bugün

son günlerde telefonumun mesaj hanesini doldurmakla meşgul eden mesajların en sonunda geçen cümle.

örneğin;

yağdı yağmur çaktı şimşek ulan piç teröristler ananızın .... eğer mesaj hakkın varsa ve bu mesajı diğer arkadaşlarına atmazsan senin türklüğüne osurayım!

oha lan! bu ne? atmıyorum mına koyim bu tür mesajların hiç birini arkadaşlarıma atmıyorum...
hayatınız sanal olmuş sizin...
yok filistin için mesaj at sonuna bir nokta koy, yok mehmetçikler için millete mesaj at.. atınca filistine düşen bombaları durdurabiliyor musun bakalım?

boş insanların boş zırvalarıdır kısaca..
bunların atası eskiden posta kutularına bırakılırdı ve fotokopi çektirilip dağıtılmazsa 3 gün içinde ölünüyordu...
mesaj hakkım var ama bu mesajı kimseye atmam. çünkü mecbur tutuyorsun beni rica etsen belki olabilir. kibarlık öğrenelim biraz demek gerekir.
(bkz: enlarge your penis)
Bu tarz mesajları atmıyoruz ve Allah bizim belamızı veriyor. Zaten bizde bir acaiplik var, şu mesajı arkadaşımıza atıp savaşı durdurabilecekken (!) neden atmıyoruz? Adam haklı Allah bizi kahretsin, Allah bizim belamızı versin.
"atmıyorum kardeşim...neden benim vatani duygularımı sömürüyorsun" dedirten ve küfür dağarcığımın tüm derinliklerini kullandığım mesajlardır.
aslında konu başlığı bu tür mesajların ana fikridir ve mutlaka mesajın sonunda yaptırım için bir kaç kelime mutlaka konur.gerek yoktur,saçmalıktır,dikkate alınmaması uygundur.
bu zinciri bozacak olursun, mesaj hakkı olup da bunu yapmayan birinin ilk önce evi yandı daha sonra işten kavuldu. eğer bunu 14 kişiye gönderirsen... diye devam eden türk eğlencesi
acaba o mesajları atmayıp hayatta kalan biri var mı ?
(bkz: sen atmazsan biz ölürüz)
"tamam ver annenin numarasını" diye cevap atılabilir.
bi b.k olmaz. garanti veriyorum bi b.k olmaz. korkmayın la denedim bi b.k olmadı bana. acelyle bindiğim iett nin bozulması dışında. *
(bkz: şeyh ahmet)
(bkz: ümmetime söyle 21 gün sonra dünya yıkılacak)
(bkz: hz Hüseyin in hasta kızı)

eskiden fotokopisini çek dağıt derlerdi, şimdi mesaj çek diyorlar. ee ''fen ilerledi'' tabi.
eğer mail hakkın varsa ve bu maili forwadlamazsan ... yok lan böyle de abartı oldu sanki.
(bkz: karizmatik tehditler)
boş iştir.bir de mesaj sonunda beddua kısmı yok mu bayıltır adamı 'eğer bu mesajı 30 kişiye göndermezsen sevgilini kankanla basacaksın, süper mariolar seni kovalarken ateş toplarına yakalanacaksın, annenin aslında evin hizmetçisi olduğunu öğreneceksin, yok atmazsan top olacaksın.' falan. bir rahat bırakın ya insanı!insan numarasını karşıdakinin ruh sağlığını öğrenmeden vermemeli mümkünse gerçi gayet sağlıklı sandığımız insanlar bunu yapanlar.
+arkadaşım atmadı evi yıkıldı.
-hassiktiiiiir
En son atmazsan gece bir canavar seni öldürcek yazıyordu. Hala beklemekteyim.
(bkz: yapamıyom sensiz yapamıyom tüüülayyy nolur gel nolursuuunnn)
devlet başkanlarının bile mesajla birşeyleri etkilemekte güçlük çektiği dünyada fayda sağlayan bir eylemden çok en ucuz ego tatmin yoludur.

bunun yerine bu durumu durdurmak için somut bir şey yapılacaktır sizinde katılmanız iyi olur şeklinde bir mesaj teknolojiyi kullanmak adına yapılabilir.
bir rivayete göre bu mesaj 5 milyona ulaştığında teröristler silah bırakacakmış..
mesaj götüne girecek diye devam edenleri var.
Ardından

"Seçenekler=>Mesajı Sil=>Evet"

işleminin uygulanacağı mesajdır.
"biri inanmamış evi yanmış..." diye devam etmesi muhtemel mesaj.
eğer bu mesajı 10 kişiye 4 saat içinde gönderirsen 10*4=40 yapar.
gereksiz ve ilk kimin başlattığını merak ettiğim measjlar.