bugün

son zamanlarda kendi halindeki her insanın içine sokulmaya çalışıldığı model. boyutlarınız farklı, anlayamazsınız tabii..
Bütün doğu toplumlarında bulunması muhtemeldir. Halbuki kendi tozlanmış aynamızı silersek geçmişte her sahada her şeyi becerebildiğimizi görüp komplekslerimizden kurtulacağız.
saçma sapan şeylere çok önem veren insanlardır.

Örnegin: açtığı başlık için girilen entry sayısının fazla olmasını isteyen "ezik insan modeli" kültürel ve entellektüel olarak bunu sağlayamadığından "dur ben dine, kitaba, millete küfredeyim millet entry yagmuruna tutsun başlığımı" diye düşünür. ve malesef yapar da. diger görüşlü olanlarda karşı taraf için aynı şeyi yapar. Sonuç ise okunası olmayan solframe dir. *
gerek iş hayatında, gerek de normal hayatında, hatta ailevi ilişkilerinde bile hiçbir halükarda sevilmeyen ve saygı duyulmayan insandır. bu durum daha çok ezik erkeklere darbe vurduğu için, erkek üzerinden devam edeceğim.

hangi ortamda olursa olsun, ortamında bulunduğu insanlar tarafından mobbing'e uğrar, aşağılanır, hor görülür, dışlanır, manipülasyonlara kurban gider, gurur kırıcı eşek şakalarına maruz kalır. dalga geçilir, onuruyla ve gururuyla oynanır. işin acı tarafı bu bahsettiğimiz ezik insan modeli hiçbir zaman bu yapılanlara karşılık veremez. kendini hiçbir konuda savunamaz, kendini ifade edemez. yarım yamalak edebilse bile kimse onun dediklerine saygı duymaz. çünkü kendisine saygı duymuyorlar, dediklerine neden saygı duysunlar?

peki bunları o ezik insana yaşatan kim? 5 saniyeniz kaldı, cevabınız havada ve karada. insan. evet, insan. şimdi bu bahsettiğimiz ezik insan modeli, tüm bu yaşananlara bir gram sesini çıkartmayıp hunharca gülüyorsa, daha da üstüne gidiyorlar. bu bahsettiğim olayların şiddetini daha da arttırıyorlar. bunun aslında belirgin bir sebebi var, "rekabet".

ezik insanlara bunları yaşatan insanlarda ben şunu görüyorum, tamam bu hayatta bir şekilde güçlü olup saygı duyulmayı başarabilmişsin. ancak her insanın bir zayıf tarafı vardır, ve en ufak pot kırmada "ya ben de eziklenirsem, saygı duyulmazsam" kaygısını iliklerine kadat hissederler. çünkü zayıflıklarını, eksikliklerini bastırmanın tek yolu "ezik insanların" üzerine gitmektir onlar için. aynı zamanda zamanında bir şey tarafından kırılan egolarını tekrar tamir etmek amaçlı da yaparlar. bu tip şeyler yaptıklarında ise acınası bir şekilde ortam tarafından daha fazla saygı duyulmasını beklerler. size kötü bir haberim var arkadaşlar, gerçekten aklı başında bir insan, neyin ne olduğunu bilen insanların hiçbiri sizin bu davranışlarınıza ve size daha fazla saygı duymayacaklar. çünkü yaptığınız şey sadece çocukluk. ve sizi zannımca daha zayıf bir insan yapıyor, bu da saygı duyulmasını engelliyor. benim psikolojik tespitlerim bu şekilde.

benim iş ortamımda bu tip insanlardan dolu. eziği de var, 3 kuruş egolarını ezik insanların üzerinden tamir etmeye çalışan insan müsvetteleri de. az önce yine böyle bir olaya şahit oldum, daha fazla içimde kalmasın diye yazayım dedim. ulan keşke şu çocukluğu bana yapmayı cesaret edebilseler. ahanda yemin ediyorum oturarak götümün ısıttığı koltuğu kaldırır beyin sapına sapanla parande attırarak montelerim, yaparım yani bunu. gece gece iyice sinirlendirdi allahın veletleri yav. tamam, sakinim.

insan olun, 3 kuruşluk egonuzu bu hayatta kabul görmemiş bir ezik üzerinden tamir etmeye çalışmayın. bu hayatta bir başarınız olsun, kendinizi motive edecek bir araç, ya da kendinizle övündüğünüz ve saygı duyulası şeylere sahip olun. zaten egonuz tamir olacak, ve kendinizi daha saygın biri hissedeceksiniz. ama bunu yapmayıp da aksini yaparsanız, hiçbirinize saygı duymam. gördüğüm yerde de itin götüne sokarım.

ezik insanlar, siz de siktirip gidip kendinizi toparlayın biraz. böyle hayat geçmez.
Ezik insanı ortaya çıkaran da ezikleyen insan.
Ezikleyenlerden nefret ediyorum.
1. sözlükte dikkat çekmeye çalışır
2.kendine sövdürmek için efor sarfeder.
güncel Önemli Başlıklar