bugün

Asıl amacı kendi parasıyla alışveriş yapıp veya cebe atıp kocasının parasını eve ve çocuklara harcayan kadındır.
Kendi parasını ev giderleri için kullanmaz.

Şahit oldum biliyorum.
kendi ayaklarının üzerinde durmak, evine katkıda bulunmaktır.

peki kadınların amaçları olduğunu sananların amacı? bi bitmediniz..
Bir gün sefil kocası onu aldatırsa ayakları üzerinde durabilmek için çalışmaya devam etmesinin bilincinde kadın olabilir ya da yıllarca aldığı iyi eğitimi bu vatan evlatlarını eğitmek ya da pamuk ipliğine bağlı yaşayan hastaları yeniden hayata döndürmek gibi bir misyon için kullanmak isteyen kadın olabilir, Evlatlarına hazır yemek yerine alın teri ile kazanılan paranın kıymetini anlatmak için çalışabilir.. Dee.. Size ne kardeşim.. Çalışsın kadınlar, üretsin.. Sabah akşam evlilik programı izlemelerinden iyidir saygı duyunuz..
birileri genelledikçe cezasını hep masum insanlar çekecek. sen de bu entry yüzünden kurşuna dizileceksin. gel buraya...

aaaaachtung! ein! zwei! drei! feuer!
Bağımsızlığını korumaktır. Evlilik onun için sadece sevdiği insanla hayatını birleştirmektir.
Ekonomik anlam da özgürlüğü elinde tutmak suretiyle, reis sen değilsin deyip yumruğu masa'ya vurmaktır.

(bkz: tomris hatun)
(bkz: kadın isterse)
Kadın ve çalışmak aynı cümle içinde kullanılınca, anlaşılması zor ifadeler var olur.
Fakat Kadın, hayat ve yaşamak aynı cümle içinde kullanılınca, romanlar, şiirler, efsaneler var olur.
Aldığı her şeye laf atıp ne gerek var kafasında boğazına dizecek kişi veya kurumlara "git köşede ağla" diyerek kafa tutmaktır.

Özgürlüğüne müdahale etme yetkisini kendinde görenlere "host ulan" demektir.

Yirim.
Eve katkıda bulunmaktır. Yok koca parası yememekmiş yok bilmem ne. Hayat müşterek, eğer şartlar çalışmayı gerektiriyorsa çalışılır. Ha ekonomik gücün çalışmayı gerektirmiyorsa ve çocuğun varsa o ilgiyi çocuktan esirgememek ve çalışma hayatından feragat edilmesi gerektiğini düşünüyorum ben. Çocuğumu ben büyütmeliyim, elin tanımadığım kadınları değil. Ayrıca kadının Asli sorumluluğu çalışması değil. Hatta yaptığı ev işleri de kadının eşine olan ikramıdır. Eş çalışmaya razı ise ve çalışma imkanı bulunan yer hanımın çalışmasına elverişli bir ortam ise çalışılabilir. Eşin rızası yoksa (ki bu neden çalışma ortamının müsait olmayışına dayanmalıdır diğer türlüsü egoya girer) çalışılmayabilir. Böyle anlatınca erkeğin egemenliğini benimsemiş gibi görünmüş olabilirim ama aile yaşantısındaki huzur için de bunlar önemli şeyler. Eş rızası önemli bir husus, bu nedenle Eşler birbirlerinden razı olmalı.
muhanete muhtaç olmadığını kanıtlamaktır. ya da eve giren geliri arttırmaktır. ya da işini seviyordur. bize ne bundan arkadaşlar.
ekonomik bağımsızlığı elinde olan kendine güveni olan güçlü kadınır .
Bir kadının Türkiye gibi bir ülkede söz sahibi olması için çalışması ve ekonomik özgürlüğünün olması gerekir.