bugün

4 temmuz 2006 16:30 an itibari ile ajanslara düşen haber."Ve Antunes ZICO Fenerde"
fenerbahçenin yüzüncü yılında şampiyon olmasını sağlamasını temenni ettiğimiz olay.
her zamanki gibi gene meşhur gene sorunlu gene fenerbahçeyi bilmeyen bir hocanın transfer olayı...
zaten kötü durumda olan fenerbahçeyi, iyice batıran olaydır..

(bkz: fabio capello)
(bkz: ottmar hitzfeld)
(bkz: luigi del neri)
teknik direktörlük kariyerinde hiç bir başarısı olmayan , japonya milli takımından ayrıldıktan sonra hiç bir takımdan teklif almamasından dolayı fenerbahçeyi tercih etmek zorunda kalan zico nun kendini fenerde bulma hadisesi.
iğrenç bi olgu
aynen rock n coke gibi,saka gibi..sen onca isim soyle,anket yap getir zicoyu..hakkaten de yabanci olsun camurdan olsun diyo bizim turkler ben bugun bunu anladim.ha hikmet karaman ha zico*?adamin hic basarisi yok sen tut 100.yil kadrosunun basina koy,bir de eline 50 milyon euro butce ver.gidip kamyon kamyon brezilyali getirecek bu adam almayin arkadasim brezilyali hicbiseyi ya..neyse olmus bi kere ama bi halt olamayiz aha sozluge yaziyorum

edit: (bkz: irfan saraloglu fenerbahce nin basinda kalsin)
valla kimse kızmasın ama hikmet karaman zico'dan elli kat tecrübelidir,kariyerlerini araştırısanız görürsünüz..
galatasaray hagi yi getirdiğinde bu parasızlığın bir sonucuydu,ama bu iş fenerin sorumsuzluğudur.. elde imkan varken saçmalamaktır... hele 100.yılda yapılması oha dedirtir..
daum un savunma anlayışına kötü diyen fenerbahçelileri kudurtacak hadisedir,acaba zico efendi luciano ve servet gibi kalaslarla ne yapacaktır?japonya da kıvrak defans oyuncularıyla yapamadığını bunlarla nasıl yapacak acaba?
aziz yıldırım'ın istifa etmesi için sözlükteki fenerbahçeliler olarak yürüyelim kampanayası açılsın dediğim olay..madem almayacaksın o kadar ünlü ve kaliteli hocanın ismini anma bari de umutlandırma bizi
fenerbahçe isterse o saydığım hitzfeldleri,del neri leri çok kolay getirtir,çünkü fenerbahçe gibi bir klüp her antrenörün hayalidir..
neden dersen,çok para var,taraftar var,potansiyel var,stat var;herşey var.. yani o takımla herşey yapılır,villarealde böyle bir örnekti ve şampiyonlar liginde yarı final oynadı..

fenerbahçe ve villareal birbirine çok benzeyen 2 örnek hatta bence,ki ben galatasaraylıyım;fenerbahçe kesinlikle bir adım önde..
ama şu var,feneri antrenör yönetmiyor,yönetim yönetiyor...
takım kadroları,taktik,oyuncularla olan üslup herşeyi yönetim ayarlıyor fakat bu teknik kadronun işi..

peki fener neden kariyerli bir avrupalı getirmiyor,çünkü o zaman takımı aziz yıldırım yönetemez;avrupalılar çok farklı adamlar..
kendi iş kuralları var hususiyet istiyorlar,disiplin istiyorlar..

bu da yönetimin işine gelmiyor işte,zico nun geliş sebebi kısaca budur..
Fenerbahçe için yanlış bir karardır.Çünkü Zico sadece ünlü bir isim olduğu için getirilmiştir.Takım yönetimi ve uyum açısından yeterince değerlendirilmediği açıktır.Zaten yönetim de sadece 100. yıl ve ünlü isimler üzerinde yoğunlaştığından çok doğru kararlar verememektedir.
Aziz yıldırımın fenerbahçe takımına attığı en büyük kazıklardan biridir.Doğru zico iyi bir futbolcuydu.Ama her efsane iyi antrenör olamıyor.Ayrıca zico'nun antrenörlük kariyerinde ne türlü başarı var ki fenerbahçeye hizmet edebileceğini kanıtlıyabilsin.Bu yüzden belirsizlik içinde alınmış takımı batırcak bir karar....
en guzelini uefa caktirmadan soylemis..world cup paragrafini okursak anlayabiliriz

http://www.uefa.com/compe...Kind=1/newsId=434104.html
(bkz: fenerbahçe nin zico tutması) * *
fenerbahçenin çok önceden gerçekleştireceğini müjdelediği hadise. çünkü hatırladığım kadarıyla fenerbahçe 14 mayıs 2006 akşamı 20:45 dolaylarında almıştı zicoyu.
(bkz: zicoyu almak)
fenerbahcemizin 100 yilda sampiyonlugunu hangi teknik drektorle alacagini ogrenmis oldugumuz olay
fenerbahçe nin yeni oyuncağı.
(bkz: zicoLpa)
televizyonda son dakika olarak alt yazı olarak okuduğumda ağzımın kulaklarına vardığı haber. sen dünya yıldızlarını topla sonrada hiç bir klüp çalıştırmamış birini getir bunların başına koy (bkz: allah akil fikir versin)
Fenerbahçe için olumlu olayların başlangıcı olabilir. Bir teknik direktörün daha önce çok tecrübesinin olmaması -ki bu adamın bariz var- onu kötü yapmaz. acaba jose morinho nun portodan önce ne kadar tecrübesi ve aşarısı vardı? Adam ise şimdi dünyada en fazla kazanan teknid direktör.

Siz ümidi kesmeyin. *
hiç kimse daumdan daha sinir bozucu olamaz dedirten,daumla bile şampiyon olunduysa bu adamlada olunur hissini uyandıran transfer haberi
fenerbahçem santrafor konusunda büyük bir hata yapmıştır.zico yaşlanmıştır,onun yerine daha yırtıcı bir santrafor alınması daha iyi olabilirdi.* *
fenerbahçenin yeni dahisidir, hayırlı olsun.
ezeli rakipleri galatasaraylı taraftarlara çok iyi malzeme vermelerine sebep olucak olay.