bugün

Tövbe deyin. Her gün evde mal mal oturmak çok zor.
evliliği kadının güvencesi olarak gören andavalları göstermiştir.

kadını kadının aciz göstermesi de ayrıca ironiktir.

siz evlenmeyin işte.

evliliği kurtuluş görenler evlenmesin, sonra sağlıksız çocuklar sürüyorlar topluma.
Burjuvazi ve cinsellik kitabını okumak gerek dediğim başlıktır. William reich. Biraz da Freud a bakın işte oğlum o zaman adam oldun demektir diyerek belediye başkanının da bana verdiği yetkiye dayanarak akabinde ve detayinda baskı ve zulüme karşın sizi karı koca filan cart curt.
iyi bir şey olsaydı devlet yasaklardı.
insan ailesiyle birlikteyse gereksizdir de tek başınaysa ve de hele ki yalnızsa hiç ama hiç değildir hatta ilk iş gerçekleştirilmesi gereken şeydir.
görsel
bu türkiye şartları altında kendi kendimle geçinemiyorum, hergün kendi içimde kavga ediyorum. evlilikte neymiş? kendime bunu yapıyosam başkasını harcarım ben dünyaevi adını verdikleri sex kurumunda.
Ahlaksız insanların savunduğu bir konudur. Her müslüman zina yapabilecek potansiyele sahiptir. Zina yapmak başkadır. Birde evliliğin gereksiz olduğunu savunmak başka bir şeydir. Bir müslüman zina yaptıktan sonra müslümanlığını sağlayan imanı zarar görsede bu iman devam eder. Lakin Evlilik gereksiz olduğunu savunan kişi müslümanlığını sağladığı imanını yok eder.

Bunların genelde ebevynleride nikahsızdır. bABALARIN TESPiTi KONUSUNDA genelde güçlük çekerler.
Katıldığım önerme.

Zorundaymışız gibi büyütüldük. Çocukken gelinlik giymemiş kaç kız var?
"Seni oğluma alıcam."ı duymayan?

Sonra bu kızlar erkekleri darlıyor. Bu böyle böyle daLGA halinde büyüyor.

Evlilik gereksizdir çünkü iki kişi bir evde bir hayat kuruyor ve mutlu mesut yaşıyorsa problem kalmaz. Bitti. O ev geçinir.

He böyle düşünüyorum ama bunu bende istemiyorum.

Davullu düğünüm olmazsa evlenmem mesela. Neyse zaten terk edildim ben ne düğünü.
Evlilik toplum baskısının bir ürünüdür. Bazı şeyleri evli olmayıp yapamadığın için evlenilir. Evli olmayan bir çiftin çocuk yapması, birlikte yaşaması toplumca hoş görülmez. Bundandır diye düşünüyorum.
Katilmadigim onerme. Kerhaneler bir yere kadar cozumdur, her gun elizabet hurleylere atlamiosan duzenli seksi savunacaksin arkadas, kizi erkegi kalmadi bu isin, ankaranin arka sokaklarinda adami emiklerler valla.
Pic neslin arkadan gelecegi durumunun on hazirlik sozudur.
Şu zamanda gereksiz. Şu zamanda sevgiliykende aynı aktiviteler yapılıryor.
gereksiz de değildir ama olmasa da olur.
Evlilik akdinin resmi bir makam önünde belli prosedurlere uygun olarak gerceklestirilmesi bakımından evlilik kavramı ile iki insanın duygusal olarak bir yonelim içinde olmasıyla gelen evlilik kavramı bana göre aynı sartlara tabi değildir.

Devlet tabiki çocuk gelinleri oldugu 4 ese kadar evlenenlerin oldugu kadınların para veya menfaat karşılığı alınıp satıldığı bir düzlemde yasal evlilik bağı ile hukuksal bir koruma semsiyesi oluşturmalıdır ancak bunu toplumun her kesimine dayatmak yanlıştır.
olaya neden ağırlıklı olarak cinsellik üzerinden bakıldığına dair soruları ortaya çıkarır. sözlük profilinin y kuşağı gençlerden oluştuğu düşünülürse çok da sorgulanmaması gereken başlıktır. işin dini boyutu tamamen ayrı bir konu olmakla beraber ateist ve özgür gençler için bir şey ifade etmeyeceği açıktır.
bahsi geçen entrylerde üzerinde durulan başka bir sözcükte sorumluluk. aslında bu ifadeyle gençlerimiz sorumsuzluk sözcüğüne yakınlaşmaktadır. kaçmak istediğiniz eylemin kutsallığı hakkında zaten fikriniz yoktur. bırakın sorumluluğu siz hayata külfetsiniz. toplumun en temel yapı taşı olan aile kavramına uzak bir toplumdan gelecek için ümitlenmekte gereksiz. bu eleştirime rağmen bu değerden nasiplenememiş ancak kendini bir çok örümcek ya da mermer kafalıdan daha iyi bir yerde konumlandırmayı başarmış ağırlıklı beyaz yakalı insanlarında başımın üstünde yeri vardır. dilerim onlardan olur ve başka türlü topluma faydalı olup, gelecek için örnek teşkil edersiniz. inşallah ben yanılırım siz başarırsınız.
Toplum için gereklidir. Yasal evlilik bağı olmazsa devlet demografik olayları takip edemez.
Henüz ihtimal kadar uzağında kaldığım durum.

Böylesi bir yargıya varmamı sağlayacak evlilikten uzak tut Ya Rabbim. Masalsı düşünmeye devam etmek istiyorum.
Sen ne kadar canlılığını,candanlığını, iyimserliğini gösterisen bu şey sana o ölçüde iyi gelecektir.
Bu düşüncede olan sikikler evlilik birlikteliğinizin resmiyete ve ciddiyete dökülmesidir. Böyle düşünen kim varsa merak ediyorum bacıları birgün ben evlenmeden sevgilimle yaşamak çocuk peydahlamak istiyorum derse ne diyecekler ?
Evleneceğin insana göre değişir.
Kim istemez mutlu bir ailesi olsun?
bir bakıma doğrudur. ama çocuk yapmak için şart panpa.
sorumluluk sahibi olamayan insanlar için evet. O tip insanların evlenmesine de ben karşıyım zaten. Kurumun adını kirletiyorlar.
ikide bir evlenip boşanma ne demek ya?
kişiye indirgenmesi gereken durumdur zira genelleme yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyim. kimilerine göre gereklidir. kimilerine göre gereksizdir. iki tarafa da saygılıyım.