bugün

erkeğin evlilik teklifi etmesi kadını bir ömür boyu koruyup kollayacağının göstergesidir.
öyle bir durum olması durumunda erkeklerin kalp krizi geçirmesi muhtemeldir.
Çünki 9 ay bebeği karnında tasıyan, doğumdan sora o bebeği büyüten ve en çok ilgilenen annedir kadındır yanı Bırakında teklilifi biz edelim.
kadının teklifi yapması durumda içinden çıkılamaz ikilemler yaratacak durumlar oluşur. zira teklif akabinde kadın, erkeğe hadi kalk bana tek taş al derse yüzsüzlük olur. kadın kendi tek taşını cebinden çıkarıp kendine parmağına taksa, erkek pek vasıfsız görünecektir. teklifi kadın yaptı, oldu olacak tek taşı da o taksın desek, tek taş erkekte pek hoş durmayacaktır. hadi tek taşı geçtim, evlenmeyi isteyen ve öneren kadınsa, istemeye gidenin de kız tarafı olması lazım gelir ki bu durumun da erkeğin yaptığı kahveyi içmek gibi çok tatsız sonuçları olacaktır. bütün gelenekleri siktir edelim bohem takılalım deniyorsa elbet olur, fakat bütün evlilik boyunca kadının dominant bi tavır takınması olasıdır.
Aslında kadın ilişki süresince '' Ne zaman evleneceğiz '' '' Yoksa beni oyalıyor musun '' sorularını sorar. Bir nevi kadın evlenme teklifine zorlar erkeği.
(bkz: sıçarken beyin neden daha aktif çalışır)
erkeğin sözü geçtiği için. kadın bir şey yapmaz ki. her şeyi erkek yapar. yok düğün yeri parası, yok gelin arabası parası bütün harcamalar erkek tarafı yapar. erkek ne zaman durumunu denkleştirirse o zaman evliliğe hazırdır. teklif etmek için bu durumu bekler.
bu işin fıtratında olduğundandır.
Evlenmek için.
Kız ettiğinde kaşar damgası vurulduğundan olabilir.
kendi adıma katılmadığım önermedir, sene 2004 şimdiki eşimle bir ayrılıp bir barışan dönemdeyiz, o dönem kendisi üniversitede bende askerden yeni gelmişim. bir akşam onu yemeğe davet ettim, ben rakı içiyorum kafam biraz iyi gibi oldu, aramızda şu diyalog geçti ;

ben: canım, böyle saçma sapan bir ilişkiden sıkıldım ben, adam gibi çıkalım artık.
eşim: ben bu saatten sonra çıkmam senle
ben: o ne demek ya, görüşmek istemiyorsan neden geldin buraya
eşim: anlamadın sen, ben ciddi bir şey olsun istiyorum.
ben: evlenmek gibi mi?
eşim: evet şükür anladın.
ben: iyi o zaman git sizinkilere söyle, isteyelim seni haftaya.
eşim: oha ciddi misin, şaka mı bu.
ben: ciddiyim ciddi, yemin ederim.
eşim: seni çok seviyorum.
ben: bende

akşam evde babaya söylenir, sonra o dönem almanya' ya ziyarete giden annem apar topar çağırılır ve 3-4 gün içinde yüzükler takılır.

edit: hayatta hep ani kararlar alan bir adam olmuşumdur, bir çok hata yaptım bu sebeple ama bunu hiç bir zaman hata olarak görmedim.
4 kere evlilik teklifi benzeri bişeyler aldığımdam mutevellit istisna durumları içinde barındıran söylemdir.
(bkz: kadın erkek eşit değildir)

Örneğin bu durumda olduğu gibi, erkekler madem eşitiz siz teklif edin dese ne kadar saçma olur. Çünkü bu teklifi yapmak erkeğe yakışır.

Bu yüzden kadın ile erkek arasında eşitlik değil adalet aranmalıdır.
Çünkü evlilik beklentisi içinde olan erkekten cok kadındır.
Toplumsal normlar öyle gerektirdiği içindir. Oysa ki toplum algısını değiştirip bu durumu ortadan kaldırmak gerekir.
çünkü erkek tarafına giren çıkan olmayacaktır.

kadının razı olması lazım.

bide böyle düşünün..
çok kafama takmadığım durum. o kadar sevmişim etmişim, bir sorunun muhabbetini yapacak değilim herhalde. beni asıl düşündüren neden bilmem kaç bin tl'lik yüzük almak gerektiğidir. hadi altın alyans eyvallah, bir bağlılık simgesi filan diyebiliriz. ama afrika'da götlerinden atarak elmas çıkaran garibanlar ile evlilik teklifinin ne alakası var?
evlilikten kaçan taraf olduğu için. Kız ne zaman mevzusunu açsa erkek kaçar ya da konuyu değiştirir. en son kız triplere girer biraz da psikolojik baskı kurarak zorla teklif ettirir. Aslında yine o teklifi eden kız kısmıdır. Erkek sadece eyleme döker.
Kizlar etse tonla reddedilme olurdu. Kizlarin hayir deme olasiligi cok dusuk.
Erkeğin kamburlarından biridir.. Ama kadın mı yapsın lan o teklifi de..
Bazen kız da edebiliyordur.çocuğu biz doğuruyoruz,regliyi biz oluyoruz,yemeği,temizliği,utuyu,bulaşığı biz yapıyoruz evliliği de siz teklif edin nolcak yani.
bir kız her hangi bir teklif yaparsa adı çıkarda ondan. her boku erkek yer,bunu da o yapsın bari.
çünkü bir kadından ömrü boyunca duyacağı tek evet o tekliften sonra gelir.
yüzüğü takmak için bahanedir. kuru kuruya takılmaz öyle.
Dişi kendine gelen erkeklerden birini seçer. Erkek tüm dişileri dener hangisi kabul ederse onunla çiftleşir. Doğanın yansımasıdır ancak tektaşı kim çıkardı onu henüz bilemiyoruz.
güncel Önemli Başlıklar