bugün

çatalla çorba içmek gibi birşeydir. yılların verdiği alışkanlıkla parmakları çıtırdarak bir dalarsın olaya, tüm duygu ve düşüncelerini net olarak aktarmanın verdiği orgazmsı hisle sigaranı yakıp şöyle bakmak istersin yazdıklarına ama o da ne? ortaya karmakarışık bi şey çıkmış.
askerde başıma gelmiş durum. internete kaçak girdiğim karanlık bir odada f klavyeyi sistemden q yapıp bakmadan yazma alışkanlığı da kazanmışımdır.
tahminimce meslek liselerinde okuyanların, özellikle ticaret kısmındakilerin fazla zorlanmayacağı durumdur. daktilo dersleri sağolsun derim ben her f klavyeyle karşılaştığımda. *
dilimiz olan türkçenin kelimelerinin en kolay yazımı için dizayn edilen f klavye ile rahatça yazmaktır. kasmaya gerek yoktur.
çatalla çorba içmeye çalışmanın aksine 5 yaşımdan beri (bkz: daktilo) çok rahat Türkçe yazabildiğim tuş dizilişine sahiptir. Eğer bir insan Türkçe yazıyorsa Q klavye kullanması kadar saçma bir şey yoktur ki bütün kamu kuruluşları ve askeri dairelerde devamlı f kullanılmasının en açık sebebi budur. q klavyeyle 10 parmak yazılamaz.
sözlük yazarları için eziyettir.

şimdi biz uludağ sözlük yazarları için bir müslüman ortaya çıkıp da u klavye tasarlasa? --s a b r i o n y-- harfleri klavyenin bir bölümünde toplanırsa bu sözlükte entry yazmak için yeterli olur kanımca. bunları kullanarak sabri, ironi ve ayar kelimelerini rahatlıkla yazamıyor muyuz? eeee? geriye ne kaldı?
entry i yazip daha sonradan a lar yerine q q q q die yazdigini farkettigim entry i yazmak icin kopyala yapistir isleriyle ugrastigim insani da terleten alet.
bekara karı boşamak kolay geleceğinden ötürü f klavye kullanmayan çoğunluğun "kasmak" olarak anlayacağı, lakin "f klavye" kullanan birisi için "rahatlık" ve "hız" terimleriyle açıklanabilecek olay.

(f klavye = rahatlık + hız)
belki entry kasamazsınız ama baya kasar. 2-3 yıldır f klavye görmüşlüğüm yok q da bakmadan yazabiliyorum da bu f klavyede random bile atılmıyo amk. sonuc olarak f klavyede entry kasabilmek için ctrl+shift en mantıklısıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.