bugün

entry'ler (93)

punk rock

ya siz manyak mısınız amk? ne nirvanası ne foo fighters'ı lan?! punk rock sex pistols tarafından icat edilmiş ve dünya üzerinde sadece 3 grup tam anlamıyla icra edebilmiştir ; Sex Pistols, Ramones, The Clash. Yukarıda yazılan grupların punk rockla alakası yok. bilmiyosanız yazmayın yanlış bilgi bari vermeyin amına koduklarım.

hacıahmetler

ısparta ilinin sütçüler ilçesine bağlı bir köy.

1960 ların başlıkları

1960'larda olsaydık açılabilecek muhtemel başlıklardır.

(bkz: hippileri sevmeyen ingiliz)
(bkz: kennedy ölmedi iddaaları)
(bkz: bir hayalim var)
(bkz: beatles sevmeyen kız)
(bkz: elvisi görünce televizyona kitlenen erkeğimsi)
(bkz: beatles vs stones vs beach boys)
(bkz: 1 kasım 1956 vietnam savaşı)
(bkz: abd vs rusya)
(bkz: anadol)
(bkz: başbakanını asan ülke)

briefe an milena

Franz Kafka'nın -tahminen- 1939 yılında Milena Jesenska'ya yazdığı mektuplardır.

"milena sen şimdi yüreğime aklıma bütün varlığımı büyüleyen o sesinle çağırıyorsun beni yanına. ama aslında beni tanımıyorsun bile. birkaç mektup başkalarının birkaç güzel sözü aldatıyor olabilir hala seni. belki de bütün bu söylenenlere aldanmayıp foyamı ortaya çıkarmak için çağırıyorsun beni. başını döndüren şeyler beni görünce kaybolacak biliyorum. bundan korkuyorum."

"sen benim için saf, el değmemiş bir genç kızsın milena. senin gibi tertemiz, eldeğmemiş bir beyazlığı olan biriyle hiç karşılaşmadım ben. böyle birine dokunabilmek büyük bir cesaret işi. bu kirli, korkak, kararsız, soğuk eli nasıl uzatırım sana."

"seni kaybetmekten o kadar çok korkuyorum ki milena. bazen düşünüyorum da eğer gerçekten insanlar mutluluktan ölebilselerdi benim çoktan ölmüş olmam gerekecekti. ama ben aksine mutluluk sayesinde tekrar hayata döndüm."

black sabbath

'metal müzik' dediğimiz şeyin yaratıcısı olarak kabul edilen gruptur. tamam blue cheer de bu işle ilgilenmiş, öncülük etmiştir fakat patenti sabbath'a aittir.
şarkı sözlerini bas gitarist geezer butler yazar, gitar rifflerini tony iommi halleder, ozzy osborune melodileri uydurur, bill ward ise davul partisonlarını hazırlarmış.
ilk ismi the polka tulk'tır. sonradan earth olmuş, albüm anlaşması yapıldıktan sonra yapılan -o zamanlar dinleyenlerin yüzünü ekşittiği-black sabbath isimli eser ortaya çıktıktan sonra bu ismi benimsemişlerdir. eleştirmenler sabbath'ın debut albümünü pek beğenmese de albüm, amerikada ve ingilterde üst sıralara tırmanmıştır.
5 ay sonra ikinci albümlerini kaydetmişler ve ismini önce warpiggers, ardından war pigs olarak belirleşmişler fakat prodüktörün albümün daha uzun olması gerek, bir şarkı daha yapmalısınız dediğinde hemen stüdyoda bir anda ortaya çıkıveren grubun tam anlamıyla patlamasını sağlayan paranoid isimli şaheser ortaya çıkmıştır. şarkı single olarak yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. bunun üzerine albümün ismi war pigs değil, paranoid olmuştur.
black sabbath bu albümle birlikte şöhret basamaklarının tepelerine tırmanmıştır ve gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.
zannımca dünyanın en büyük birkaç müzik grubundan biridir. çünkü hiçbir boş şarkısı, boş albümü bulunmayan tapılası bir gruptur sabbath. dinleyin, dinlettirin efenim.

deep purple ın rnrhof e 2014 te girecek olması

deep purple gibi bir rock efsanesinin rock n roll hall of fame'e 2014'te çağırılması olayıdır. ayrıca deep purple ile birlikte, kiss ve yes de çağırılmıştır.

ian gillan vs robert plant

Deep Purple solisti Ian Gillan ile Led Zeppelin solisti Robert Plant'in er meydanına çıktığı karşılaştırmadır.

yetmişli yılların ortalarına dek robert her türlü yer gillan'ı. fakat yaşadığı hastalıklar vs. sonucu eski formunu kaybetmiş, ian galibiyetini ilan etmiştir.

sonuç olarak ; (bkz: ian gillan)

grapefruit moon

annenizden doğduğunuza pişman olmanızı sağlayabilecek tom waits şarkısı. keman-piano armonisi muhteşemdir. dinleyiniz efenim.

tom waits

(bkz: russian dance)

amerika birleşik devletleri hava kuvvetleri

sevgilimin mesajlarından daha az tehlikeli olan amerikan ordu birimi.

eski sevgiliden geriye kalan şeyler

(bkz: bruno mars)

sıçarken akla gelen şeyler

bir müzisyen olarak akla yeni bir şarkı fikri gelmesi, ya da süper bir riff bulabilmek diyebilirim. Fakat gidene kadar o riffi unutursunuz. Çok boktan bi durum yani

john bonham

bugün doğum günü olan led zeppelin davulcusu.

ingilizce var da kürtçe niye olmasın

olmaz efendim. çoğunluk biziz onlar öğrensin gibilerinden -biraz çocuksu- mukabele edilebilecek olan sorunsaldır.

hayatın mükemmel tarafını 3 kelimeyle özetlemek

rock'n roll, sex and drugs.

her gün sektirmeden çözülen ayakkabı bağı

(bkz: footjob)

memeleri yaratan tanrıya hamd olsun

milletimiz var olsun, afiyet olsun da denilebilir.

fidel castro

dünyanın en fazla sevişen adamıdır. rivayetlere göre 40.000'den fazla kadınla birlikte olduğu söylenir. ardından ise 5000 ile Mick Jagger gelmektedir.

sevişirken birden ezan okunması

tanrı tarafından verilen bir uyarı niteliğindedir. na yapıyorsunuz lan siz gibisindendir. *

söylenmesi zevk veren ingilizce kelimeler

(bkz: motherfucker) * *