bugün

Müzik terimidir. Bir parça çalınışında veya söylenişinde nota yanlışlığı yapmaktır.

Toplu oyunlarda, topa kavis çizdirmektir. Özellikle bilardo sporunda...

Futbol popülizmi yüzünden, Müzik terimi olduğunu bilen kalmamıştır. Futbolda topa falso vermek, argodakinin tersine, harika sonuçlar doğuran yetenek isteyen, görselliği yüksek harekettir.

Argoda, yanlış anlamına gelir. Örnek: "Bana falso yapma bi(l)ader!..".

Bir diğer ve pek bilinmeyen kullanışı, Lastikli araç iç tekerinin (şamrel), zayıflayan yerinden şişkinlik yapması durumunu anlatır.

Benden bu kadar...
görsel
(bkz: ronaldinho)
görsel
(bkz: auta attı salakkkkkk)
(bkz: an-nanı satıyımmmmmmmm)
(bkz: golllllll)
işin mantığı topun iki tarafı arasında basınç farkı yaratmak suretiyle topun alçak basınca doğru hareket etmesidir.
o da şöyle sağlanır, top dönmeden olarak varsayalım. bu durumda topun her iki yönünde de hava akımı vardır. atıyorum top saat yönünde dönüyor ve ilerliyor olsun. bu durumda topun sağ tarafında daha fazla hava akımı olur (hava akımıyala topun dönmesi aynı yönlü burada), sol tarafında ise hava akımıyla topun dönmesi zıt yönlü olur. hava akımının fazla olduğu yer alçak basınçtır, yani sağ taraf, az olduğu yer de yüksek basınçtır yani sol taraf. top yüksek basınçtan alçağa doğru hareket edecektir bu durumda, yani sağa doğru.
yani falso vermenin asıl tekniği topu çevirebilmektir. sağa falso vermek istediğimizde topun soluna doğru vururuz ki, sağa doğru dönsün.
bir parça çalınır ve söylenirken yapılan nota yanlışlığıdır.
bankacıların korkulu rüyası.*
ankaralı bir rock grubu ve ayrıca sözlüğümüze katılmış aynı grubun vokalisti, gitaristi, söz yazarı, her şeyi*.
aynı liseden* mezun olduğum için ayrıca sevindiğim bir adamdır, yazdıkları ve yazacaklarıyla çok okunacağınına eminim. müzik işleri şu aralar biraz durgun da olsa ben eminim bir patlama gerçekleştirceğine.
Amatör bir rock grubudur ayrıca.

http://www.herkesdinlesin.com/falso *
dördüncü nesil yazar .** *
yeni bir yazar arkadaşımız. hoş gelmiş, sefalar getirmiş.
(bkz: hagi) (bkz: semih saygıner)
futbol topuna vurulduktan sonra, giderken yön değiştirmesi olayı.
(bkz: muz orta)
toplu oyunların çoğunda, topun belli yerine vurarak topun havadaki dönüşüyle hava sürtünmesinden faydalanarak, topun hareketine kavis verme durumu.