durun "aaa oldumu şimdi niçe naptın ya" demeyin. bu konu gündüz sevişenleri yakından ilgilendiriyor.

ezan okunurken muzigi kapamak başlıgına istaneden beynimde çağrışmış postmodern bir olaydır. andıç vakasından uzakta olup, laiklige karşı bir tehdit oluşturmayan, türkiye eyaletlere bölünsün gibi tahrik unsuru materyallarda içermeyen, diaspora'nın herhangi bir müdahelesinin olmadıgı konudur.

namaz kılmayan ve namaz kılmadanda allah'a olan inancımla beleş cennete gidebilecegini düşünen zekilerdenim. çok nadir ve senede 2 kere olmakla beraber bayram namazlarına giderim. oda babamın sabahın köründe başıma dikilip ısrar etmesiyle gerçekleşir ki ne kadar kafir bir oglum var diye üzülmesin. bundan mütevellit ezan saatlerini pek bilmem. bu araları degerlendirip seks yapma gibi plan program sahibide degildirim.

hani şu okuyucularıyla arasında samimiyet kurmak için azizim, efendim şimdi bakınız gibi tümcelerle lafa giren gazete yazarları gibi olaya giriş yapıp seks yapmayı ve background da çalan ezanı betimlemeyi isterdim. lakin bu durumla karşılaşmayan insanlara bunu anlatmanın saçma ve salça olacagını, anlatsamda anlamadan "sus lan kafir böyle başlıkmı olur hödük" gibi yorumlar yapacagını, bunu anlayacak tek kişinin bu işle iştigal olmuş kişiler olacagını düşündügüm için olayın detayına girmeyecegim.

şimdi tam olaya giriş yaptınız. hatun kişi ve er kişi tüm benlikleriyle cinsel kimliklerini ortaya dökmüş vaziyette çalışıyorlar. eger yakınlarınızda camii varsa önce bir mikrofona üfleme sesi duyarsınız. daha sonra hocada tüm gayretiyle ezanı okumaya başlar. hatun kişisi bu tip olaylarda daha hassas oldugu için bir dakika bekleyelim gibi yorumlar yapar. ereksiyon olmuş er kişisi için ise durum daha farklıdır. olayın büyüsünü kaybetmek istemez. kıza "düşünesiz, saygısız" insan olarakda gözükmek istemez. tanrı'nın yukardan bakıp vay hayvan vay diyecegini düşünüp mahçupluk duyar..yada kondom kullanıyorsa ve yanında başka kondom yoksa ereksiyonunu kaybetmekten korkup ara vermeden olaya devam eder. hadi diyelim ezanı duyunca olaya ara verdiniz. ee o zaman çıplak olan iki tane vücut var.dine göre bu da haram, giyinmek lazım. giyinene kadar ezan okunurda biter. hadi diyelim giyindiniz birbirini seven ama imam nikahı olmayan iki insan da dine göre zina yapmaktadır..dine göre bu da haram, yapmamak lazım. hadi zinayıda yapmadın dinin namaz kılman gerektigini söyler bu da demektirki her haltı yedikten sonra sadece ezan sesini duyup icratı sonlandırmakla yada ara vermekle müslüman olunmuyor. ha sende "zararın neresinden dönersem kardır, azcık günah yapar azcık yanarım" mantıgı varsa bu müslümanlık mantıgı degil tanrıyla ticaret yapan tüccar mantıgıdır.

bacak bacak üstüne atmışken ezan sesin duyunca bacagını indiren, yemek yerken yemeği kesen insanlar varken böyle bir durumda yapılması gerekenler düşündürücüdür.
kaçışı olmayan bir durum. zira ezan dünyanın her meridyeninde sıra ile okunmakta. siz sevişirken de mutlaka biryerlerde ezan okunuyor.

ha sorarsanız yanda imam ezan okurken iki bina ötede sevişmeye devam etmek diye? bilmiyorum valla, tanımlayamadım. başıma gelsin istemezdim.

özetle çıkarılacak ders:
-sevişmeden önce bir imama danışın.
bugun yatsı ezanı okunurken çok kötü şeyler yaptım. ben bir günahkarım. bilumum ezan okunurken yapılmaması gerekenlerin listesini çıkartıp bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum daha fazla günahkar olmadan.
caiz değildir.
caizdir, değildir diye tartışılacağına iki dakika ara vermenin daha sağlıklı olacağı eylemdir*
basarilli olamama durumda sucu atacak birsey cikmista olabillir.
kimsenin zikinin keyfine karışmak olmaz tabi ama tam bir zevksizlik örneğidir. müezzin sesi eşliğinde düzüşmek. hmmm... boktan bir fantezi.
eğer partneriniz ateist ise vicdan savaşı verebildiginiz durum.
(bkz: konsantrasyonunu kaybeden sözlük yazarları)
pencereyi kapatip sesli bir muzik acmak bu sorunu ortadan kaldirabillir.
cuma akşamı diye içki içmemekten farksızdır, hurafedir. günah olan günah, helal olan helaldir. *
insanın dünyevi işler ve dini yükümlülükleri arasında kaldığı durumlardan biri.
kadın: canım ezan okunuyor.
erkek: ya evet ya napsak duralım di mi?
kadın: yok bilmiyorum dursak mı?
erkek: ya evet durmalı mıyız?
kadın: durmalı galiba
erkek: sanırım öyle
ezan: (çoktan bitmiştir)
kanımca bazılarımızın dikkatini cekerek gundem yaratmaya calısmanın orneklerinden biri. Bos kaleye gol atmaya calısmak gibi bi sey, üretemedim ama dikkat cekerim demek gibi,calısmak dedim cunku onu bile dısarı atıyolar gordugum kadarıyla.
bir olay ile açıklanabilecek mevzuudr şöyle ki;

"hz.muhammed sahabe ile sohbet etmektedir. sahabeden birisi sorar:

- ya muhammed, insanın karısıyla ilişkide bulunmasının dinde yeri nedir?
- sevaptır.

sahabe şaşırır tabi, açıklar hz. muhammed;

- nikahlı eşlerin birbirlerinin ellerini tutmaları, gözlerine karşılıklı muhabbet ile bakmaları eşlerin günahlarının pul pul dökülmesini sağlar. hanımlar erlerine, erleri de hanımlarına cennetin kapısı hükmündedirler. birbirlerine olan sevgilerini herzaman göstermelidirler."

şimdi haddimiz olmayarak yorumlayalım... eğer kişiler nikahlı ise aralarındaki mevzu kimi ilgilendirir. sizin sevişme dediğiniz şey tutsun tutsun yarım saat...her vakit namazın arası en az 3 saat...e be dünyalı kardeşim; senin yaptığın namaza engel değil, dünya işine engel değil. karınla ezan okunurken sevişmen normaldir, ama cami kapısında bu işi deneyip de cümle cemaatin nefsine sınırsız bir güven de duyma...

şimdi akıllara gelen bir soruya da kendimizce net bir cevap verelim..."efendim sadece nikahlı eşle yapılınca mı günah değil?" vallahi ben müctehid değilim ama düşününce nikahsız birliktelikleri kınayan islam dini sanırım bunun ezan okunurken yapılmasına ne tür yorum getireceği zaten aşikardır.
ezan; yanlızca namaza çağrıdır.

ezan okunurken seks yapmayı, masturbasyon yapmayı veya müzik dinlemeyi bırakıman anlamsızdır! * ama tersini düşünenlere de saygı duyulması gerekir, tercih meselesi.
(bkz: şov amaçlı başlıklar)
önce değerler çerçevesinden bakalım..

insan dünyada yalnız değildir. eylemlerinde başkalarının egemenlik alanına giriyorsa, eylemini icra ederken onların bu eylemden nasıl etkileneceklerini de hesaba katmalıdır. yani ezan okunurken cinsel ilişkiye girmekten haz etmeyen bir partneri varsa bu eyleme kalkışmamalıdır. ve devamında ezan okunurken cinsel ilişkiye girmenin ahlaki açıdan yanlış olduğunu düşünüyorsa yine bu eylemden uzak durmalıdır. başkalarının mutluluk seviyesini düşürmeden yapabildiğin tüm eylemler legaldir.

sonra tarafsız bakalım olaya...

