bugün

gelecege yönelik tahminlerde bulunmak amacıyla iskambil kağıtları , tarot kartları veya değişik simgesel objeleri kullanmak.*
etrafınızdakiler zorla elinize tutuşturduklarında irticalen bir şeyler söyleyip, hepsini tutturursanız o fincan bir daha sizin ekseninizden kurtulmaz. dikkat.
zengin olmanın en kolay üç kağıdı.
yetenekten çok ticarete dökülmüş mistik olaydır.
bazen tehlikeli olabilmektedir. abim bir kızın falına baktıktan sonra 2 gün bacakları tutmamıştır, bazen de gece uyurken kitlendiğini, konuşamadığını görmüştüm.
insanların zaman geçirmek için yaptıkları,sohbet amaçlı yapılan söyleşi.
Anlayamadığım, emin olamadığım batıla kaçan manevimsi şey. uzun yıllarımı böyle şeylere, metafiziğe inanmayarak, oldukça pozitivist bir şekilde geçirdim. sigaranın yanında iyi gittiği bilinen kahveden eğlence çıkarmak amacıyla fincanı elime alıp resmen sıkmaya başladığım eylem, uzun deneyimlerden, bir sürü arkadaştan sonra, 'tuttu', 'oldu' ' oğlum bu güne kadar kimseye söylemedim' ' bunları gerçekten fincana bakıpta söylemen imkansız' tarzı tepkilerle sonuçlanınca gerçekten kafam karıştı. acaba böyle şeyler olabilir mi, acaba cinlerim falan mı var, nasıl tutar
Batıl bir eylem. Bunu bir de kuran ile yapanlar var onlar sapkinlikta master degree oluyorlar.
Türk kahvesinin telvesinden bakılır.
cahillik belirtisidir..
yetersizlik belirtisidir.
Bugün müslüman bir arkadaşımın kafenin birinde yaptırdığı eylem.

Kahve 10 lira. Neyse, işlem devam ederken ben dışarı çıktım sigara yaktım bir tane. Eleman içerde baktırıyor, işi bitti dışarı çıktı ama nasıl korku içinde nasıl inanmış. Musibet varmışta ailesi şöyleymişte böyle. Ben tabi dalga geçiyorum, neden sonra "Eski sevgilimin adını bildi" dedi wtf?
ilk defa gidiyoruz o kafeye, ve ilk defa o an orada görüyoruz fal bakan genç kızı.
Şimdi ey sözlük gerçekten tuhaf bir durum. Eski sevgilisinin adını bilmesi. Hani attı tuttu desek milyonda bir ihtimal. Sanırım bu sıra müslümanlarla çok sık takılmaya başladım.
Arkadaşım yalvarıyor bana "seninle de gidelim sende baktır" diye.
Eski Sevgilimin ismini bildi diyince bir şüphe düşmedi değil içime. Bakalım, gidersem uludağ sözlüğün bomba uygulamalarının geliş tarihini de öğrenmeye çalışacağım. *
benim yaptığım eylemdir kahve falına bakarım.
Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır. Başkası onu bilemez. (En’am, 6:59)

De ki: Allah’tan başka ne göklerde, ne de yerde hiç kimse gaybı bilemez. (Neml, 27:65)
görsel
Daha çok bakan kişinin zihninin yarattığı imgeler ile (sanırım bilinçaltındaki), fal baktığı kişinin hayatı ile kesiştiği nokta olarak tanımlanabilir gibi geliyor bana.
Bilimsel olarak elbette geçerliliği yok, ancak kişinin kendisini tanıması açısından biraz faydalı olabileceğini düşünüyorum.
Özellikle tarot kartlarının yarattığı imgeler kişinin arzuları hakkında genel bir fikir verebilir.
Batıl inançlı malların yapacağı iştir dinende batıl inanç yasaktır.
Falcı olduğunu iddia eden ve fala inanlar insanlar bence Türk ulusunun en çok küçümsenen sorunlarından biridir.

1- Fala bakan kişinin toplumun öteki bireylerinde olmayan ne özelliği vardır ki geleceği görebilmektedir?

2- Eğer bu kişi geleceği görebiliyor ise ne için bunu zengin olmak için kullan(a)mamaktadır?

3- Ruhlarının olgunluğundan dolayı iddia oynamadığını iddia eden kesim ise para karşılığı bu bilgiyi satmanın olgunluk olduğunu mu düşünmekteler?

Gökten gelen varlıkların gaipten haber verdiği inancı islam gibi semitik bir dine göre bile ilkel bir düşüncedir. islam dini geleceğin sadece tanrı tarafından bilindiğini söyler,geleceği gördüğünü iddia edenleri ve buna inananları kendine şirk koşmuş bireyler olarak tanımlar ki islamda en büyük günah Şirktir. Yani falın dine uygun olduğunu iddia etmek islam'a göre dinden çıkma sebebidir.

Her şeyin ötesinde falın rasyonel sayılabilecek hiç bir tarafı olmadığı gibi fala inanmak da akıl intiharından farksızdır.

Sonuç olarak bana göre "medyum" olduğunu iddia eden kesim en az tarikat ve cemaatler kadar tehlikelidir. Medyumluk da tarikat ve cemaatlerle birlikte yasaklanmalıdır.
Sahip olduğum yetenek ama sade tanıdıklarımınkine eylencesine bakarım uğraşmam.
fal bakabiliyorum ama profesyonel değilim.
kahveye bakarak insanın geleceğine karar vermektir güldürür.
Benim için sakıncalı bir durumdur. Bir kere baktım baktığım fal 2 saat sonra gerçek oldu ve tabi daha da bakmama kararı aldım.

Varsa şekli olan buyursun. *
bakmadığım ve baktırmadığım etkinlik.