bugün

ea sports'un 2002 de piyasaya sürdüğü formula 1 oyunu. gayet başarılı bir oyundur ve belki de bu sebeple hala üstünde patchleriyle yeni sezonlara yükseltilmiş hallerini bulabilirsiniz emule vb. şeylerde. içerisinde 1999-2000-2001-2002 sezonları olmak üzere 4 sezon vardır ve bu tarihe kadar üzerindeki patchlerle üstüne günümüz sezonları da yamanmıştır.
f1 oyunudur ancak daha sonradan yamalarla oyun berbat edilmiştir,bu oyun üzerinden sanal f1 ligleri düzenlenmektedir,ayrıca multiplayerden arkadaşlarınızlada zevkli yarışlar çıkartabilirsiniz.
pc için çıkmış son "lisanslı" formula 1 simulasyonudur, ea sports yapımıdır. çok eski olmasına rağmen şu anda bile multiplayer bölümüne girdiğinizde dünyanın farklı farklı yerlerinden oyuncuların kurduğu serverlar bulabilirsiniz. tüm dünyada en çok bilinen ve efsane olmuş modları da rh mod serileri* ve tr mod * serisidir.

efsane oyundur asla eskimez.
1990-1994-1970-2011 gibi pek çok yaması vardır. senna'nın aracını bir oyunda sürme şansı tanır. ama simulatör açısından sınıfta kalmıştır. bakıyorum alonso'nun 4. viteste 220 ile döndüğü viraji ben 1. viteste 100 ile dönemiyorum. oto fren bu açığı kapatıyor ancak onda da her bokta fren yapmasından dolayı ne kadar kusursuz sürseniz de gerçek sürücülerin attığı zaman turlarına asla yaklaşamıyorsunuz arada bir 4-5 saniye fark oluyor.
alonso'nun dördüncü viteste 220 ile döndüğü virajı birinci viteste 100 ile dönemeyen adamı daha önce hiç görmediğim oyun. en başta ben dönmedim, bir de bu var tabii.

hem patch'ler ile oyunu bok etmeyin, orijinaline dokunmayın. alonso'yu geçmek istiyorsanız 2001 sezonunu seçip verebilirsiniz minardi ile sürünen alonso'ya.