1. 1.
  türkiye ve dünyada kurulu lobidir... ekmeğini adı üzerinden faizden kazanır. yani seni beni borç altına sokup ardından vadesi geçen paranın faizinden tırtıklayarak... bu minimal bir bakış. birde ülkesel var... mesela türkiye'nin imf ye olan borcunun bitmesiyle saldırganlaştı bu lobi. ülkemizdeki ajanlarını kullanarak halkı hükümet aleyhine tahrik ediyorlar... mesela mehmet ali alabora'nın iş bankası reklamlarından yılda 3 trilyon aldığını, halkı polisle çatıştırmak için twitter dan provoke ettiğini ve ve faiz lobisinin uşağı olduğunu biliyor muydunuz? işbanka sının borsada dalgalanma olsun diye tahvil satımını durdurmak için eylem günlerinde online işlemleri ya durdurduğu ya kısıtladığını biliyor musunuz ?
  13 -30 ... en zayif halka
 2. 2.
  en zayif halka'nin tayyip erdoğan olabilirliğinden korkutmuştur. entry i 2 gün önce girmiş.

  en zayif halka yoksa sen?
  11 -3 ... unidentified flying human
 3. 3.
  ekonomisi, yabancı yatırımlarla dönen (sıcak para) bir ülkenin korkulu rüyası.

  imf'ye olan borcu, rekor düzeyde dış borçla kapatan bir iktidarın gözden kaçırması imkansızdır.

  not: işte bunlar hep bilgi: (bkz: çıkar lobisi)
  5 -1 ... modern mesiah
 4. 4.
  başbakanımız recep tayyip erdoğan'ın büyük bir cesaretle gündeme getirdiği lobi. bakalım büyük usta recep tayyip erdoğan nelerin ortaya çıkmasına vesile olacak. önümüzdeki günler gösterecektir.
  4 -8 ... crampus
 5. 5.
  Benzin fiyatının yüzde kaçı devlete gider acaba ? Faiz gelir getirmezken, tayyip araplara arsa satıyor. Kimse mutsuz değil ki ? Halktan başka.
  4 -2 ... eroltastansonraenkotuadam
 6. 6.
  besle kargayı oysun gözünü lobisidir.
  2 -2 ... slapi
 7. 7.
  Faizin dünya gerçeği olduğunu savunan birinin faiz lobisiyle mücadele ettiğini söylemesiyle dibine vurulan ironinin nesne görevlisidir.
  Günaydın editi: ayrıca bu faiz lobisine cihat açıldı diyenler bir zahmet hazine.gov.tr Sitesinden haziran -Ağustos 2013 dış borçlanma stratejisi duyurusuna bakıversin.
  2 ... appstoreicinalmistim
 8. 8.
  türkiye tayyip'ten önce bu lobiden aldığı borçlara yılda %100-%110 faiz ödüyordu. bu lobiden 20 milyar dolar alıyorsun. ve her yıl 20 milyar dolar ödüyorsun adamlara. borcun sadece faizini ödeyebildiğin için borç kadar para ödüyorsun. adamlar havadan milyarlarca dolar para kazanıyorlar. 1982 ile 2013 arasında 1 trilyon dolar türkiye'den bu faiz lobisine gitti. yani iş çok büyük. işçinin emekçinin, firmaların verdiği vergiler tamamen bu lobiye gidiyor. tayyip'ten sonra ülke istikrarar kavuşunca faizler %6 seviyesine kadar düştü. ve en sonunda IMF'ye olan borcun tamamı ödendi. yani bu lobi artık türkiye'den para kazanamaz hale geldi.

  okullara, yollara, yeni yatırımlara gidecek olan para bu adamlara gidiyordu her yıl. bu kadar kolay paraya alışmış bu kitle, türkiye halkından para kazanamaz hale gelince ufak bi masrafla faaliyete geçtiler. ellerindeki sıcak para ile borsa'da manipülasyon da yapıyorlar.

  (bkz: faiz dışı fazla)
  4 -2 ... nuhkkor
 9. 9.
  kuveyttürk ve bank asyanın içinde bulunmadığı lobidir. onlar kar ortaklığı ve kar payı gibi kavramlarla yürüyorlar. * *
  4 ... the adamin biri
 10. 10.
  ulusal ve uluslararası faiz lobilerine gerekli mesajlar verilmiştir başbakan erdoğan sayesinde son bir haftada.

  uluslararası faiz lobisi ile birlikte batıya mesajı: "türkiye'nin önünü kesmeyi, borsaya büyük müdahaleler etmeyi söz konusu edemezsiniz artık. ikincisi; ortadoğu'da ben varım ve kural koyarım."

  ulusal faiz lobisi mensuplarına mesaj: artık daha yalnız yürüyeceksiniz. (özellikle koç holding'i dikkatle izleyeceğim bundan sonra.)
  2 -2 ... limpid