bugün

Medyada, burada yayınladığım yazı,resim ve videoları ve arkadaşlarımla yaptığım konuşmaları rızam dışında devlet ya da özel kişilere servis ettiğiniz yolunda haberler çıkmakta, ayrıca yetkililer de kendilerine yardımcı olduğunuzu belirtmektedirler.

Eğer bu durum doğru ise, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 132. ve 136.maddelerini ihlal ettiğinizi, bu ihlalinizden dolayı aleyhime doğabilecek her türlü zarar ve ziyanı sizden talep edeceğimi ihtaren bildiririm...
bunu profilinde paylaşarak kendisini güvenceye aldığını zanneden dostlara bol bol balık yemelerini öneriyorum...
mark'ı tir tir titreten uyarıdır...
(bkz: tamam)
ben direk mark'a "akıllı ol koçum" diyerek uyarı yaptım. korkmuştur bayağı bence.
boş yere yapılan ihtardır. çünkü facebook kendi sitesinden türkler için şu haberi yaptı:
"Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye'deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır. Genel olarak, Türkiye'deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir. internet şirketlerinin Türkiye'deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır. Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi'ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya geleceğiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız."

http://www.chip.com.tr/ha...gi-paylasmadik_41195.html

işin özeti, facebooki, kullanıcı bilgilerini devletle paylaşmadığını söylüyor.
facebook türkiye ye gelirse o ihtar işe yarar ama amerikanya dan yayın yağtıgı için maalesef amerikanya kanunlarına tabiidir...

amerikanya kanunları 1. maddesi der ki ...

öle göte böle yarak. adamlar hükümetlerinin işine gelecek sineği sikip yumurtasını alırlar...
mark'ın sikine takmadığı ihtardır.

ayrıca mark'ın yerinde olsam "kapatıyorum lan facebook'u türkiye'den kimse giremesin" derim. kapatırım facebook'u. rte o zaman görür halkın gücünü. yemin ediyorum insanlar çılgınlar gibi sokağa dökülür.

bu memlekette sırf facebook için yaşayan insanlar var lan.
Adı soyadı yaşadığı yer arkadaşları bağları kabak gibi ortadayken. facebooka, "bilgilerimi verme haa" demektir.
sazan.avi olan durumdur.
Yeniden hortlamış olan durum.
Berner konvansiyonu aracılığıyla gazını alamayan halkımız facebook ve mark'a daha yüksek dozda atar yapmaya başlamıştır.

Edit: mahalledeki ismet abinin ufak biraderine ayar verir tarzdadır. "bak böyle böyle haberler çıkmakta akıllı ol aklını alırım"

görsel
arkadaşlarınızın hangisi mal, hangisi değil; ayırt etmenizi kolaylaştırıyor. üzülmeyin, mutsuz olmayın, utanmayın. bu şansı hunharca kullanın.
görsel
En güzeli de budur.
güncel Önemli Başlıklar