bugün

bu ve bunun gibi tüm sitelerin mavi olma sebebi çok açıktır aslında bizleri gökyüzüne hasret bırakmalarından kaynaklı olabilir...

bi çıkın hava alın mk...
mark zuckerberg renk körüdür. bu yüzden mavi yapmıştır.
çünkü mark ve adamları crips çetesi üyeleridir. * *
sıçtın mavisi ile yakından ilgilidir.
israil bağrağındaki mavi çizgileri temsil eder. *
çünkü sikörtıl mavi renktir.

edit: su pokemonu olan var ya hani.
Tamamen psikolojiktir. Mavi rengi güven verir. Bir yandan tüm kişisel bilgileriniz açık arttırma ile satılırken siz ise "facebook bu bir şey olmaz tanırım keretayı" şeklinde güven duyarsınız.
twitter ve skype ın da mavi olma nedeniyle aynıdır. göze iyi hitap eder mavi.

not: uzun süreli bir ilişki için yukardaki 3 maviden uzak durun.

edit: foursquare da maviymiş.
atta ordaki çizgileri birleştirince seks yazıyo. bübliminal mesaj onlar.
(bkz: saks mavisi)
Mavi, sakinleştirici hormonları harekete geçiren bir renktir. Twitter, Skype, Facebook bu yüzden mavidir.
mark'ın renk körü olmasından dolayı diye rivayet edilir.
Mark Zucherberg'in çocukluğunda kandırılmasına dayanıyor bu olay. iyi bir çocuk olursan geyiğine kendileri de tabii tutulmuş. Sonuç ortada
renklerin insanlar psikolojisi üzerinde etkileri vardır. kısaca örnek verecek olursak;
Mavi: yalnızlığı, üzüntüyü,
depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati
simgeler.

kırmızı: sıcak, ateş, kan, şehvet, aşk,
samimiyet, güç, heyecan ve agresiflik gibi
kavramları simgeler.
Mavi rengi insanin dikkatini daha cok cekmesini saglar ve bu sosyal paylasim sitesi oldugu icin daha mantikli bir renktir.
Mark Zuckerberg renk körü olduğu ve sadece maviyi bütünüyle görebildiği için facebook mavi renktir.*
Zuckerbergin en sevdiği türkü ; siyah giyme toz olur, beyaz giyme söz olur oldugundandir.
Mavinin insana huzur verdiği kanıtlanmıştır, bununla ilgili olabilir.
Mark zükerberg'in giydiği kotun markası mavi olduğu içindir.

Edit: mavi don giydiği için de olabilir. Bilemedim şimdi. Donunu görseydim kesin bir fikir sahibi olabilirdim.
çünkü mavi iyidir.
Markin mavi mavi turkusunu cok sevmesindendir. Bildiginiz uzre kendisi i. Tatlises hayranidir.