geçen sene ali sami yen'de oynanan fenerbahçe maçında sahaya yüzlerce(bakın onlarca demiyorum)su şişesi, meşale, içki şişesi atarak, maçı sürekli duraklatarak kendi takımına bile top oynatmayan sözde centilmen ve sözde fenerbahçe'yi takmayan avrupalı galatasaraylılar tarafından gerçekleştirilmek istenince daha da komik hale gelen durum. insanlar biraz hazmetmeyi bilmeli. nerede görülmüş bir futbolcu çıkıyor edu ve lugano kasap diyor, bu nasıl bir terbiyesizliktir. yine aynı takımın oyuncuları hiçbir an hakemin yanından ayrılmıyor, sürekli itiraz ve küfür. ama sarı kart görenler lugano, görmeyen ise olayı başlatan hasan şaş. sürekli hakeme itiraz eden sabri ayhan'a tık yok, edu bir itiraz edince direk sarı kart. şunu herkes iyi bilsin ki, değil siz iki takım allamei cihan gelse bu büyümeyi durduramayacak. adnan polat çıkıyor en az 5 maç kapanmalı diyor, rahat bırakın şu fenerbahçe'yi. siz geçen sezon volkan'ın önüne düşen meşale ile sadece 1 maç ceza aldınız. fenerbahçe'yi durdurmaya çalışmak için uydurduğunuz bahaneleri dinlemek her nekadar çoğu zaman eğlenceli olsa da, bazı futbolcularınız federasyon yetkilisiymişçesine eleştiriler getirince olayın boyutu değişiyor. haddinizi bilin artık.

edit:her sene tek sevinci kadıköy'de beraberlik almak olan, fakat inönü'de son 5 sezon 3 kez fenerbahçe'ye yenilerek durduramayan beşiktaşlılara yazımda yer vermediğim için özür diliyorum. yani kesinlikle art niyet yok. fasulye olarak görmek gibi mesela. ben siz sadece runjeee runjeee yada kartal gol gol gol gibi şeylerle de mutlu olabildiğiniz için bulaşıp sinirlendirmek istemedim.
gidebilecekleri en uzak yer edirne olduğundan, ülke sınırları içinde kalacakları için endişe edilmemelidir. bırakın efendim uğraşmayın.
Kadıköyde oynanan Beşiktaş maçlarında Beşiktaşın 6 yıldır devam ettirdiği olay.
(bkz: hakemleri durdurunca fener de durmuş olur)
son 10(on) sezonda 3(üç) kupa almış bir takımın başarısızlıklarını engellemek istemek.
Geçen sezon olduğu gibi 17 takımın ve Haluk Ulusoy federasyonunun birleşmesi ve bazı şeyleri birbirlerine peşkeş çekmeleri sonucu gerçekleşebilecek * durum.

Fenerbahçe'nin aynaya bakmasını isteyenler o aynaya neden kendileri hiç bakmamaktadırlar? Belki de görecekleri tablo karşısında üzülecekleri ve gerçekleri kabullenemeyecekleri içindir. Fenerbahçe, geçen yıl Vestel Manisa ile Manisa'da oynarken, bjk ve gs gibi yandaş kuruluşlar ağlaya ağlaya Manisa maçlarını izmir'e aldırmışlardır. Helal olsun ki hala başkası için "ağlamak" kelimesini kullanabilmektedirler. Hele tüpçü demirören'in takımı bjk'nın ağlayarak formasına zorla taktığı bir ikinci yıldız vardır ki, bunu anlatmak için kelimeler yetmez, madem bu bjk'nın o şampiyonluğu sayılıp formasına bir yıldız eklendi, aynı şekilde Altınordu ve benzeri takımlara da birer şampiyonluk yazılmalıydı, yazıldı mı? hayır.. Çünkü onlar ağlamadılar..

Öte yandan, 2003-2004 sezonunun ilk yarısında bjk 43 puanla lider ve rakiplerine büyük fark atmış durumdaydı. ikinci yarıda topladığı puan ise sadece 19! El insaf, hadi bir iki maçı hakem yüzünden kaybetti bu takım, 17 maçta 19 puan toplayarak şampiyon olmak mümkün mü? Ben söyleyim, böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Biçme operasyonu oldu evet ama siz kendinizi biçtiniz gözleri kör bjklılar.. Puan kayıplarından sonra suçu dağa taşa atacağınıza kendinize çeki düzen verseydiniz belki de dibe vurmazdınız. Ama yok, illa sidik yarışı içine girilecek, Fenerbahçe avrupada iyi sonuçlar alamıyorsa derdi niye sizi geriyor, siz bi söyleyin bakalım son yıllardaki avrupa başarılarınızı.

(bkz: haddini bilmek)
(bkz: haddini bilmemek)
(bkz: sırf kendisi bokun içinde olduğu için başkalarını da bokun içine çekmeye çalışmak)
(bkz: fener i tutacağıma aklımdan sayı tutarım)
(bkz: bir fenerbahçeliyle futbol tartışmak)
efendim durdurmazlar. her türlü saçma iddialara ve düşmalıklara rağmen, kıskançlıklarına rağmen durduramazlar. onlar bakarlarken biz ilerleriz...
fenerbahçenin aynaya bakmasını isteyenler aynaya bakıyorlar. ama hala durdurulma komplolarından bahsedenler, yayınları durdurmak sevdasında olanlar olduğunu gördükleri için ayna tutuyorlar bi zahmet .trafoları patlatmaya gerek yok.
(#921116)
besiktasin 9 kisi kalmasi ve pancu`nun kaleye gecmesi durumunda gerceklesebilecek dusunce.*
zor değildir, trakya'dan öteye geçmesi sağlanırsa yeterli olur. bulgaristan'ın 3.lig takımları bile yeterli olur. eee avrupa ne de olsa. neyse..
geçen perşembe celta vigo'nun yaptığı şeyin ta kendisidir. çok zor da bir olay değildir. fener'den geçinmeyen tüm takımların kolayca yapabileceği bir şeydir. tarihte 2. lig takımları da dahil bir çok takım bunu becerebilmiştir.
(bkz: fenerbahçe bir ilerlesin de durdurması kolay)
(bkz: o da bir şey mi)
Aynaya baktıklarını iddia eden ve o aynada kendileri hariç herkesi görüp çamur atabilen kişilerce planlanan hareketlerdir. Telaşa gerek yoktur. *
(bkz: impossible)
"bir seyin durması için gitmesi lazimdir" önermesini akla getiren durum.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
fenerbahçe'nin son zamanlardaki şiir gibi futbolunu gördükçe pek de mümkün görünmeyen çaba.