldi bir an aklıma, sonrası malum. ondandır ki fazla sığınmamak lazım bu kupa muhabbetine, ayrıca fenerbahçe bu kupayı en son 26 sene önce almıştır.
(bkz: lan yoksa)
(bkz: 15 haziran 1983 mersin idman yurdu fenerbahce maci)
2008-2009 sezonunda vuku bulmasından korktuğumuz, yıllardır süregelen efsaneyi tarihin tozlu sayfalarına fışkırtacak olaydır.

almayın lan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar