bugün

Adamların imrenerek baktığı bir abimizin ders niteliği taşıyan özlü sözüdür.
(bkz: arda adam turan)
Kendisinin veya kadının evli olup olmadığı, kadının isteyip istemediği vb durumlara önem vermeyen ve önüne gelen her kadını becerme isteği olan, önüne çıkan her kadının da kendisi ile birlikte olmak isteyeceğini düşünen ahlâk değerleri oluşmamış insanın kadın ile iletişime geçmek için kullandığı kompliman amaçlı cümle.
Bir kişi eğer varoşlarda yaşıyor ise toplumun avam kesiminde tabir ettiğimiz sosyal çevresi dar kitle kadına yaklaşımı abla kardeş yenge söylemiyle yaklaşır.
Parayı bulunca popülerite sahibi olunca eğitimsizlik cahil cesareti ve popüler kültür etkisi ile söz konusu başlıkta ki cümle ile yaklaşır.
Bu kadar basit.
Zaten kaçırmamışlar.
Özetle :

Gevşeğim.
ben evli değilim ama güzel bi kız değilim.çünkü kız da değilim.zaten beni de kaçıramazsın kanımca.kalın gelirim.
evli karılardan uzak durun olm. mal mısınız? arda olayı üzerinden diğer erkek arkadaşlara söylüyorum bunları. ne kadar yokluk içinde olursanız olun ama sakın evli kadınlara yanlamayın. o kadının kocasının kırk yılda bir erkekliği tutacak olur o da size denk gelir. sonra bok yoluna gidersiniz bir anda.

hele büyük şehirlerde yaşayan adamlarda bunu anlamıyorum. bir sürü kız var senin için. ama sen salak gibi kafası karışık evli kadına yürüyorsun. neden? kolay hedef görüyorsun da ondan.

yarın bir gün haberinizi 3. sayfadan okuruz. siz mezara koca hapise kadın da yeni pompacılarıyla gününü gün etmeye gider.

yapmayın arkadaşlar.
yahu arda efendi senin için bir kızın çok güzel olması kaçırılmayacak bir fırsat mi?
bir sosyal mesajdır, bu mesajlar sırasıyla ;

- kandırdılar beni, nasıl evlendim hatırlamıyorum, bi yanlış yaptım işte bunu şimdi daha iyi anlıyorum.
- ben öyle ayran gönüllüyüm ki ; seni kaçırmayıp alsam, yarın bir başkasını görsem onu alır seni bırakırım.
- benim güzellik anlayışım abazanlık hormon seviyeme göre değişir, hormonlarım azdıysa herkes güzeldir bana
- haa bu arada tutucuyum, konsevatifim, kızsın değil mi ? düğünde kırmızı kurdele takacam beline.
- ben geceleri gezerim şimdikini boşasam seni alsamda gezeceğim, gerçi almak değil zıplamaktır niyetim.
- sen komşunun tavuğuna kaz muamelesi yaparsın, bir gün gelir senin tavuk kaz olur... ( Berkay beye )
henüz evli olmasam yavşaklığında seyreden diyalogdan bir gevşek quote.
görsel
arda şımarık olduğu için her şeyi kendisinde hak görüyor.

şimdi aynı lafı ben 21-22 yaşlarında evli bir kadına söyledim.

ama benim de söyleme niyetim "işte bekar olsaydın, yaşlarımız denk olsaydı, ikimiz evlenirdik" gibisinden bir anlamı çıkarmaktı ama işte lafın ucu başka şeylere dokunuyor, saf temiz bir ifade sansan da öyle değil, yanlış ifadeler bunlar. adamlık kibar ve nazik olmakta yatar şımarıklıkta değil.
ulan kadın evli, sen de evlisin ve karının göbeği burnunda, bu şekilde bir kadına nasıl asılabiliyorsun hala. hala "ne var ki yha bunda" diyenler var. şöyle yapalım, kız arkadaşın gidip sokakta geçen random bir çocuğa "ya çok yakışıklısın, sevgilim olmasaydı seni kaçırmak istemezdim" dese ne yaparsın? bünyede "gavatlık" yoksa sinirden kendini siker misin, sikmez misin?
Hani bu iltifat sonrası hoşuna gider belki evli de olsa meşrebi hafiftir verir ben de evli mevli kayarım mealindeki beklenti ifadesi.
dur dur şöyle söyleyelim de anlasın

senin anana bacına deseler hoşuna gider mi?
evli insanları kaçırmaktan hoşlanan kişi sözü.
(bkz: essy)
yanlışlıkla söylenmiş olma ihtimali sonsuz trilyonda sonsuz sıfır ihtimal içeren hitap.
Şerefsizliklerin kullanacağı bir sözdür.
"evli olmasan ben de evli olmasam üstelik karım hamile olmasa ve üstüne nefes alan her kadına asılmasam senin kocanda başkalarının karıları ile haşır neşir olmamış olsa yani yarın bir gün misilleme olsun diye benim hanıma doğumdan sonra sarmayacağını bilsem seni kaçırmazdım" sözünün özetidir.

(bkz: dallas gibi amk)
(bkz: iğrenç ilişkiler yumağı)
evli adam evli kadına demiş.bunun neresi normal. insanlar bunu normal karşılarsa yarın aynı teklifler kendi hanımlarına veya evli kızkardeşlerine yapılırsa kızmayacak.
Bu letgodan bize eşya veren teyzenin bana söylediği söz galiba. Biraz değişiği "oğlum var seni oğluma alayım mı?" demişti teyze bana.
Hadi kızın evli olduğunu bilmiyordu, kendisinin evli üstelik karısının hamile olduğunu da mı bilmiyordu? Bu ne iğrençlik bu ne kepazelik ya.
görsel
yürüyen barzonun ortaya çıkan son icraatidir. zamanında o sarı kız ile birlikte iken "fazla seks yapmaktan futbol oynayamıyor sakatlanıyor" dediklerinde infial olmuştu öyle iş mi olur türkiyenin yıldızına iftira atıyorsunuz diye. eee bunlar ne şimdi öyleyse oğlum ? nefes alan her kadına yanaşıyormuş adam.