bugün

görsel
Fransanın en rezil fotoğrafı.
tepesinde içilen bi kadeh kırmızı şaraba 50 euro verdiğim mekandır. (yıl 2010)
bir dolandırıcının iki defa hurdacıya sattığı demir mimari yapı.
tepesine çıkabilmek için 1.792 basamak çıkmak gerekiyormuş. bu bilgi neyinize lazım olacaksa. şu sözlüğün ben dahil yüzde doksan dokuzu o basamakları asla göremeyecek. ama bilin. lazım olur genel kültür.

bak canım sıkıldı şimdi. Tyler Durden den gelsin o zaman;

''Elime tüfek alıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum. Petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim Fransız sahillerini kirletmek istiyorum. Duman solumak istiyorum.''
sabahında hiçbirşeye benzemeyen demir yığını gibi dursa da yaz aylarında çimlerinde uzanıp ışıklarına kapılıp gidilecek muazzam bir eser. her seferinde ayrı bir tat alıyorum gittiğimde.
Gerçekten büyük bir trafo ama elektirik teli yok hiç demek ki içinden geciyo eletirik. Gerçekten başarılı o zaman.
Demir parçası görsen nolur görmesen nolur.
Fransa'da Expo 1889 Paris fuarının giriş kapısı olarak inşa edilmiştir.
Fransa' nin Paris sehirinde simge haline gelmis olan yapidir. Ulkemiz insanlarinca, sosyal medya hesaplarinin profil resmi icin vesikalik gorevi gorur.
gün batımında eyfel kulesi, 1973.

görsel
Demir yığını .
türk bayrağı dalgalanıcak!
görsel
Türkiyede olsa onuda çalarlar.
Yıllar önce bir gazetede okumuştum eğer ki yanlış hatırlamıyorsam mimar demirler arasında ki teknik özelliklerde insan kemiklerinden esinlenmiş ve bundan dolayı günümüze kadar sağlam olarak gelmiştir.
Eyfel Kulesi'nin uzunluğu hava sıcaklığına bağlı olarak 15 cm değişebiliyor.
ankara'daki dinozorlarla karşılaştırılan kule.

ya ankara'da yaşamıyorsunuz ya da siz gerçek bir mehmet'siniz. dinozor mu şehrin simgesi olacak? ulan her şeyi geç o maliyete demirden düz bir kule de olsa kule dikilmiş. yani gayet simge olabilecek bir potansiyeli var. bakın bakalım bizimki ne kadar maliyetle ne olmuş.

eyfel kulesi maliyeti: 7.739.401 frank.

gökçek'in iddia ettiği maliyet: 4 milyon 801 bin lira.

gerçekte olan. 10 milyon lira.

ulan sizin burada yaşamadığınız 273 km'den belli amk.
Kırmızı beyaz olacak bugün.
Ne zaman kırmızı beyaz olacak diye içten küfür ettirmiştir.
Dun gece bayragimiz gibiydi dedigim yer.
Fransanin ozellikle parisin gosteris yeri.
Yapiminda kullanilan celik ve insan sayisi inanilmaz boyutta olan yer.
Ayni zamanda radyo vericisi.
Türk bayraklarinin rengini almıştır.

12.adam yine yapti gorevini.

görsel
Yeryüzündeki en sevdiğim demir yığını.
görsel

asrın ayarını yemiş kule. isterseniz 24 saat renge boyayın şunun kadar etkili değil. evet.
türklerin yine türklüklerini gösterdiği bir olaya sahne olan anıtsal mekan.

tweet başına 0.007 dolârdan iyi ayıkladı twitter bunları. ümit kürdistani'ye, hollande'a iyi para kazandırdılar. hakikaten sizin gibisi gelmez yeryüzüne ey türkler.
görsel
Eyfel kırmızı-beyaz.
Kupada ki tek başarımızın eyfeli kırmızı beyaz yapmak olması.