bugün

Tam bir mal işidir. Evet.
Aptallıktan başka bir şey değildir.
Salakliktir.
izlemez olaydım, kahroldum be çocuk! yazık, hem kendine hem ailene çok yazık...
Bazıları intihar etmenin saçma bir eylem olduğunu yazmış. intihar etmeyi saçma bulmanızın nedeni o ruh halinde olmamanızdan ve yaşadıklarınızın intihar etme düşüncesine kapı açmamasından dolayıdır. Bir şeyi saçma bulmanız onun saçma olduğu anlamına gelmez, sadece size çok uzak olduğu anlamına gelir.
insanların eylemlerini değerlendirirken çok kolay saçma kelimesini kullanıyoruz.
Canlı yayın da intihar edilmesine şaşırmadım, yaşadığımız yüzyılı ve bu yüzyılın gerektirdiklerini düşününce bana çok da imkansız, yabancı bir fikir gibi gelmedi.
Hem intihar etme eşiğinde olan birinin sağlıklı düşünemediği gerçeğini kabul edersek, canlı yayın da bunu yapması da bizi yine şaşırtmamalı.
Bir kız için bunu yapmasına yine yine şaşırmadım. Televizyon da oynayan dizilere bakınca bunu göreceksiniz, hepsinde genç yaşta ki insanlar birine aşık olma çabasında. O aşık olduğu kişiyle olamayınca sanki hayatının en büyük darbesiymiş gibi günlerce haftalarca ağlamak saçma sapan şeyler yapmak.. Bunların hepsi televizyonlar da var. Dolayısıyla bunu izleyen bir çocuğun, gelişme çağında olan bir insanın hayatının en küçük bir ayrılığın da neler yapabileceğini hayal edebiliriz. Bu tür vakaalardan da gördüğümüz gibi aslında hayal etmeye de gerek yok, bir ekran ötemizde.
Umarım bu tür şeyler azalır.
ya bir insan intihar ediyorsa zaten hayattan tiksinmiştir, bağlı kalacağı bir şey yoktur bunu neden videoya alıp facebook vs gibi yerlerde yayınlar ki. hayır sen zaten hayattan ve hayattaki her şeyden nefret etmişsin, seni o şekilde izleseler unutmasalar sana ne faydası var? Nefret ettiğin insanlar seni hatırlasa eline ne geçecek.
Salaklıktır net. Bu hayatta ölünce eline birşeyler geçmiyor ve her ne olursa olsun yaşamak her daim güzel, her daim. Kimseye gerektiğinden fazla bağlanmamalı insan yoksa kendine olan saygısınıda kaybediyor.
allah ailesine sabır versin.
Ne şehit oldu ne gazi bok yoluna gitti niyazi kimse kusura bakmasın bir insan zaten bunu yapabilecek psikolojiye geliyorsa hastadır acaba ölümden dönerim de kız bana geri döner diye falan mı düşündü.
üzüldüm açıkcası. Çocuğa da üzüldüm, annesine ve babasına bir ayrı üzüldüm. Yazık etti gençliğine, kendisine. Bu yaşlarda çocuğunuz varsa veya olursa onları sakın yalnız hissettirmeyin olur mu? Sürekli yanında durun, çocuğunuzu sıkın demiyorum. Psikolojik olarak yalnız bırakmayın. Oof of!
Ulan millet intiharini bile reklam yapiyor, iyice kafayi siyirmislar. Bu kafa yapisiyla rahmetlinin dunyaya pek bi katkisi olmazmis zaten.
çevresinde ona 'kan yasin kac basın kac daha ne insanlar ne kızlar göreceksin kimleri kimleri seveceksin' diyen biri olmamış.

biz de ilk sevgilimizi dudağından öpemezken başkalarının kucağına oturup onları boşalttığını öğrendiğimizde sözlüğe gelip (yıl 2011) içimizi döktük ama birileri çıkıp 'takma herkes yaşıyor sen erken yaşamışsın' dedi. düşününce çok üzüldüğüm icin kendime hala kızıyorum ama yaşamam gereken birseydi diye düşünüyorum.

velhasıl bu isler sıkıntılı isler. çevrenizde evinizde ailenizde böyle problemler yaşayanlar olursa ve özellikle henüz ergenlik yaşlarında ise onlarla bir yetişkin olarak adam akıllı sohbet edin. kimsenin ilk askıyla evlenmediğini, bugün sevdiğin icin birlikte olduğun kişilerin yerini, sikmek icin dolduracağın kızlar alacaktır deyin. ama böyle yalnız bırakmayın.
olum bizde çok sevdik kapısında uyudum duvarlarına aşkımı haykırdım üzüldüm bende çok üzüldüm ama gece sonunda iki bira içip eve gidip vurdum kafayı uyudum bu nedir büyük cesaret mi aptallık mı tam bilemedim kendinize gelin gençler .
burada önemli olan konu video veya videonun izlenip izlenmemesi değil.

