bugün

ezan okunurken seks yapmak

Öncelikle;
(bkz: ezana saygı)
başlığınıza bir göz atarsanız ezanın ne kadar kutsal birşey olup olmadığı hakkında biraz da olsa bilgiye sahip olabilirsiniz.

Neyse sadete gelelim.
Öncelikle seks konusundan bir giriş yapmak daha uygun düşecek sanırım.
Dinimizce nikahlı olmayan kişilerin seks yapması zina olarak nitelendiriliyor.
Nikahsız iki kişi* zaten seks yapıyorsa büyük günahlardan birisi olarak kabul edilen zinayı gerçekleştiriyor demektir.
Ha ben yaptım bir halt bari daha fazla günaha girmeyeyim ezan okunurken ara verelim demek sanırım pek mantık işi değil.
Zaten Ezan'ın türkçe meali ilan anlamına gelmektedir.
dolayısıyla müezzin orada herhangi bir şeyi ilan ederken sizin seks yapmanızdan daha doğal birşey olmayacağı gibi müezzin orada ezan (evet yine aynı şey ilan yani) okurken de seks yapmanız mantıksal açıdan pek sorun yaratmasa gerek.
Yok orada arapça birşeyler söylüyor müezzin efendi arapça kutsal bir dil falan derseniz o zaman türkçe ilan ettiğini düşünebilirsiniz ve vicdanınızı rahat tutabilirsiniz.
Ezanın kutsallığıyla ilgili hiç bir hadisi şerif ya da benzeri şeyler bulamadım zamanında yaptığım araştırmalarda.
Yani müezzin/imam/hoca orada fıkra okuyup insanları güldürüp bir iyilik etse de aynı herkesi namaz kılmaya çağırsa da aynıdır bence.
Zevkin doruğundayken müezzin birşeyler(ezan'dan bahsediyorum evet) okuyor diye ara vermek sadece kendinizi kandırmaktır.
Zaten daha büyük bir günahı işliyorsun üzerine baharat olacak birşeyi yapmanda ne sakınca var ki? tabi sence ezan okunurken seks yapmak günahsa.

Tekrar vermek isterim başlığı;
(bkz: ezana saygı)