bugün

Her tartışma da, tatsızlıkta, " beni sen istedin" zamazingosunu duymamak için olabilir.
Eril kişisi, henüz bu teklife hazır değil!
Yolunuz uzun beyler!
Cevabı gayet basit olan sorudur. Evlendikten sonra zaten evi çekip çeviren bir de çocuk olursa onlarla uğraşan saçını süpürge eden kadındır. Bi nevi hayatını bana adar mısın? Sorusu sorulmuş oluyor. Çoğu mesele kadınların sırtında yükken erkekler neden evlilikten korkar anlamış değilim.
Çünkü gelin ata binmiş ya nasip demiş.
Hiç işte.

Not: hala bekarim.
isterse etmez, bekar hayatını sürer. Hayır yani sanki silah dayatıp teklif ettiriyorlar. Şikayete gerek yok etmeyin beyler, eden birileri çıkar elbet.
Masraflari erkek çeksin diye. Hayir ben bu oyunu bozarim ulan. Beni almak isteyen kizlar 5 trabzan burnasi bir beşi biyerde on cumhuriyet altini ve bir adet altin tesbik almak zorunda.
Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz. En büyük sebeplerinden biri sanırım bu.
çünkü kadınların %90 ı yapısı gereği evlilik teklifi yapabilecek cesarete sahip değiller. ..
Centilmenlik erkeğe aittir de ondan.
Anla ki bayan elini atsa ellisi erkek bitane bulunca kaybetmek istemiyor.
kadınlar teklif edince biz erkeklerin korkarak hayır cevabı vermemiz olası olduğundandır. düşünsenize bir de şampiyonlar ligi final günü evlilik teklifi etmek için hatunun organizasyon yaptığını?
Doğanın kanunudur.

Tür devamlılığını sağlamak erkeğin işidir tüm doğada bu şekildedir.
Hatun kişisinin Yıllarca dır dır ederken 'evlenmeseydin madem koşmasaydın peşimden' diyebilmesi için.
merak ettiğim sorudur.
oysa ki yuvayı disi kuş kurar dimi?
vala bana kızlar ediyor. sonuç mu? tabi ki hayır. hemen ayrılıyorum.
Kadınların erkeği tuzağa düşürmek için ustaca şekillendirdiği bir kumpastır bu.o teklifi yaptıktan sonra her an;
Artık inisiyatif kadındadır.en ufak bir tartışmanızda,
Her türlü yüzünüze vuracaktır benim peşimden koştuğun günleri unutma diye çünkü haklı çünkü o teklifi sen yaptın ama diyemiyorsun işte evet istedik ulan çünkü zaten bu işin kanunu böyle yazılmış /yazmışsınız ne tribe giriyon diye
Yumurta sperme koşmaz ondan.
Dişi kendine gelen erkeklerden birini seçer. Erkek tüm dişileri dener hangisi kabul ederse onunla çiftleşir. Doğanın yansımasıdır ancak tektaşı kim çıkardı onu henüz bilemiyoruz.
yüzüğü takmak için bahanedir. kuru kuruya takılmaz öyle.
çünkü bir kadından ömrü boyunca duyacağı tek evet o tekliften sonra gelir.
bir kız her hangi bir teklif yaparsa adı çıkarda ondan. her boku erkek yer,bunu da o yapsın bari.
Bazen kız da edebiliyordur.çocuğu biz doğuruyoruz,regliyi biz oluyoruz,yemeği,temizliği,utuyu,bulaşığı biz yapıyoruz evliliği de siz teklif edin nolcak yani.
Erkeğin kamburlarından biridir.. Ama kadın mı yapsın lan o teklifi de..
Kizlar etse tonla reddedilme olurdu. Kizlarin hayir deme olasiligi cok dusuk.