burada dikkat etmemiz gereken konu sosyal medya üzerinden canlı yayın anında yapılan intihar eylemlerinin fazlalığı.

ne kadar doğru bilmiyorum ancak ekonomik sebepler haricinde intihara yönelen pek çok insan arkasındaki kişiler üzülsün diyerek intihar etmekte. ben acının dibini görüyorsam, oda acı çeksin hesabı.

haliyle canlı yayınlar bu iş için biçilmiş kaftan oluyor. ne oluyor kişi canlı yayında intihar edince? aşkını tüm herkese duyurmuş oluyor.

peki sonra ne oluyor? 1 hafta konuşuluyor ve unutuluyor. muhtemelen bunu 'sevmediği' için ayrılan kızda bir aya kalmaz unutuyor. ve olan bu gence oluyor.

velhasıl yapılması gereken bu canlı yayınlara bir sınırlama getirilmesidir. yaş sınırı bir nebze çözüm olacaktır. 20 yaş altına kapatırsın canlı yayını. telefondan kimliğe dayalı da aktivasyon onayı getirirsin. bir nebze çözüm olur.
daha önce beyin ölümü gerçekleşmiş olan kişinin yapacağı eylemdir. yerinde bir hareket.
Gençlerimize zor olanın ölmek değil, yaşamak olduğunu anlatmamız gerek. insanoğlu yapısı gereği sürekli mutlu olamaz. Tabi ki üzücü anlar olacak. Hindistan'da genç ölümlerinin yarısı intihar yoluyla. Bizde dünya ülkelerine nazaran daha düşük fakat o yolda gidiyoruz. Acilen önlem alınmalı.
Babanın soğukkanlılığı utanç verici.
haberini okuyup, videosunu izleyemediğim gençtir.
hayır şimdi benimde bir erkek evladım var, boyumdan büyük konuşup çok beylik laflar etmek istemiyorum aslında ama neyin kafası bu yaa ? yapılan işte zerre samimiyet varsa şerefisizim. ölümü bile sosyal medya üzerinden, show yaparak gerçekleştirmek nasıl bir ruh halidir? bu nasıl bir cehalettir, bu nasıl bir görgüsüzlüktür.. evimizde izlediğimiz tv kanallarında bile bir dünya sansür varken, bu tip oluşumlara ülkeler nasıl izin verirler ? yaa o çocuğun intiharını 7 yaşında okumayı öğrenip, ilk fırsatta kendine facebook açan yeğeni izlediyse ne olacak ? ya da bu tür canlı yayınlarda daha ne pislikler dönüyor biliyor muyuz ? çok acil bu konularda önlem alınmalı, aksi halde akıl sağlığı falan hiçbir şey kalmayacak bizde..
21. Yüzyılın en popüler olaylar listesine girmeyi başaran bir olay.
Bundan önce bir kişi daha yapmıştı aynısını sosyal medya sayesinde intihara bile özeniyor cahil ergenler, anayı babayı düşünmeyecek kadar bencil bir nesil yetişiyor. Kime neyi ispatladı şimdi? Yazık cidden..
insan sadece kendine ait değildir arkadaşım annen, baban, kardeşlerin, dostların, akrabaların kısacası hayatın sende bir emeği vardır.

Allah'ın verdiği canı almak kimseye düşmez, sebebi ne olursa olsun.

Yazık...
videoyu baştan sona izledim fakat intihar sahnesini izlemeye götüm yemedi.

bence bir çıkıp hava alsa böyle olmayacakmış.

yalnız videonun altına değer mi 35gr için yazmışlar, saçmalık. diyecek söz bulamıyorum. kızı sırf onun için mi seviyor anasını satayım.

intihar etmemek lazım. cidden etmemek lazım.
valla onu bilmem de beni sattığı tavuklar dikkatimi çekti. 26 tl istiyormuş tekine.

tavuk çiftliği kurmak hayalim amına koyim, sevdiceğimle sabah kalktıktan sonra beraber gidip sıçtıkları yumurtaları toplayacak, güzel bir köy kahvaltısında yiyecektik. Ha tabi, hayalimin gerçekleşmesi için önce tavuk yerine sevdicek edinmem lazım. Bakalım zaman bize ne gösterecek.

https://mobile.facebook.c...99%3A-6187670957918904295
Annenin yüreğine ateş düştü bir ömür de geçmeyecek. Ah be çocuğum daha cok küçüksün karşına daha kimler çıkacaktı...
Kız meselesi yüzünden olandır.
Gebersin amk. Olan ana babasına oldu. Gerizekalı bu kadar kolay yıkılıyorsa yaşamasın. Kendinizin önüne kimseyi koymayın. Bir kaşar için canını veren adam yaşasa ne yaşamasa ne?
güncel Önemli Başlıklar