bugün

görsel
(bkz: malkoçoğlu).
görsel
Sabahtan beri gülüyorum..
Bu adamın mezun olduğu Bingöl sağlık okulundan devreleri şu anda adli, idari kurumlarda, emniyette üst düzey yönetici konumundadır. (Kimlerle aynı sınıfta okuduğunu bilseniz ağzınız açık kalır)

Bakın Doğuda alelade bir yatılı okuldan bahsediyorum, günümüz Türkiye’sinde, yüksek lisans mezunları iki lafı bir araya getiremezken Doğuda bir okul her türlü olumsuzluğa, yokluğa, yoksulluğa rağmen Türkiye siyasetine yön verebilen her ideolojiden bireyler yetiştirebiliyor.

Bu olay bile bugünki eğitim sistemimizin özetidir.
Unutulmaması gereken şu: Komünistler için kişiler değil, ekip çalışması ve o çalışmanın doğrultusunu belirleyen dünya görüşü belirleyicidir. Bu nedenle "Komünist ama iyi çalışıyor" tuhaf bir laftır. Bunu bir ara Nâzım Hikmet için derlerdi: Komünist ama iyi şair. Biz de derdik ki, komünist olduğu için bu kadar iyi şair! Yanlış anlaşılmasın sadece komünistlerin iyi şair olabileceklerini söylemiyorum, Nâzım Hikmet'ten söz ediyorum, o öncelikle iyi bir komünisttir. Piyasacı, sağcı biri iyi belediyecilik yapamaz, halkın çıkarlarını savunamaz. Maçoğlu'nu böyle ideolojisiz, siyasetsiz bir figür gibi sunmaya kimse kalkmasın. Ne yapıyorsa örgütlü halkın mücadelesine, devrimci değerlere inandığı için yapıyor.
adamın dibi, memleket için hizmet eden, çalmayan çırpmayan, örnek alınması gereken, mevcut iktidar tarafından bok atılan birisi.
işini iyi yapan; ülkede işini iyi yapan birilerine pek fazla tahammül edebilen bir kitle yok umarım daha da başarılı olur,
sosyalist olması da ayrı bir hoştur.
Harcamaları nasıl kalem kalem açıklayabiliyorsunuz demişler.

Çalmayınca açıklaması kolay oluyor demiş. Hahaha.
Her ile bu adam gibi bir insan lazim ama nerede biz de öyle seçmen.
komünist değilim, komünizm’in gözümde bir ehemmiyeti de yok..

yaptığı işin hakkını veren her insan benim için değerlidir..

bu şekilde çalışacak her kim varsa başımın üstünde yeri vardır..

ve evet dalavere çevirmedikten sonra hesap vermek gerçekten de çok kolay..

zor olan çevrilen dalavere içerisinde açıklama yapmak..

başarılarının devamını dilerim..

tunceli halkının ne denli aklı başında insanlar olduğunu gösteriyor kendisi..
Bu arkadaşın yaptıkları masal kahramanı edasıyla sürekli gazetelerde ve fox tv de yer aldı. Organik tarım balcılık öğrencilere burs ucuz ulaşım vs vs benim merak ettiğim ve öğrenmek istediğim bu arkadaş ovacık da 4-5 sene super işler yaptıysa neden 31 mart seçimlerinde ovacığı tkp kaybetti. Batıda bize anlatılan bu super işlere karşın ovacık halkı neden tkp yi tekrar seçmedi.
öncelikle helal olsun diyorum.
adam hakkıyla geldi.
benim için faydalı gerçekcilik çok önemli. ben yaptım, ben yaptım, yardım aldım, yardım aldım. neyse onu söylerim.
kendisi elbette başarılı ve daha da başarılı olacağına dair emareler var. yalnız bir toplantısını yutub dan izlerken, yarım yamalak, kooperatifcilik konusunda isveç te bir kurumdan bilgi desteği ya da birlikte çalışma gibi bişey söyledi ama anlamadım.
şimdi bu kooperatifcilikteki başarı gerçekten türk kültüründen kaynaklı bir başarı mı yoksa isveç teki kooperatif kuruluşlarının desteği var mı?
ha olsa da olmasa da önemli değil tabi ama merak ettim.

