bugün

çoğu köpeğin yapmadığı şeydir.
sokak köpekleri geceleri dışarıda dolaştıklarından sabah ezanının yüksek sesine karşı verdikleri tepkidir.

günün diğer saatleri dışarıda olan köpekler bu şekilde yapmazlar çünkü günlük hayat başladığından ezan sesi sabah ezanı kadar rahatsız etmez.

köpeklerin hassas kulakları olduğunu unutmayınız.

edito: bir köpek düşmanı var aramızda.*
Neden bilmiyorum beni mutlu eden olay. Evrenin her tarafında ki varlıklar Allah'tan haberdar onunla iç içe gibi hissetiriyor.
ezan okunurken tüm sokaktaki köpeklerin aynı anda ulumaya başlamalarıdır.

sebebi her ezan okunduğunda ve her köpek uluduğunda merak edilir. fakat henüz net bir cevaba ulaşılamamıştır. özellikle sabah ezanlarında bunu farketmek çok kolaydır.
--spoiler--
çömelince bişe yapmıyor
--spoiler--
Inci sozluk yaran ayarlar basliginda bunun cevabi var ama bilimsel cevabi cami hoparlorlerinden cikan sesin frekansinin kopekleri rahatsiz etmesidir.
köpekler bile allah'ı zikrederken bazı mundarlar bir kere bile allah cc'nin adını ağzılarına almazlar. işte onlara azapların en büyüğü verilecektir.
köpek kadar saygısı olmayanlara kapak olacak ulumadır.
köpekte kendi dilince ezanı takip eder imamla ezanı söyler. (bkz: uydurdum)
(#12275688)
(#12275738)
söylemişler zaten.
düğün ya da başka bir yerde ki yüksek sese karşılık vermeyen köpeklerin, neden sadece ezanda uluması merak konusudur.
doğru bir önermedir. köpeklerde imana geliyor.
her canlı kendi dilince allah der. uluması buna yorumlanabilir.
Cami hoparlöründen gece ezan değilde başka bir ses dahi çıkarsan o köpek ulur, rahatsız olur onun hassas kulakları.
depremden öncede köpeklerin uluduğu söylenir. doğru mudur bilemeyiz, köpeğe sormak gerekir.
korktuklarındandır. var mı aksini söyleyebilecek olan?

o sesten çoğu hayvan korkar çünkü ezan sesi normal insan sesi gibi duyulmaz dışarda, evlerde vs...

korkutucu bir ses gelir heleki geceyse, zaten köpeklerin havladığı en çok bu saattir çünkü şehrin gürültüsü yoktur, sadece bir ses gelir ve tek bir camidende değil onlarca cami birden başlar,

hayvanda korkar. her boku dine bağlamayın arkadaş. o zaman gelelim hristiyanların ezana benzer bir şiirini, sözlerini aynı ezan gibi hoparlörden verelim köpekler havlıyor mu havlamıyor mu?
sese tepki vermeleri .
(bkz: refleks)
ürkselerdi ulumak yerine havlamayı tercih ederlerdi, hiÇbir köpeğin korktuğu zaman uluduğuna şahit olmadım, aksine havlarlar hep.
iman etmeniz için bir sebep dahadır.
önerme mantıklı; ulursa imana geliyor, bir şey yapmaz giderse ateist, hiç bir şey yapmazsa gayrimüslimdir.
Normal zamanlarda pek uluduklarına şahit olmadığım bu hayvanlar korkmaktadirlar ya da tepki veriyor olabilirler, bilimsel bir açıklama getiremeyeceğim söyleyebileklerim bunlarla sınırlı.
- ezan okunurken köpekler niye uluyo lan
- sana tercüme ediyorlardir.

(bkz: yaran inci sözlük entryleri)
(bkz: oldu o zaman biz kalkalım)
(bkz: Ezan sesine back vokal yapan köpekler)
Her halta manevi karşılıklar bulmaya meyilli tiplerin ekmeğine yağ süren, gollük pas olan kısaca bulunmaz nimet olan olaydır. Her köpeğin ulumayıp bazılarının ulumasını ise sanırım iman derecesine falan bağlamaktadırlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar