bugün

Durum beğendiren zibidiler hayatımızdan çıkacaktı .
olmasa da olurdu bir şey kaybetmezdik.
Bir yığın güzel insanı tanıyamazdık. Doğruya doğru şimdi, arkadaşların vasıtasıyla veya beğenilen sayfalardan gayet de güzel insanlar tanıdım; hem de aşk meşk yavşaklığı veya acaba sarktığımı mı düşünür çekincesi olmadan.

Düzgün kullanırsanız çok eğlenceli bir platform. Sevdiğiniz sanatçıların, romancıların sayfalarına üye olup edindiğiniz bilgiler ve aynı zevki paylaşan kişilerle yaptığınız "geçiyordum uğradım" sohbetleri de cabası.
Lanet oyun isteklerinden ırak olacaktık.
Benim şöyle bir tespitim var facebook'la ilgili; genelde bayanlar paylaştıkları fotoğraflarda arkadaşlarından her zaman olumlu yorumlar alır "ay çok tatlı çıkmışsın şekerim,çok güzelsin,sana yakışır" gibi. ancak durum erkeklerde tam tersi yöndedir "oğlum odun gibi çıkmışsın,ne kadar hayvansın,kıçım senden daha güzel,ayı,malak,şebek" gibi kanka övgüleri alırlar. aslında facebook iyidir ama çok da samimiyetsizdir.
insanlar belki biraz daha mutlu olacaktı lan. bu kadar ispat çabası olmayacaktı.
facebook'la doğdunuz sanki amk. hiçbir şey olmayacaktı. evet.
daha fazla bakire. daha az sex.
Çok şey kazandırdık. Aile iÇi samimiyetlerimiz yükselirdi. Arkadaşlıklarımız daha temiz daha akıcı olurdu. Mesala akşam bir arkadaşımla kahve iÇmeye gittiğimde ; eline telefonu alıp Facebook'tan o kıza bu kıza şuna buna cevaplar verip beni orada sinir etmesi gerekmezdi. Bu gibi örnekleri Çoğaltabiliriz.
daha yavaş ilerlerdi yozlaşma gösteriş meraklısı insanlar gözümüze bu kadar çirkin gelmezdi silin kurtulun.
Facebook olmasaydı "photographyr'ler" aç kalacaktı.
yokken olanlarla eş değerdedir. yani hiç bir şey.
bir zamanlar netlog vardı mesela.
Mark zuckerber

(bkz: Baban kimdi bilemezdin şerefsiz)
Sevdiceğimin fotoğraflarına bakma imkanı bulamazdım. Ama en azından retrica camwow gibi uygulamalarda düzenlediği her fotoğrafını facebook'a atan ergenlerden kurtulurduk.
Aşk iki kişi yaşanacaktı.şimdi rakipler çok rekabetçi ortam, kopya edilmiş aşk sözleri duvarlarda, magazin efekti veren resimler..bir cep teli iki feysbuk ağzımıza etti.
yonja olacaktı, mırc olacaktı yine bir $ey olacaktı. msn'nin bitmesinin nedenidir feysbuk. msn olacaktı.
messenger'da kelimelerin sonuna xd yazıyor olurduk.
Biraz daha sosyal olabilirdik.
Çok güzel olurdu. Tez zamanda kurtuluruz ınsallah.
Gerçek sosyal hayat ve özel hayat gizliliği olurdu.
mark köşeyi dönemezdi.
Şimdi Babamız bilmem kaçıncı fransuva olurdu, annemiz kaçıncı karısı olurdu...

Dur bir dakka.

Yanlış yer lan bura.

(bkz: Atatürk olmasaydı)
başka bir site olurdu.
Burcu diye biri olmazdı.

(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
facebook olmasaydi yagmur yagmazdi, madem facebooka inanmiyorsun yagmurun yagmasini acikla?