başarılarının devamını diliyoruz.
Bu toplumda PKK HDP gibi fronkül enfeksiyona dönmüş ve kendini sol Marksist demokrasi maskesi arkasına saklayan insanların (HDP içinde veya HDP taraftarı olup, PKK gibi terör örgütüne destek vermeyen ve etnik faşist düşüncelere evrilmeyen insanları tenzih ederek) uykusunu kaçıran onlara beka sorunu olan kişidir.
şu adamı muhafazakar olanlar da, Atatürkçü olanlar da, Milliyetçiler de destekliyor ve seçilmesine seviniyor; sevinmeyen ve adamı sürekli aşağılamaya çalışan, nohutçu gibi lakap takan 2 kesim var. Birisi genel olarak hdp'li kürtler, diğeri de koyu akp sempatizanı olan akp li twitter trolleri.
Önceliği, ideoloji ve din kimlik eksenli her türlü tabu dogma kural ve kuramlar olmayan, bunları ret ederek sadece akıl ve ahlâk ile sorumluluk açısından insanlara yaklaşım yapan (ben) biri için kişinin sıfatı önemlidir.

insanı değeri, düşüncesi inancı kimliği ile değil de yaptığı iş ile belirlenir.

Bir insana canınızı malınızı karınızı paranızı gönül rahatlığı içinde emanet ediyor musunuz?
Bir işi yapması için ona verdiğinizde işini hakkı ile yapıyor mu?
Yalan söylemiyor, iftira atmıyor, adil ve merhametli mi?
Kin kibir içinde olmayıp sözünde duruyor mu?

Bu adam komünist dinsiz benim kimliğinde olmasa, başka bir millet mensubu olsa bile, bir inanç aidiyet duygusu, kimlik bilinci sahibi olarak şunu söyleyebilirim ki; bu insan benim için milliyetçi olup dini islam ve Türk olur.
Kendine ne derse desin, onunla yola çıkarım, onun arkasından giderim, onu savunurum.

Bizi insan yapan ve bizi tanımlayan sınıflandıran, söylem inanç veya kâğıt parçasında nereye ait ne olduğumuzu yazan bilgiler değil; bizi insan yapan davranışlarımızdır.
O'nun gibi adamlara hepimizin ihtiyacı var. Ideolojisinden sıyrılıp uzaktan bir baksanıza, Tünelin ucunda ışık var aslında diye bağırarak bir meşale yaktı ve dilerim bir gün hepimizi aydınlatır.
2023 de çok eğlenceli bir seçim yaşayacağız.
yine mazbatasini alamamis belediye baskanidir.

adam secilmis, itiraz edilmemis hersey hukuka uygun sekilde ilerlerken mazbatasi "güvenlik gerekcesi" sebebiyle verilmemektedir.

birakin su adami bari hemen isinin basina gecsin, icraatlarini gerceklestirsin.
mazbatasını alamamış olması ülke geleceği açısından iyi bir gelişmedir..

inşaallah istanbul, ankara, adana, antalya vb belediyelere hatta bütün akp dışındaki belediyelere kayyum atasalar ne güzel olur..

lütfen kendiniz dışındaki herkesi marjinalleştirmeye, terörize etmeye devam edin..

hatta ve hatta 3+1 bahçeli’nin önerisini daha da ileri götürüp ikinci bir emre kadar yerel seçimleri iptal edin her yerin yetkilisini tepeden siz atayın..

bunların hepsini bir an önce yapın..
mazbatasi verilmeyen baskan. dersim‘in belediye baskani. artik. bu is uluslararasi boyutlara tasinip bu anti demokratik uygulamaya bulasanlar cezaya carptirilmali.
Üç büyük şehire bu adam gibi 3 belediye başkanı olsa ülke ihya olur. Maşallah adama.
(bkz: ccc maçoğlu başkan ccc)

bu bakınızı verdirdiniz, bu cümleyi kurdurdunuz ya bize, helal olsun cumhur ittifakı.
https://odatv.com/komunis...batayi-aldi-05041912.html

buradan ikinci videoyu izleyin..

kayyum tarafından bırakılan borçları okuyor..
şaka maka sevimli adam aq. Gerçi kominik nihayetinde o sevimli görüntünün altında vardır bir gaddar jack.
ilk olarak 4-5 cümle din,ırk vb. eşitliklerinden bahsettiğimi düşünün. Tekrar değinmeye gerek yok, yukarıda çokça bahsedilmiş zaten.
Son yıllarda internetten takip edebildiğim kadarıyla belediye başkanı olduğu Ovacık'ta güzel işler yapıp, halkın saygısını kazanmıştı. Bu da zaten gördüğümüz üzere tunceli seçimlerinde de etkili olmuş.
Başarılı olmasını isterim, elinden geleni zaten yapacaktır da. Konuşmalarını dinleyince çok da içten biri imajı veriyor insana.
3 gün oldu haaala bi icraat yok.

şaka lan şaka. adamın niyeti iyi ve en küçük problemlere bile eğilen bir yapısı var. iş yapar.