bugün

insanı evlendirecek haber.
kredi borcu olup öğrenci olmayan çiftin düğünden önce bir açık öğretim patlatması durumunda geçerliliğini merak ettiğim durumdur. sistemin böyle bir açığı olabilir mi ? inşallah olur.
kağıt üzerinde evlilik işini cazip hale getiren hödö.
doğudakilere yarayacak olay. zaten 10 çocuk yapıyorlardı şimdi bu politika ile 20'yi bulurlar diye tahmin ediyorum. çocuk başına para alıp çocukları okutmaması da çabası!
Edit: kekolar saldırıya geçti. elektrik faturanızı bile biz ödüyoruz. üstüne birde para alıp halen köpek gibi salya akıtıyorsunuz.
evlilik dayatmasının bir başka şeklidir. bekar olmak bir suçmuş, yada ayıpmış gibi bir algı yaratılıyor. bekar mezunların geçim gerdi de, en az evliler kadar fazla.
bilseydik üniversitede evlenirdik dediğimiz durum olmuştur, belki ben de evlenmek istiyorum ve borcumdan dolayı evlenemiyorum, bunun amacını anlayabilen varsa anlatsın bir zahmet, zira aklım almıyor.
kahereden bir haber.

yanlış zamanda evlenmişiz amk.
toplum mühendisliği'nin nakış gibi işlendiğinin habercisidir.
kağıt üzerinde evlilik furyası başlatacaktır.
(bkz: evlenmek için kız aranıyor) ehehe.
üniversite sonrası iş garantiside verilirse eğer on numara olacak durumdur.
bir çılgınlık yapıp formalite evlilik yapılabilir. eğer araştırmayacaklarsa evliliği, kesinlikle yapılmalı.
formaliteden evliliklere ve dolayısıyla da mini bir kaosa sebebiyet verebilecek uygulama.
aga bir devletin daha mühim işleri olmaz mı amk ya? sene 2014 olmuş, biz hala türbanla boğuşuyoruz, milleti evlendirmeyle falan uğraşıyoruz.. vay arkadaş yaa..
rezillik. hem de daniskasi. egitimli kesimi de rte nin kafasindaki rol modele oturtmak istiyolar. hem de bunu cok alcakca yapiyolar. uni.deyken evlenen bi nesil nedir lan, tabakhaneye bok mu yetistiriyosun. ondan sonra ozellikle kadinlarin egitim seviyeleri gitgide dusucek. hem de bunu egitimsiz secmeni nasi makarna komurle kandirdiysa yine o yolla yapiyolar. siciyim boyle ise.
eğitime önem veriyoruz adı altında yeterki evlenin 3 tane çocuk yapın ama eğitime önem vermeyin, okula gereken değeri vermeyin koyunumuz olun da biz ne istiyorsanız veririz düşüncesi.
koyunların yemlenme projesidir.
1.90 boyunda yakisikli sayilan beyfendiyim. karsilikli anlayis cercevesinde kredi borclarimizi silmek icin evlenebiliriz. seneye mezunum eczaci olacam arkadaslar. potansiyel zenginim ama amele olmak istiyorum.
ne babama ödeteceğim ne yarime ne de kendim ödeyeceğim evlenirsem. iyi haber de sırf bu yüzden babam beni verir mi bilmiyorum.
başka bir açıdan eğitim yaşının daha da erkene çekilmesi gibi düşünülebilir.

Anasınıfı öncesi üniversite eğitimi gibi.

-Yavrumuz kaç aylık?
-8 ay 3 gün efendim,
-Harika 3. sınıf mühendislik. Kaydet kızım.
üretmeyelim üreyelim mantığının bir tezahürüdür.
iktidarın ne yapmaya çalıştığını iyice anlaşılmaz hale getiren haber. madem siliyorsun herkesin borcunu sil değil mi! sil ki herkes rahatlasın.
çok fazla evli üniversiteli olmadığını tahmin ederekten güzel olduğunu düşündüğüm uygulama.
bu millet para versen de evleniyor vermesen de. hem belki belli bir yaştan sonra okumak isteyip okuyamayanlar da olabilir.
düşünceli yapıdan taktir ettiğim uygulama.
ben borcu ödemiştim o halde devlet bana karı bulsun.
etraf 22-23 yaşlarındaki boşanmış çiftlerden geçilmeyecek desenize... ulan üniversite birinci sınıftaki kızın parmağına bakıyorsun yüzük, sonra iki ay geçiyor o yüzük yok, bi 2 ay daha geçiyor bu sefer başka bir yüzük... evlilik ciddi bir müessedir beyler bayanlar. ne zaman olgunlaşılırsa o zaman evlenilmesi gerekir.

üstelik evli öğrenciye kredi var destek var, peki ya okul bittikten sonra, ya işsizliğe çözüm var mı...
saçma bir şey.

evlendirmek istiyorsan, insanların maddi durumunu iyileştirmelisin önce.

sanki işsizlik sorunu yok bu ülkede tek derdimiz evlenmek.

hükümetin ucuz iş gücü sağlama politikası; maksat banka kredileri coşsun, avmler dolsun sonra götünün kılıyık hülooo diyelim.

zaten 3 çocuk olayınada bu yüzden sarmıştı bunların amacı kapitalist düzeni beslemek ve her yeri parsellemek yemezler erdoğan.

akp'ye inat evlenmiyorum hatta hükümet düştüğünde evlenirim.