bugün

facebooka genellikle telefondaki bedava facebook zımbırtısından giren, her yaptığını anında oraya yazan, hatta facebookta belli gruplar halinde bulunan insangillerdir. birisi "canım sıkılıyo pff" yazar, on dakikaya kalmaz yirmi ergen arkadaşı beğenir. kimsede demiyor ki aga bu nedir.
arkadaş sayılarını arttırmaya çalıştıklarından hemen belli ederler kendilerini.
mutlaka bira içebildğini ispat etmeye çalışır şekilde gayretler içine giren liselilerdir. mesela:
-olum kafa bi milyon çok içmişim.
ya da
-arkadaş bu şişelerin hepsini sen mi içtin. helal sana bee errrkekk. (baya bira şişelerinin fotoğrafını çekmişler böyle)
ya da
-ben seni sevdim ama öldüm seni sevince. neden mi? kalbimi sana verdim ulan neden olsun? bak göğsüm karpuz gibi ayrıldı gibi iğrenç dizeleri şiir diye döktüren tiplerdir.

not: hepsi gözleme dayalıdır.kafadan sallamıyoruz. olayda anlatılan kişiler ve olaylar tamamen gerçektir.
genellikle damardan takılırlar, gelip geçici aşklar yaşayıp, kendilerini dünyanın en aşık kişileri zannederler.
Böyle bir arkadaş kitlesine sahip olan kişilerin kafayı yiyebilitesi yüksektir. Kesinlikle böyle bir durum önerilmez. Ergenlerin inci sözlük özentisi olarak yazdıkları "adam haklı beyler dağılın" yorumu üzerine gelecek olan en az 40 yorumun bu kelimenin bi versiyonu olacaktır.
0.facebook'tan sürekli 'bana mesaj atın', 'uyumayanlar mesaj atsın', 'mesaj atın ya' diye dilencilik yapanlar vardır mesela. bunları 15-20 kişi beğenir. işin gücün yok mu çocuğum senin?
geceleri genellikle facebook durumlarına -uyumuyan ?, -uykum gibi gelsene, tarzı yazılar yazarlar. ya git zıbar uyu arkadaş bu kadar zor mu uyumak.
Aynanın karşına geçip şekilden şekile giren ergenlerdir. bi elde telefon diğer el ise ensede olmak üzere dudaklar da ilginç bir şekil alır.

ayrıca bu ergenler g yerine q, e yerine é ve v yerine w yazmayı ihmal etmezler.

he bir de fotoğraflarının altına stayla ve çocukkk yazmayı adet edinmişlerdir efenim.
nereye gidiyor lan bu millet? bunların benim duvarımda ne işi var hem?

görsel