bugün

yazarını bilmediğim, Ne Ararsın Tanrı ile Aramda şiirinde geçen bir cümledir.

ne ararsın tanrı ile aramda
sen kimsin ki orucumu sorarsın?
hakikatten gözün yoksa haramda
başı açığa neden türban sorarsın?

rakı şarap içiyorsam sanane
yoksa sana bir zararım içerim
ikimizde gelsek kıldan köprüye
ben dürüstsem sarhoşkende geçerim

esir iken mümkün müdür ibadet,
yatıp kalkıp atatürk'e dua et,
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soğuyacak bu millet,

işgaldeki hali sakın unutma,
atatürk'e dil uzatma sebepsiz,
sen anandan yine çıkardın amma,
baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

p.s.: uktedir.
--spoiler--
çoğu kişi tarafından neyzen tevfik'e ait biliniyor. aslında emniyet genel müdürlüğü'nde asayiş şube müdürü olan mutlu çelik'e ait. çocuklara karşı işlenen suçlar konusunda uzman olan emniyet müdürü mutlu çelik, gerçekte cevaben başlıklı bu şiirini 1994 yılında yayınladığı yalnızlık pusuda bekler adlı kitabına da koymuş. mutlu çelik'in neyzen tevfik'e ait olduğu iddiaları üzerine şiirin kendisine ait olduğunu mahkeme kararıyla tescil ettirdiği de belirtiliyor.
--spoiler--

haberin tamamını görmek isteyenler için:

--spoiler--
http://hurarsiv.hurriyet..../haber.aspx?viewid=268848
--spoiler-- *
(bkz: be hey turşu)
neyzen tevfik in bugünü anlatan şiiri. atatürk düşmanlarına kapak olsun.
bir kemalist ilahisinin dizesidir.
tüm cemaat evlerine çerçeveletip asılması gereken hoş bir şiir.
-baban kimdi bilmezdin şerefsiz
-o neden?
-çünkü atam nüfus memuruydu
-..
(bkz: be hey dürzü)
zall bitane bot yapmış, mustafa kemal' in adı geçen her başlığa entry olarak giriyor bu dizeleri...

(bkz: bsg dedirten kemalist zırvaları)

(bkz: atatürk olmasaydı piç olurdun geyiği)
dinci zevatlar için söylenmiş harika şiir.
lan bi de dinciler ataya çok bağlı imiş.
he lan tabii zaten bush da zaten müslümanlara bağlı, acayip sever islam alemini.
kabaca vakit zihniyeti örnek gösterirsek atayı, cumhuriyeti ne kadar!! sevdiklerini görürürüz.
zamanın kadınlarını pek bir verici gibi gösteren şiir.
(bkz: yarak afedersin)
atatürke dil uzatan ayırımcıların okuması ve sonra annelerine bakıp şükretmelerini gerektiren gerçek bir tespit.
(bkz: sırat köprüsünden sarhoşken geçmek)
neyzen tevfik'in yazdığı sanılan fakat yazanın o olmadığı bir şiirde geçen mısra.yanlış hatırlamıyorsam ntv tarihte okumuştum.
annesini, ülke zaptedildiği an, düşman askerinin koynuna girecek potansiyelde gören güruhun dilinde pelesenk ettiği söz öbeği.
greenpeace sitesinde bir sivri zeka şu hale getirmiş.

çernobildeki hali unutma
greenpeace e dil uzatma sebepsiz
sen anandan yine çıkardın ama
baban kaç bacaklı olurdu şerefsiz

normalinden nefret ederdim. artık 10 kat nefret ediyorum.

ayrıca nükleere santrale evet amına koyim.
- adam haklı beyler!

+ evet ama küfür ediyo...

- ee, kışkırmış biraz tabi...
son kullanma tarihi geçmiş ve üzülerek ifade ediyorum ki.. hala inatla kemalistler tarafından kullanılıp "ayar verdim yobaza hehehe..." dedirten hayatımda duyup duyabileceğim en mal şiir..

heytt beee ne ayar yedik amına koyim..!!
(bkz: bsg)
aptal bir adamın yazdığı aptal bir ideolojik çerçeve etrafında kullanılan bu yaşıma kadar gördüğüm en aptalca şiir.
bazılarına rahatsızlık veren şiirin bir mısrası. onlar ataları sayesinde esaret altında olmadıklarını da kavrayamayan zavallı insanlardır.
böylelerinin beyinlerinin yıkandığı aşikardır, gözlerine de şampuan kaçmış olacak ki yaşananları görememektedirler.
okudukça beynime kan gitmesine sebep olan şiir. eğer beynime kan gitmiyorsa biliyorumdur ki tek sebebi budur. hemen okurum bu şiiri en sonunda da bir be hey dürzü patlatırım tamamdır.

hayat sıvısı gibi şiirdir.
be hey dürzü neyzen tevfikten..
(bkz: baba bildirgeci olan atatürk)
okuduğum üniversitede tanıştığım kemalist kızları* görünce bu durumdan kendiniz için çokta emin olmayın diyorum atatürkçü cengaverlere.
annesine güvenmeyen, kemalist ideolojiyle kafayı bozmuş, çoğu izmir eşrafından olan tayfanın, bir numaranın kıymet-i şahanelerini anlatmak için kullandıkları söz öbeği.