bugün

Özgürlük ve özgürlüğün getirdiği sınırlı sorunluluk. Az sorumluluğun getirdiği, zorunsuzluk. Dolayısı ile bağlı kalmamak üzmemek, üzülmemek. Kadınlar duygusal varlıklardır. Ya cehennemdir yada cennet.
amacı, huzurlu yaşamaktır.
evlendin diyelim, adamın anası danası ile iyi geçineceksin, laf sokum çıkarım işlerine girecek gerim gerim gerileceksin. sonra tam oturmuş keyif yapıyorum derken herif acıktım ben diyecek ona bişeyler hazırlama işine gireceksin. yalnızken geçiştirdiğin şeyleri artık geçiştiremeyecek, keyif zamanlarının içine edeceksin.

o izlenecek bişey bulamadığın televizyonun kumandası yüz gram altın değerine çıkıyor be. salaklar izledikleri maçı anlayamadığından spor programları yapılmış düzinelerce. iki kale var bir top 22 de eleman hakemleri de kattık mı bu işin içinden 90 dakkada çıkılıyor. anasını satiim sonrasında saatlerce günlerce bitmiyor dedikodusu. koca koca adamlar oturuyor saatlerce boş boş konuşuyor, haline baksan memleket kurtarıyorlar sanırsın.
of aman evlilik bir diğerinin yaptığı saçmalıklara tahammül etmek demek. benim gibi tahammülsüzler için değil.

erkek yok dert yok.
Özgürlüktür.
evimde 15-20 kedi bakabilecek maddi imkana ulaşmak. sonra da faaliyete geçirmek.
eğlenmek, ailesine bakmak, rahat olmak falan olabilir.
kadın olsam yemin ederim evlenmezdim, çekilecek dert mi lan bu evlilik türkiyede !
ev, iş, çocuk, koca, aileler, eş dost offffff
hangi biriyle ilgileneceksin bana sıkıntı geliyor
evlilik düşünmeyenlere saygı duyuyorum.
kariyer yapmak olabilir.
(bkz: lisansüstü)
Kadını eve hapsetmek isteyen bir dünya görüşünün kadının bu dünyada varlık nedeninin çocuk doğurmak olduğunu ortaya atması ile dillendirilmis bu düşünce eşi ile gidulen kadın doğum uzmanı kadın olsun istemektedir haklı olarak.

Kadınlar okumasin kadınlar çalışmasın evde oturup çocuk baksın da kadın doktor gökten mi düşecek.
Hayattaki amacı, kocasına akşam yemek hazırlayıp, çocuklarını bokunu temizleyip, kendine ayıracak yarım saat vakit bulamayan kadından çok daha iyidir. Bütün gün iş yerinde türlü sıkıntı çekip, bir de eve gelip kaynanasına akşam çayı hazırlayandan çok daha iyidir. ilk olarak canı ne zaman neyi istiyorsa onu yapar. Neyi istiyorsa onu giyer. Ha ben demiyorum ki erkek karışır bu meşrudur tabi ki değil. Evli olsa dahi böyle bir müdahale hakkı yoktur hiç kimsenin fakat hayaller hayatlar diyoruz ya. Aynı o mesele işte. Kafa ağrınız olmayacak mesela. Sırf kariyer ve tatil odaklı yaşayabilecek bir sürü deneyimi keşfedebileceksiniz. Maddi sıkıntı çekmezsiniz. Daha ne ister ki bir insan. Hem evli olup kariyer yapınca yine o kariyer senin kariyerin olmuyor ki. Çünkü eşinin soyadını kullanıyorsun yine. O sülalenin başarısı imiş gibi. Namı yürüyor. Ha çoluk çocuk derdine mi düştünüz? Alın bir koruyucu annelik. Mesela ben soyadımı değiştirecektim babamınkini bırakıp anneminkini almayı düşünüyordum. Hocam dedi ki benimkini al. O da bekar. Böyle çözümler de var.
Huzur. Sene olmuş 2016 dertsiz başına dert mi alsın? o kadın da haklı. Ha birde karşısına doğru insan çıkmamış olabilir bak.
Bir amacım yok sadece üşeniyorum .ilk bi hevesleniyorum ,söz elbisen,nişan elbisen,nikah elbisen,kına elbisen,gelinlik derken inşallah bu senede teklif etmez
Uzun ömürdür.

(img:#1195385)
Evlilik düşünmeyen erkek ile aynı amaçlardır.
Şu da unutulmamalı kadınlar hayatın hemen her alanında en az bir erkek kadar başarılıdır. Hayat yoldaşsız da yürür.
Ayrıca eşi yüzde yüz destek değil ise çalışan kadın için evlilik ve çocuk ayrıca yüktür.
evlenmeden de mutlu huzurlu olunabileceğinin farkındadır.valla ben bıraktım diğer insanlar devam ettirsin insanlığın soyunu.benim de bir katkım olmayıversin.
amacım ben olabilmek. dünyadaki tüm herkes gibi olanlara karşı ben kalabilmek. teşekkürler iyi günler.