bugün

Gemi şarkısıyla her mutsuz olduğum anı huzura kavusturan gruptur.
" istanbul" parçası istanbulda yaşayanları düşündürür. Zamanın çabuk aktığını fark ettirir.

Istanbul Istanbul dedim sana geldim
Istanbul Istanbul geldim de ne buldum

Anam ayirmazdi benden gozunu
Soylemisti dinlemedim sozunu
Yillardir unuttum artik yuzunu
Beni ne dertlere saldin Istanbul
Beni ne dertlere saldin Istanbul

Bir ates buldum, yandim yakildim
Esti gecti ruzgarina kapildim
Bir o yana, bir bu yana yikildim
Hayallerim vardi caldin Istanbul
Ne umitle geldim, ama ne buldum
Hani tas topragin altin Istanbul

“Istanbul Istanbul diye ozendim
Beyaz mermerlere yattim uzandim
Calis calis uc-bes kurus kazandim
Onu da elimden aldin Istanbul”
Calis calis uc-bes kurus kazandim
Beni neden dertlere saldin Istanbul

Bir o yana, bir bu yana yikildim
Hayallerim vardi caldin Istanbul
Ne umitle geldim, ama ne buldum
Hani tas topragin altin Istanbul
melankolik ruhlar için ideal.
Fincana kahve koydum gel adlı şarkısı beni benden alıyor.
her şarkısı ayrı bir güzel, ayrı bir sevecen grup. şu şarkısı güzel dersem diğerini ayıp etmiş olurum ama yinede bir iki tanesini ayırmak istiyorum.

(bkz: yan kalbim)
(bkz: leyla)
(bkz: aşk bitti)
her parçası ayrı çöp..
https://www.youtube.com/watch?v=0L7i5Ta53Cg
harika bir şarkı.
tatsız tutsuz bir müzik grubu. evet.
sigaramın dumanı
eksik bir şey mi var
kadıköy adlı şarkıları çok güzel olan müzik grubu.
hüsnü arkan'ın ayrılmasıyla bir parçası kopmuş sayılabilir ancak hala çok güzel grup. özellikle eski albümlerini karıştırın, öyle güzel şarkılar var ki, teninle konuşmak, kül vakti, babamı anarken gibi. bana hep güzellikleri, eskileri, manolyaları hatırlatan müzik grubu.
Yağmurlu zamanlarda uzaklara götüren grup.
kendileri ile acı bir hatıram olan gruptur.
2014 kasım ayında arkadaşlarla ezginin günlüğü konserine gitme kararı aldık. Bir hafta öncesinden biletleri aldık ve ben o.bir hafta boyunca ezginin günlüğünün sakallisi nadir Göktürk ile foto çektirme hayali kurmaya başladım. Gün geldi gittik konsere. Ön grup olarak grup abdal çıktı bir buçuk iki saat falan o durdu.ben o arada hayal kurmaya devam ettim tabi. Neyse çıktı bizim grup ben de sahneye yakınım. Adamı elimden kaçırma korkusu ile konsere odaklanamiyorum. Ara oldu ben koridorda sigara içiyorum bu yanimdan geçti dedim abi konserden sonra foto çekinelim dedi olur. Neyse ikinci yarı başladı ben nadiri kesiyorum aşağıdan. Konserin sonuna doğru sahneye götüm götüm yaklaşıyom. Tak konser bitti ben buna yapıştım. Dedim abi gel dedi tamam. Telefonu arkadaşa verdim cekindik bu gitti kulise. Ben de arkadaşın yanına gittim telefonu elime aldım fotoya baktım. foto bu;
görsel
ben bu adamların çalışanlarından birine kaymıştım bi kere. onlarla birlikte almanya´ya gelmişti. güzel bi gece geçirmiştim.
sigara içen her liselinin zamanında 1980 adlı parçasını kesin dinlemiş olduğu grup. kadıköy, eksik birşey, fincana kahve koydum diğer güzel parçalarından.
bana kesinlikle hayatımın en kaygısız en saf ve en güzel zamanlarını anımsatan şarkıların sahibi olan gruptur.

Eksik bir şey mi var hayatımda
Gözlerim neden sık sık dalıyor
Eksik bir şey mi var hayatımda
Gökyüzü bazen ciğerime doluyor

Öyle bir şey ki bu, kolay anlatamam
Atsan atılmaz, satsan satamam
Eksik bir şey mi var, anlayamam
Bak çayım sigaram, her şeyim tamam

Kalksam duraktan dolmuş gibi
Arka koltukta unutulmuş gibi
Terliklerimle, gelsem sana
Sonunda aşkı bulmuş gibi
Yağmurlu havalarda pencereden insanların kaçışmalaranı izlerken elinizde kahveyle inanılmaz müzikleri eşliğinde vakit geçirebilirsiniz.
Sigaramın dumanı ile ebruli parçaları kulaklara bayram ettirir.
Balkonda içilen kahveye ağaçların yaprak hışırtısıyla geceye fon olabilecek güzel şarkılar.
Eksik birşey mi var hayatımda gözlerim neden sık sık doluyor.
https://www.youtube.com/watch?v=3gEwVMuCa64

aygız ..
bi şarkıda "fincana kahve koydum, gel", başka bi şarkıda "terliklerimle gelsem sana" diyen grup.

unsur 1. arada mesafe var. "gel" mekanı dışlayan, fiziksel uzaklığı belirten koşulumuz.

unsur 2. fincandaki kahveye gelmek, terliklerimle gelmek. o en yalın sıradan haliyle görmeye çalışmak. abartısız, oyunsuz, dolambaçsız haliyle. insan, bu halini seviyorsa sevda oluyor.

unsur 3. kim gelsin. kahveyi yapana gelinsin. terliklerini giyen gelsin. beklentileri düşürerek, maddi bi külfet olmadan. gel.
yıllar sonra bir dosta kavuşmak gibi hissettiren şarkılara sahip gruptur. 2010 yılından itibaren ciddi bir kan kaybı yaşayıp eski albenisini yitirse de, geçmişte yaptıklarıyla unutulmazlar arasındaki yerini çoktan almıştır. 

ne arabeske kaçacak kadar uçsuz bucaksız bir ümitsizliği, ne de sanat müziği tadında fasıl şarkılarını seslendiriyor. bize her zaman aşk ile harmanlanmış duyguları yumuşak tınılarla sunuyor ezginin günlüğü.

oyun albümünden,  (bkz: bekle beni) ve seni düşünmek albümünden,  (bkz: bilinmeyen ülke) dinlenmeli.
(bkz: insan sever bir kere)
'insan Sever Bir Kere' parçası enfestir alır sizi götürür çok uzaklara.

http://www.youtube.com/watch?v=PXMP__jeJzM

ayrıca bu şarkıyı yorumlayan vokalisti eylem atmaca gruptan ayrılmış.
ben daha yeni öğrendim, üzüldüm açıkça o güzelim sesinden mahrum kalıcaz. umarım bireysel çalışmalarını duyarız ilerleyen zamanlarda.
incesaz ile birlikte en sevdiklerimdendir.