bugün

bütün klasikleri okuması gereken ögrencidir.
en azından

''eğitim; bireyin davranışlarında, kendi yaşantısı doğrultusunda, istendik değişmeler meydana getirme sürecidir.''

diyebilmesi gereken öğrencidir.
adı eğitim fakültesi olup eğitim yapamayan okul modelidir kendisi ama bir o kadar sevimli tipler çıkar buradan .
genellikle kırsal kesimden gelen, diğer fakültelerdeki öğrencilere göre daha alt ekonomik düzeye sahip öğrencilerdir.* üniversitesine göre değişim gösterse de, duyarlı ve hassas olmaları, rahat bölümlerde okumaları onları en çok siyasetle ilgilenen, eylemlere katılan öğrenciler yapar. ancak devlet memuru olunca durulurlar. eğitimin tanımını çok iyi yapmasındansa - ki genel geçer, kabul görmüş bir tanım yoktur - mezun olduktan sonra kaliteli eğitim vermesi tercih edilir.
garanti meslek olan öğretmenliği elde etmek için bu fakülye gelmiş öğrencilerdir. kaldıki garantisi olan çok az olan öğretmenlik kalmıştır.
(bkz: ingilizce öğretmenliği)
(bkz: matematik öğretmenliği)
(bkz: türkçe öğretmenliği)
(bkz: felsefe grubu öğretmenliği)
bir zamanlar içinde bulunduğum,şimdi hasretle andığım samimiş dostlukların mimarı olabilen, ne olduğunu bilen ,ne olacağını bildiği için orada olan öğrenci grubudur.
bitirdiğin de eli öpülmesi gereken öğrenci dir. *
diğer fakültelerdeki öğrencilerin aksine ne lan bu kılık kıyafet azarına en çok maruz kalan öğrencidir.
bol bol sunum yapan öğrencidir. hatta sunumları vize yerine geçer.
yatakta da çok iyi sunum yapanları mevcuttur. bir de eğitimci olacaklar. yazık.
ülkemizde eğitim fakültesinin mühendislik, doktorluktan sonra gelmesi çok anlamsız ve faydasız bir şey. en iyiler doktor olup çürürken orta seviye öğrenciler öğretmen oluyor. Orta seviye bir öğretmen ne kadar çabalasa da bir öğrenciye belli şeyler katacak ve yeni nesil de niteliksiz olacak. Yapılması gereken öğretmenlerin maaşlarını arttırıp, işlerini garantileyip nitelikli öğrencileri eğitim fakültelerine yönlendirmektir. Nitelikli nesiller için bu şart.
materyal tasarımı dersinde bir boka benzemeyen şeyler tasarlar.
kimisi 45-50 puanla atanır kimisi 75-80'le bite atanamaz.

(bkz: almanca öğretmenliği)
(bkz: biyoloji öğretmenliği)
(bkz: okul öncesi öğretmenliği)
erkekse sakalları 4 yıl içerisinde şöyle bir değişim gösterir:

1.sınıf: üniversiteye yeni başlamış öğrenci topsakalı,
2. ve 3. sınıf: kirli sakal,
4.sınıf: sinekkaydı tıraş.*
okuduğu bölümün değerini bilmediğine her iddiaya varım dediğim öğrencidir. Biz makinacılar eğitim fakültesinde olsak ohooooooo. ay içim bi garip oldu.
malesef ki her gün daha kötüye giden fakültenin öğrencileridir. eğitim fakültesi öğrencisi olarak geleceğin öğretmenlerini görerek öğrenciler için üzülüyorum.
ikinci öğretimse hayat ona güzeldir.
fen-edebiyat fakültesi öğrencilerini sevmeyen öğrencidir. her şey karşılıklı.
Yata yata bölüm okur işsiz kalır.
yatarak geçer.
goruyoruz efem yatiyosunuz.
vakitlerinin çok boş olduğundan dolayı bir kısmı terör örgütlerinin kancasina takılır. beyinleri yıkanıp hasbelkadar birşekilde atanırlarsa atandıkları yerdeki öğrencilerede kendi ideolojilerini aşılamaya çalişirlar.
Kızları koca bulmaya giden, erkekleri de soytarı kılıklı züppelerden oluşan fakültedir.