bugün

Dili her ne kadar söylese de, insanın içinden gelmeyecek olan davranıştır.
her zaman sacma gelendir.

tamam o benim de annemdir, kendi annemle ayirt etmem ama anne demem, ayse hanim derim ayse teyze derim ama anne asla, hele ki baba, hic bi zaman derim mustafa bey amca derim galiba. *
çok saçmadır. insan daha elini öpmeye kıyamaz. sen mi yetiştirdin kardeşim beni? hayır. o zaman?
Çok güzel bir uygulamadır atalarımız çok ince düşünüyorlar. Şimdinin zihniyeti karşı çıkabilir.
Ne bileyim evlatlık gibi biide 2-3 kez evlendiğini düşün her önüne gelene ANAğğ her önüne gelene babaağ.
Denmesi çok zor olur bence. Tabi karşımdaki benim anneme babama derse, aynı saygıyı benden de görecektir.
Baba deyince baban olmuyor. Kendini piç hissedene de yapacak bi şey yok.

iyidir, güzeldir.
anama ana diyesen babama baba diyesen sen bize gelin gelesen nerde kaldin kibar gelin diye bir sarki vardir, kim soyler niye söyler nerde duydum hic bilmem.
olağandır.normalde budur zaten.
sonuçta artik kan bagi olunmuştur. denmesi bence normal sonuçta sevdiğiniz kişinin ana babası.
Hic anlam veremedigimdir. Luzumsuz buldugumdur.
Yanlıştır.
yapamadığımdır.

ağzımdan çıkmaz bir türlü.
daha 1 yaşıma gelmeden kaybettiğim annemle ergenlikte kaybettiğim babam yüzünden eşimin ailesine böyle hitap edemiyorum. demeye çalışıyorum çıkmıyor ağzımdan.

sağ olsun onlar da anlayışla karşılıyor.
Ağzımdan çıkamayandır.
Baba diyorum da anne diyemem. Öz anneme diyememişken elin annesine diyemem.

Siz diye hitap etmek daha makuldür.
yapmayacağım ve garip bulduğum bir eylem.
profesyonel nezaket. yani yalakalık.
Evlendiğim kişiyi seviyosam derim açıkcası ama eğer pek sevmiyosam sizli bizli konuşurum.
mecburi görevdir. şahsen teyze demeyi yeğlerim. mecburen anne diyorum
genelde erkeğin; kızın, anne ve babasına söyleyip, kızın; erkeğin, anne ve babasına söylemeyemediğidir.

kaynak: eşim.

anne zaten rametli oldu baba sağ onada diyor. (kendi babası yok belkide bu yüzden)
evliliğin en güzel yanlarındandır.
saçma salak insanlarsa kendi anne ve babanıza yapılmış ağır hakarettir. ne gerek var lan.
önüne annenin ve babanın adı eklenir.
misal; fatma anne, ahmet baba.
önüne isim eklenilerek söylenir.
Aldığın terbiyeyi karşıya aktarma adına ölçü bile sayılır fikrimce.
Bu samimiyetten öte saygı gereği icap eden birşey gibi daha çok.
Tabi doğru görüşü evlendiğinde daha iyi edinir insan, sınanmayız umarım.
açıkçası kendi anam ve babamdan başkasına ana baba demek nedense hep ağırıma gitmiştir. saygıda kusur etmem ama ve eğer kayınvalidem ve pederim iyi insanlarsa ve kızlarını iyi yetiştirmişler ise gözüm kapalı anacım, babacım der kendi ebeveynlerime ismiyle hitap ederim..
güncel Önemli Başlıklar