bugün

insan hakları everensel bildirgesinde böyle bir haktan bahsedilmese de insanlara analarının sütü gibi helal olan haktır.

ibne olma hakkı, tiner çekme hakkı, allah a inanmama hakkı ... vb hakların olduğu bir ortamda bırakınız da insanların faşist olma hakları da olsun kardeşim. olsun ki her insan dilediğini olabilsin.

sonuçta bir insan "ben öküzüm" diyorsa kalkıp o insana "yok birader! sen şu şu sebeplerden ötürü öküz olamazsın." demek mantıksız bence.
Hakkı adlı kişiye ne olmaması gerektiğini anlatan söz dizisidir.
Tek dunya devleti projesinin onundeki tek engel milliyetcilik oldugu icin sistem tarafindan yasaklanmistir.
Faşik olana küfretme hakkını doğurur.
teröriste terörist deme hakkıdır.
insan ruhunda mevcut olan korku, telaş ve endişelerin, şovenist duyguların karıştığı suçluluk duygusundan kaynaklanan, bilinç altından şiddetle fırlayan, çevreye ve insanlığa zarar vermeye çalışma hakkı.
faşizm, komunizm, sosyalizm vs. her neyse işin içine bencillik girmeyip, "herkes benim gibi düşünecek, benim gibi yaşayacak" kafasında olunmadıktan sonra yaşanabilecek şeylerdir. doğaldır yani. özgür bir ülke de her şeyi sunar ama iş kişilerin özgürlüklerini kısıtlayacak, can güvenliğini tehdit edecek eylemlere dönüşürse bu da devlet tarafından cezalandırılır paşa paşa. aksi halde o.. çocuklarına gün doğar ve işler çığırından çıkar.

bkz: 1980 darbesi.

not: darbeyi savunduğumu iddia etmiyorum kesinlikle. ama o durumda, sokak ortasında sırf "sözde" farklı görüşü savunduğu için insanlar vuruluyorsa bir şeylerde fazlasıyla sıkıntı var demektir. he bunu anlar mı bazı dingiller bilmem elbette. sonra da saygı beklerler.
Hakkı'ya anneciğinin mühim ikazı.
Önce kafatası raporunu getir yiğenn.