bugün

yapılan her şeyin, gidilen her yerin fotoğraflanarak facebookta insanların görmesi için verilen çabadır. hele bi de bunun için makina alanlarlar yok mu... ıslatıp jobla döveceksin.
genelde starbaks*'ta yaşanılan yada orada yaşanıldığı rivayet edilen hayatlardır. sanırsınız kişi 7-24 starbaksta kahve içeyordur.
banyoyu fotoğraf çekmek için kullanmak.
banyoda olması gerekenden daha fazla zaman harcamak yani.
ah o aynaya aynaya patlatılan flashlar yok mu..?
kapıdağ'da beraber kamp yaptığım arkadaşlarımdır bunlardan 9 tanesi. her şeyi fotoğraflarla belgeleme ihtiyaçları vardır, siz çekin bari beni çekmeyin sevmiyorum makineye odaklanıp gülmeyi, içimden gelmiyor.

o gezide kolunu kıran kızın içler acısı hali yoktu, dağdan inip hastahaneye gidişimizde attığı çığlıklar da , sadece hastane çıkışı gülümseyip poz verdiler mecburen uydum.

her tarafını sinekler yemiş, gece yabani hayvan çıkar korkusuyla 3,5 atan yüzler de yoktu. amerikan filmlerindeki gibi kamp ortamı varmışcasına davranmak niye ? marşmelov(marshmallow) vardı, daha çubuğa geçirilip ateşte hafif ısıtmayı bilmeyen bünyenin sanki o hep yaparmış gibi poz vermesi her şeyi açıklıyor.

sizler fotoğrafımız olsun diye bu geziye geldiniz, doğa iyi bir fon görevi gördü.
Evde sıkıntıdan patlamak yerine kendine bir hobi edindiğini zannedip kendini doyasıya tatmin etmektir. ileride gerçek dünyanın farkına vardıklarında "keşke" denilecek hadisedir.
750 milyon üyeye ulaşmış sitede her türk üyenin anne yada babasının kanser olduğunu iddia ettiği olaydır.
gerçekte antisosyal, mutsuz kişiliğini insanlara tam aksi yönde olduğunu göstermek adına heryerde fotoğraf çektirerek gülüp "ben çok eğleniyon ya biz hep bunları yapıyoruz" tripleri de vardır.
nefret edilen insan tipleridir.. böyle insanları before facebook after facebook olarak ayırmak lazım. facebook öncesi ne güzel muhabbet ediyorduk lan şimdi muhabbet etmek için internetin gitmesini bekliyoruz! yazık lan yazık..
"yaşar büyükanıt'a oy vermeyeceğim. bilmiyorum ama ona oy vermeyeceğim yaneee" hayatlarıdır. o kadar boşlardır ki, haklarında yazılan bu yazı iki cümleyi geçemez.
bilgisayarı açınca başlar kapatınca biter.
(bkz: yaşanılan hayat için facebook)
(bkz: hayat için yaşanılan facebook)
(bkz: facebook çıktı mertlik bozuldu)
yaşamak için facebook , facebook için yaşamak.
umarım yarın evimde ölü bulunurum da, arkadaşlarım resimlerimle slaytımı yapıp arkaya da güzel hüzünlü slow bir yabancı şarkı koyup benim videomu paylaşırlar.
hayatı dürtmekle ve aptalca şarkı paylaşmakla geçen , kendine sorduğu tek soru bugun kaç iletim var acaba olan , birilerini eklemeyi marifet sanan , arkadaş olduğunu sandığı insanların fotoğraflarına saatlerce bakıp yorum yapan , facebook un bokunu çıkartan , bir boktan çakmayan , bilinçsiz ... bir toplumun yapı taşlarını oluşturan bireylerdir.
(bkz: aramaya inanmak)

(bkz: yerli dizi futbol ve facebook a adanmış bir ömür)
asosyal abazan hayat formudur.
turistik yerleri artık profil resmi mekanı yapan hayatlardır. misal; pisa kulesi önünde değişik hareketler yapan insan topluluğunun hayatı.
görsel
fotoğraf çekmek için mi tatile gidiyorlar yoksa sadece tatilde fotoğraf çekmeyi mi abartıyorlar?
insanlarda Narsizm'i ilerletir.
(bkz: Fotoğrafları facebook a koymak için çekilmek)