biz ne sunta kafalı zenginler gördük . keşke fakir olsaydım da mutlu olsaydım diyen zenginleri hesaba katmıyorum bile !
Vatandır,millettir ve dindir.çünkü cogu zengin pust bunu goze alamaz.
Aslında fakir insanın daha çok yaşama sebepleri vardır.daha güzel bir hayat ister çünkü ve bunun içinde çabalar.
Sen domuz gibi besiye çekil, gotun başın yağ tutsun, boktan başka bir şey olmayan bedenine biraz daha bok dolsun diye gece gündüz çalışıp üretiyorlar. Sen ve senin gibi zihniyetine soktugumun cakallari biraz daha semirsin diye sömürülüyorlar.
bir gün zengin olup, yaşama sebebi olmayan fakirlere yardım etmek, olabilir.
Ölüm bedava mı sanıyorsun ?

Ulan öldün defin işlerin bar, 7'si var, 40'ı var.... Tavuklu pilav ve ayran dağıtman lazım. Mezar için tapu alman lazım. Mezarına mermer yapmaları lazım. Bi ölüyosun geride kalanlara 10 bin tl kaçıyor...
Para için ruhunu şeytana satanları anlamıyorum. Para kazanmak için her yolu mübah gören, milletin sırtından geçinerek zengin olanlar neden yaşar anlamıyorum. Emeği bölüşmeden kazancı bölüşenler bu karaktersizlikle neden yaşar anlamıyorum.

Maddi durumum yerinde değil. Aslına bakarsan bu pek umrumda da değil. Parayla tek işim kimseye ihtiyaç duymayacağım kadarıdır. Lüks araçlar, marka kıyafetler gram umrumda değil. Makam, mevki, şöhret alın hepsi sizin olsun. Benim tek amacım allahın bana emrettiği gibi yaşamak ve onun davasını gütmektir. bu dava ilayı kelimetullah davasıdır. fakirlerin neden yaşadığını bilmem de kalbi imanla dolu müslümanlar bunun için yaşar ve kalbinde sağlam imanı olanlar bu dünyanın en zenginleridirler.
insanlar hayatları ne kadar kötü olursa olsun bir gün daha iyi olabileceği umudu olduğu için yaşarlar. insanları hayatta tutan budur.
insanlığı öğretmek için umudun adını yaşatmak için.
Nefes almanın tadını çıkarmak için yaşarlar. Çok uzaktan örnek vermeyeceğim. (bkz: ben)
Ben de tam tersi zenginlerin yasama sebebini anlamiyorum.

insan hep elde edemedigi icin ugrasir , mesela o adam 10 saat bi kahve icin calisiyor diyelim o kahveyi elde edince gozu daha yuksege dikecek , bilinmeyenlere ilerleyecek yani tatmadigi hazlari tatmak isteyecek.

Ama zenginlerin boyle bir derdi yok mesela , istedikleri her hazzi elde edebiliyorlar.E bu cok zevksiz bir sey degil mi amk ? Ben cok zengin biri olsam gozumu ölüme dikerim mesela cunku hayatta merak ettigim bir sey kalmamis olacak ve daha fazlasini arayacagim , bunun icin de once olmek gerek.

Ozetle sen niye hayattasin yani , ayni seyleri yapmaktan hic mi sikilmadin , bastan sona bitirdigin bir oyunu tekrar tekrar kac kere oynarsin ? Oynasan bile ilk yaptiginda aldigin zevki alir misin ? Bence oynamak istemezsin oynasan bile ayni hazzi vermez , o adamin daha gececegi cok gorevi var bu oyunda ama senin save game'in %100 olmus bos bos dolaniyorsun , o adamin oynamak icin bir nedeni var ama senin yok.

Bence sen yasamamalisin dostum *
Bir gün zengin olmak için.
zengin olmak.
Görgüsüzlerin yaşama nedeniyle aynı olabilir. Belki biraz araştırırsan aynı nedeni kendi yaşamında da bulabilirsin.
sanırım beyin fakiri olanlarından bahsedilmiş.

arkadaşlar gerek yok sövmeye zira beyin fakiri insanların yaşama sebebi beyin zengini insanlara ibret olmalarıdır.
ibneliğine yaşıyoruz.

sanane.
Nasıl bir zeka ya sahip anlayamadım ?.!
emeğini satarak para kazanmak ve o kazandığı parayı harcayıp hayatta kalmak.
Allah var. Onun istegi disinda olursen ziki tutarsin. O yuzden yasa ve zenginlere itaat et. Kapitalizmin temel tasi ol.
zenginlerin kurdukları fabrkalarda zenginlerin daha zengin olması için çalışmak ve zenginler için ürettikleri malları satın alarak zenginleri daha zengin etmek.

vay amk.
Herkes hayata aynı yerden başlamıyor. Hayat standartın seni benden üstün yapmaz ama serseri yapar.
Yaşamaya gelince sen camın arkasından seyrederken diğerleri yaşıyor.
Kim fakir acaba.
Öyle bir tad var ki fakirliğimizde
Başka hiçbir şeyde bulamam..
bir fakir olarak söylüyorum, hiç fakir edebiyatı yapmaya gerek yok. bizimki tamamen içgüdüsel. ölmekten kaçmaya programlanmışız.
zengin olmak.
Yaşamın amaci buraya kaymadimi zaten.
müslüm baba bizide özetlemiş;

-yakarsa dünyayı Garipler Yakar...