bugün

görsel
görsel

Sosyal medyada bir vatandaş, 14 yıllık evlilik yüzüğünü faturalar ve geçim sıkıntısı nedeniyle satmak zorunda kaldığını paylaştı. Söz konusu paylaşım, kısa sürede çığ gibi büyürken, ekonomide kahreden gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı.

https://www.yenicaggazete...sti-kahreden--301710h.htm
Titreşimli yüzük alanlar yüzündendir.
akepe iktidarında olmuştur. birileri altın musluklarda yüzünü yıkarken o yüzüğü satan vatandaşın yüzüne bakacak yüzleri yok.
ekonomik krizden yüzüğünü satacak kadar etkilenen vatandaştır.

Onursuz akitler gelsin bunu da kıvırsın.
Gelecek seçimlerde yine AKP ye oy verecektir.
Onu satacağına fotoğrafını çektiği telefonunu sataydı ya.
Bilader nenenin bir top ipliği ile dönmüyordur o ev. Dedene sor sen onu.

Pandemiden dolayı işine gidemeyen, evden çalışmak zorunda olan, ileriki iki üç senenin yıllık izinlerini kullanmak zorunda kalmış olan ve maaşı kesintiye uğramış olan bir sürü çalışan var.
Eline geçen 1800-2000 lira arası parayla kim geçinecek? Kira ödeyen var, kredi ödeyen var, borcu olan var, bebeği çocuğu olan var.
Bir yüzük ile yola çıkan malum şahıs Online mi?
Ulan bu kulaklar var ya ücretsiz izinde gösterilip köpek gibi çalıştırılan insanları duydu. Adamın 10 sene tazminatı var içerde, istifa da edemiyor.
Çok üzülüyorum gerçekten çok. Yine ezan, sela, Arabistan diyip alacak oyları.
Bende 2 yaz önce 900 tl ye satmıştım. Benim ki 15 senelik idi..

300 tl oğlumu yüzme kursuna yazdırmıştım..

Ama benim ki çok duygusal bir konu değil. Satacaktım zaten.
Birazdan 82 yılında zeytinyağı için 1000 km giderdim, ecevit döneminde tüp kuyrukları vardıcı arkadaşlar damlarlar başlığa ve buna şov, prim kasma gibi şeyler söylerler.

Dünya üzerinde içinde bulunduğumuz durumu savunabilmek adına içinde bulunduğumuz daha kötü bir durumu ısrarla referans göstermek heralde sadece biz türklere has bir özellik olsa gerek.

Allah sonumuzu hayır etsin...
Milletin ne halde olduğunu gösteren hazin örneklerden birisidir.
Hala çıkıp dolarla mı maaş alıyorsunuz diyebiliyorlar.
Twitter dan da eksik kalmıyolar amk. Neyin şovu sikik. Tweet atcağına siktir git simit sat faturanı öde.
Fakirleşmesinden ziyade 14 yıl evli kalabilmesi şaşırtıcı.
Beynini satanlar için millet kutsalını, özelini satıyor başlarım yeni Türkiye ye.