bugün

Önemli ve güzel bir sözdür.Ezan Susmaz Bayrak inmez.Her Türk vatandaşının böyle düşünmesi gerekir.
Geçen yayladayım,nüfus çok yoğun değil,ezan saatinde aynı anda 7-8 caminin ezanı birbirine karışmış olduğu halde hiçbir şey anlaşılmıyordu zannedersin savaş çıkmış curcuna var,namaz kılan biri olarak içimden hiç okunmasa daha iyi bu sesi duyan islamdan soğur.oraya 2 ezan sesi yeter ve net bir ses olur.böyle birşey hz ömer zamanında olsa falakaya yatırır siz islam düşmanımısınız derdi.
128 milyarımız nerede ?
Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli...

Diyen istiklâl Marşı'mın göklü sözlerini yerine getirmek benim benliğimdir.
insanın içinden "senin ezanını sustutur, bayrağını indirirse; seni neyle kandıracaklar, seni neyle uyutacaklar akıllı bıdık?" diye soru sorası geliyor.

şu an olur ya...
iktidar ateizm resmi politikamız dese, türk vb kimlikler bundan sonra geçersiz dese, ay-yıldız neymiş bembeyaz bir bez parçası bile insan olarak ben temsil etmeye değer dese, tüm ikonlar semboller insanlıktan daha üstün olamaz dese senin o ezanını susturan bayrağını indiren olarak bildiğin gavurlar (!) buna karşı çıkar.

örnek mi?
hilafetin padişahlığın kaldırılması, buna en çok karşı çıkan ingiltere olduğunu unutmayın.
türkiye'de ne kadar tarikat cemaat dini yapılanma örgütlenme varsa arkasında senin o ezanımı susturmak isteyen diye bildiğin gavurlar(!) olması.
örn: fetö, el kaide, ışid, hamas, müslüman kardeşler vs vs...
aynı şekilde vatan millet edebiiyatı yapıp kürt türk diye ortaya çıkan kimlik etnik yapılar (örn: komünizm karşıtlığı kapsamında oluşan milliyetçi yapılar ile kürt hareketi vs) arkasında da o gavurlar (!) vardır.

ha bir de "türkiye'de iç savaş çıkarmak isteyen küresel güçler" yaygarası vardı.

adamların senden 500 milyar doları bulan alacağı var.
üstelik iğnede ipliğe her şeyi sana satıyor.
yetmiyor çöpünü bile sana yolluyor.
vatandaşları cennet gibi ülkeye geliyor, kendi ülkelerinde elde edemeyeceği imkanları tatili neredeyse bedavaya getiriyor.

adamlar böyle bir pazarın yok olmasını ister mi?
böyle kaynağın pazarın kurumasını ister mi?

örn: suriye'nin ırak'ın haline bak, bırak mülteci güvenlik sorununu oralarda savaş çıktı doğu güneydoğu da ticaret bitti esnaf bitti. ekonomik olarak 90 körfez savaşından arap baharı, suriye savaşı vs bu kargaşalardan türkiye ithalat ihracat açısında yüzlerce milyar dolar zarara uğradı. türkiye'nin libya pazarını kaybetmesi, şirketlerinin paralarını alamaması, bu bölgelere mal ve hizmet satamaması. vs.

ezan susmaz bayrak inmez, doğru...
yoksa seni uyutacak masal kalmaz.

insanı güldürmeyin lütfen.
kimsenin susturduğu yok olm niye tribe girdiniz.
ne kadar sahtekar kan emici varsa bu sözün arkasına sığınıyor.
Sosyal medyada ezan hakkında yazılanlardna bir haberi olan şahıs ne tribe giriyorsunuz diyor.
Müziği susturan mı var? 12 den sonra yasak dedi diye müzik yasaklandı diye propaganda yapıyorsunuz kendi kendinize tribe giriyorsunuz.
Aslında sussa iyi olur.
bugün gündüz university of strathclyde yetkilisi ile video mülakatım vardı.
38 derece sıcakta cam açık şekilde görüşmeye başladım, başlamaz olaydım. 120 db bi bağırdı, kadıncağız irkildi.
rezil olduk anlayacağınız. kabul işi de başka bahara kaldı anlaşılan.
Her turlu illegal isten sonra soylenen manifesto. Bunu diyenden korkacaksin aga.
ezan sussun diyenlerin de provakatör aktroller olduğunu bilmeyen sığıların üşüştüğü başlık.
akitlere gün doğdu işte. yapın şovunuzu.
rahmetli atatürk hilafeti kaldırdı, padişahlığı sonlandırdı.
ezan düşmanı bayrak vatan düşmanı o gavurlar(!) anadolu'da isyanlar çıkması için nasıl propaganda yaptı?
örn: şeyh sait, hilafetin geri gelmesi için çıkan isyan.
ingiltere desteği resmi yazışmaların üzerinde yayınlanamaz kısıtlaması kalkmasıyla ortaya çıktı.
üstelik türk arşivi değil de ingiltere arşivlerinde.

din kimlik en geçerli insanları toplumları kullanma yönlendirme aracıdır.
hele ki benim gibi cahilleri...

böyle bir araç yok edilir mi?

empati yapıyorum da...
din kimlik vs ortadan kalksa, ezan sussa bayrak inse, bunların bir kıymeti geçerliliği getirisi olmasa ne meydanlarda kürsüde konuşacak siyasetçi kalmaz.

ne bileyim, yüzlerce milyon dolar harcayıp her köşe başına açılan camiler değil de fabrikaları tartışırız.
okulların dershaneleri laboratuvarı kütüphaneleri yurtları tartışılır.
dini eğitim veren kurslar değil de meslek eğitimi veren kurslar tartışılır.
1400-1300-1200 sene önce yazılmış kitapları türkçeye tercüme eden prof değil de önümüzde ki gelecekte bilim için yazılmış kitapları yazan prof olurdu.

ilim çin'de de olsa gidip alan ve allah'ın verdiği en büyük nimet kur'an peygamber değil de akıl olduğunu bilen insanlar olurduk.
öyle ya...
allah, insana aklını kullanmayı, bu aklı insanlara hayırlı faydalı iş yapmada kullanmayı emrediyor.
akıl olmasaydı din de olmazdı.
bir memleketi soyup soğana çevirmek için en ideal söylem.
Halkı kandırmayın en kolay yolu.ver gazı sonrada istediğin gibi yönet.
ne ezan sussun, ne de bayrak insin; ama yeter ki kimse bu cümleyi kurmasın artık zira ne zaman bu cümleyi duysak fakirleşiyoruz.
bayrak konusunda katılabilirim ama arap adeti ezan umrumda değil.
çamilerimizi gabadamayaçahlar

lan götveren yeter ki sende namaza niyet ola ?

ben beni bildiğimden beri camiler açık.

bir akabe kapattı pandemi bahanesiyle.
ezan susmaz bayrak inmez o değişmez gerçek. ama siz biraz sussanız ve inseniz artık dediğimdir. papağan gibi aynı şeyleri konuşmaktan yılmadınız mı? robotlar.
ezan susabilir bayrak inmez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar