bugün

Olum olsun lan bari halka dçönsğün.
Muhalefet tarafından yıllardır istismar edilen mevzunun maliyeti.
Emeklilik hakkı kazananlara hayırlı olsun. Sonuçta devlet bu hakkı verdi. Ama ülkeye zararı olacaktır bu durumun.
43 yaşında emekli olunmaz, devleti yönetenler gelecek nesillerin omzuna yükledi bu yükü. Zarar hepimize olacak. Pek sevinilecek tarafı yok...
suriyelilere harcanan 144 milyar doların yanında devede kulaktir.

çalışıp ödersiniz gencolar. biz yillarca çalıştık ödedik.

entry gireceğinize ülke için katma değer yaratın. hadi bakayım şubatta ilk maaşımı dolu dolu almam lazım sikerim yoksa...
Boşuna olmayan maliyettir bakın kardeşim eyt'li değilim eyt'li akrabam dahi yok ama sen bu adamlara demişsin ki şu kadar yıl çalışırsan emeklisin. Sonra bir kanun hukuka aykırı bir şekilde geriye doğru işletildi. Aldıkları her kuruş helaldir güle güle harcasınlar.
suriyelilere var, yandaş iş adamlarına fazla fazla var, eşe dosta çoluğa çocuğa milyarlarca dolar var, saraya var, örtülü ödeneklere milyar milyar dolarlar var, 3 lira bedeli olan işler 10 liraya yandaşlara verildiğinde var.. herkese ve herşeye var ama kendi vatandaşına yok..

cidden bazı şeyleri anlamıyorum. belki zekam yetmiyor belki hayat tecrübem az kalıyor bilemem ama anlamıyorum. birbirine bu kadar haset güden birbirini bu kadar sevmeyen düşmanlık güden başka bir millet bilmiyorum, tanımıyorum. eyt kararı açıklandığından beri sosyal medya yıkılıyor. yazılanları bir görsen bu eyt den yararlanacak olanları ellerine geçirseler kurşuna dizecekler o kadar kin ve nefret söylemleri dönüyor 2 gündür. ulan muhtemelen tüm şartları sağladığım halde ben kapsama giremeyecem ama girecek olsam bile banada 41-42 yaşımda emekli olmak mantıksız geliyor. bunun ideali 50 yaştır hep yazıyorum. ancak ben yararlanamayacak olsam bile yararlanacak olanlara da çemkirmiyorum. devletin sırtına yükmüş. adam 20-25 sene sigorta primi yatırmış veya adına yatırılmış bırak da ayda 3500 lira alıversin.

mültecilere gelince "verilecek tabi olmm adamlar aç mı kalacak ölsünler mi kardeşimiz onlar" diyen adamlar kendi vatandaşı emekli olacak diye "benimde sırtıma yük bindiriyor vatan hayinleri" diye çemkiriyor. 18-19 yaşında babasından harçlık alan çocuklar yazıyor "bizim vergilerimiz bunlara verilecek haram olsun" diye. ulan sen daha kendi poponu yıkayamıyorsun bir gün bir yerde çalışmışlığın yok ne vergisi verdin de isyan ediyorsun kamil. "avrupada emeklilik yaşı 65 ama yeaeaea"cılar var bir de. avrupadaki adam 90 yaşına kadar yaşıyor çünkü tüm hayatını "kaliteli" yaşıyor. ömrü veren allah ama senin burada bu şartlarda 65 i görebileceğin garanti değil mezarda mı emekli olmak istiyorsun..
olsun , poşet 25 kuruşa düştü.
Sığınmacılar için verilen paranın yanında devede kulak. Türk milletinden çalınan paralar ile kıyaslandığında hesabı bile yapılmaz. Sığınmacı ve kaçaklara harcanacağına türk milletine harcansın bu para. Merak etmeyin 10 senedir sığınmacılar için çalışıyoruz türk milletinin öz evlatları için çalışmak koymaz.

1 tane maaş alacak insanlar değil bu milletin sırtındaki yük. 5 tane 10 tane ayrı yerden maaş alan şerefsiz köpekler bizim sırtımıza yük.

Ayrıca Milyonlarca dolar vergisi silinen holdingler ve milyarlarca dolarlık ihaleler alıp haksız kazanç elde edenleri konuşmalıyız. 3 5 lira emekli maaşı alan alt tabakayı değil.
vallahi ben bile şoka girdim. avukat baktı, sende eyt liymişsin dedi..

maaş umrumda değil, sağlık sistemine dahil olabilecek olmak güzel.
seçim yaklaşıyo abi şimdi verecek sonra alacak.
cumhurbaşkanımız politik çıkarlar için bu eyt işini bana kimse yaptıramaz dememiş miydi?
https://www.youtube.com/w...__yg&ab_channel=TV100

semazenler bu kadar dönemiyor,
yavaş dön reis, ümmet yetişemiyor...
yaşa takılanlar yaşadı.
kimlerin yaşamadığını anlamak için, gazetelerdeki enflasyon tefrikalarını okumak gerekecek.
Yakında emeklilik yaşı 20'ye düşerse şaşırmayın.
Cengiz, rönesans,kalyon gibi holdinglere verilen ihalelerin yanında devede kulak kalır.
seçim sebebiyle emeklilikte yaşa takılanları bir nebze sakinleştirmek ve kaybedilen oyları geri toplamaya çalışmak için yıllık feda edilen tutar.

Seçim sonrası bir sekilde (ağır vergilendirme, enflasyon vs. gibi) kat kat geri toplamaya başlanır.
para basıp ödeyecekler. enflasyon artacak, zararını tüm ülke çekecek. ama zaten o iş olmasa da para basıp duruyorlar.
Eyt'lilerden yıllardır çatır çatır prim keserken iyiydi ama.
mutlu musun erdoğan..