bugün

kişiye indirgenmesi gereken durumdur zira genelleme yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyim. kimilerine göre gereklidir. kimilerine göre gereksizdir. iki tarafa da saygılıyım.
sorumluluk sahibi olamayan insanlar için evet. O tip insanların evlenmesine de ben karşıyım zaten. Kurumun adını kirletiyorlar.
ikide bir evlenip boşanma ne demek ya?
bir bakıma doğrudur. ama çocuk yapmak için şart panpa.
Evleneceğin insana göre değişir.
Kim istemez mutlu bir ailesi olsun?
Bu düşüncede olan sikikler evlilik birlikteliğinizin resmiyete ve ciddiyete dökülmesidir. Böyle düşünen kim varsa merak ediyorum bacıları birgün ben evlenmeden sevgilimle yaşamak çocuk peydahlamak istiyorum derse ne diyecekler ?
Henüz ihtimal kadar uzağında kaldığım durum.

Böylesi bir yargıya varmamı sağlayacak evlilikten uzak tut Ya Rabbim. Masalsı düşünmeye devam etmek istiyorum.
Sen ne kadar canlılığını,candanlığını, iyimserliğini gösterisen bu şey sana o ölçüde iyi gelecektir.
Toplum için gereklidir. Yasal evlilik bağı olmazsa devlet demografik olayları takip edemez.
nafaka banka hesabınıza yatmadı mı görürüm ben sizi dedirtir.
olaya neden ağırlıklı olarak cinsellik üzerinden bakıldığına dair soruları ortaya çıkarır. sözlük profilinin y kuşağı gençlerden oluştuğu düşünülürse çok da sorgulanmaması gereken başlıktır. işin dini boyutu tamamen ayrı bir konu olmakla beraber ateist ve özgür gençler için bir şey ifade etmeyeceği açıktır.
bahsi geçen entrylerde üzerinde durulan başka bir sözcükte sorumluluk. aslında bu ifadeyle gençlerimiz sorumsuzluk sözcüğüne yakınlaşmaktadır. kaçmak istediğiniz eylemin kutsallığı hakkında zaten fikriniz yoktur. bırakın sorumluluğu siz hayata külfetsiniz. toplumun en temel yapı taşı olan aile kavramına uzak bir toplumdan gelecek için ümitlenmekte gereksiz. bu eleştirime rağmen bu değerden nasiplenememiş ancak kendini bir çok örümcek ya da mermer kafalıdan daha iyi bir yerde konumlandırmayı başarmış ağırlıklı beyaz yakalı insanlarında başımın üstünde yeri vardır. dilerim onlardan olur ve başka türlü topluma faydalı olup, gelecek için örnek teşkil edersiniz. inşallah ben yanılırım siz başarırsınız.
Evlilik akdinin resmi bir makam önünde belli prosedurlere uygun olarak gerceklestirilmesi bakımından evlilik kavramı ile iki insanın duygusal olarak bir yonelim içinde olmasıyla gelen evlilik kavramı bana göre aynı sartlara tabi değildir.

Devlet tabiki çocuk gelinleri oldugu 4 ese kadar evlenenlerin oldugu kadınların para veya menfaat karşılığı alınıp satıldığı bir düzlemde yasal evlilik bağı ile hukuksal bir koruma semsiyesi oluşturmalıdır ancak bunu toplumun her kesimine dayatmak yanlıştır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.