ezan okunurken insanın cinsel organın pantolonunda değil de partnerinin bir yerlerinde olmasından rahatsız olabilecek yegane varlık yine insanın cinsel organıdır. cinsel organ, habitatında mutlu mesut yaşamını idame ettirirken alışık olmadığı yeni fiziksel çevreden rahatsızlık duyabilir. peki ezan okunurken cinsel organın rahatsızlık seviyesi artabilir mi? şayet artıyorsa, ezan okunurken cinsel münasebetten uzak durmak gerekir, fakat o an ezanın okunup okunmaması cinsel organın sikinde değilse sen de hariçten gazel okumamalısın. adamın şeyinin nerede duracağına sen mi karar vereceksin?

peki sonuç ne?

aynı aslında...
(bkz: evlenin üreyin çoğalın)*
kimi yazarlara göre sadece nikahlı eşinle yapıldığında günah olmayan olay.
ögretmenin karsısında nasıl eller cepte gezgidimizde bu bir suc olmasada ahlaki kurallar itibari ile gezemiyorsak ogretmenin gozunde notumuz düşüyosa ezanada daha fazla saygı göstermemiz gerekir.

o ezan senin icin okunuyor eger sen sana yardım edene defol lan dersen bu iyi bir hareket olmaz ve bu davranışın karşısında ben haklıyım iyilik ben istemedim neden yapıyor diyemezsin istemiyosan saol dersin defol degil.

bu konuyu herkesin anlaması beklenemez caiz degildir.

olay atla deve degil vicdani ve ahlaki bir konudur caizdir degildir tartışması tamamen demegojidir.
Öncelikle;
(bkz: ezana saygı)
başlığınıza bir göz atarsanız ezanın ne kadar kutsal birşey olup olmadığı hakkında biraz da olsa bilgiye sahip olabilirsiniz.

Neyse sadete gelelim.
Öncelikle seks konusundan bir giriş yapmak daha uygun düşecek sanırım.
Dinimizce nikahlı olmayan kişilerin seks yapması zina olarak nitelendiriliyor.
Nikahsız iki kişi* zaten seks yapıyorsa büyük günahlardan birisi olarak kabul edilen zinayı gerçekleştiriyor demektir.
Ha ben yaptım bir halt bari daha fazla günaha girmeyeyim ezan okunurken ara verelim demek sanırım pek mantık işi değil.
Zaten Ezan'ın türkçe meali ilan anlamına gelmektedir.
dolayısıyla müezzin orada herhangi bir şeyi ilan ederken sizin seks yapmanızdan daha doğal birşey olmayacağı gibi müezzin orada ezan (evet yine aynı şey ilan yani) okurken de seks yapmanız mantıksal açıdan pek sorun yaratmasa gerek.
Yok orada arapça birşeyler söylüyor müezzin efendi arapça kutsal bir dil falan derseniz o zaman türkçe ilan ettiğini düşünebilirsiniz ve vicdanınızı rahat tutabilirsiniz.
Ezanın kutsallığıyla ilgili hiç bir hadisi şerif ya da benzeri şeyler bulamadım zamanında yaptığım araştırmalarda.
Yani müezzin/imam/hoca orada fıkra okuyup insanları güldürüp bir iyilik etse de aynı herkesi namaz kılmaya çağırsa da aynıdır bence.
Zevkin doruğundayken müezzin birşeyler(ezan'dan bahsediyorum evet) okuyor diye ara vermek sadece kendinizi kandırmaktır.
Zaten daha büyük bir günahı işliyorsun üzerine baharat olacak birşeyi yapmanda ne sakınca var ki? tabi sence ezan okunurken seks yapmak günahsa.

Tekrar vermek isterim başlığı;
(bkz: ezana saygı)
tuhaf bir andır.
devam etsen olmaz, durup dinlesen olmaz.
öyle iki ucu boklu bir çubuk gibidir.
en iyi seks zamanını iyi ayarlamak gerekir.
sabaha karşı götürdüğünüz hatunla mutlak başınıza gelecek vaka.
Yaptıgınız zina ise evet günahtır. Ama evli olup cinsel bi yaklaşım olursa caizdir.
seks yaparken üstüne ezan okunmaya başlarsa normal bir durumdur. yok ezan okunur okunmaz sekse başlandıysa o seks erken biter.