bugün

saygı duymak, aile kurduğunun farkına varmak, artık onlarla aile olduğunu anlamaktır.
Durumu 4-0 a getirmektir. Iyidir iyi.
denmemesi durumunda istenmeyen gelin/damat ilan edilmektir.
hala desek daha mı iyi yani
yada mam yada fadııııı mı demek lazım
ben buba diyorum
hem köylü hem saygılıyım
sizide 1 dk lık saygı durusuna davet ediyorum
*
dayatmadır.
önce bir analığını babalığını göstersin sonra içten gelir zaten söylemek.
(bkz: Ne diyem mesela mahmut mu diyem)
Olması gerekenlerden biridir.

O da senin anne babana anne baba der.
erkek için çok daha bir zor durumdur.

kendi babama baba demezken, elin adamına ağzımın ucuyla baba demek zoruma gidiyor lan.

tek baba: müslüm baba.
evlenilen kişinin babası müslüm gürses ise doğru olan davranıştır. anne kısmını bilemeyeceğim. pazarcı ağzı gibi duruyor.
anne ve baba sayısını dörde çıkarmaktır.
Saçmadır. onlar kendilerini önemli hissedecek diye kimse samimiyet yoksunu, soğuk, kafadaki anne baba profilinden uzak hitabetleri kullanmak zorunda değildir, kullanmamalıdır da.
zordur, alışana kadar cümle içinde yuvarlanarak boğuntuya getirilerek söylenir.

-hoş geldin, naber oğlum?

+eyvallaaah hoş bulduuuk, iyiyim noolsun be annn* sen nasılsın?
büyük konuşmamak gerek.
anne baba yerine bey ya da hanım desek daha iyi olur bence.
anne baba samimiyetsiz geliyor.
onlarda bana oğlum demek zorunda değiller.
ya da evlendiğim kadın da anne ve babama, anne ve baba demek zorunda değildir.
toplumun koymuş olduğu kurallar efendim yapacak bir şey yok.
azerilerde anne ve babaya da ismiyle hitap etme alışkanlığı olduğundan zorlanmadığım hadisedir.ayrıca kaynana şeklinde hitap etmek de bir çözümdür.
muhtemelen ağız ucuyla söyleniyordur.
hayır hiç evlenmediğimden dolayı bilmiyorum ama ne ben anne babama öyle hitap edilmesini kaldırabilirim kıskançlığımdan dolayı, ne de duygusallığım yüzünden anne babamı üzmemek onların yerine başkasını koymuşum gibi hissetmemeleri için anne baba diyebilirim...

büyük sözüme tövbe başa gelince çekicez artık napalım...
gelenektir. yanlarından gidince bunak moruk demek.
samimiyet durumu 88 şahin'e çelik jant takmaktan farksızdır.

ben bu konuda çözümü, kayınvalideye karadeniz şivesiyle "uy! kaynanacuğum" ve kayınpedere de aile içindeki lakabı olan "usta" diye hitap etmekte buldum.
sokakta tanimadigi kadina annecim, adama babcim diyen insanlara zor gelen durum.
babası ve annesi ölmüş biri için bir sikim ifade etmeyen. can sıkıcı olmayan durum. ne kadar malsınız lan?
Annecim, babacım bile deseniz, bu sizin gelin veya damat olma gerçeğinizi değistirmeyecektir ne yazık ki. Tabiat gereği, onlar duygusal olarak yalnızca evlatlarının anne ve babası olurlar ve öyle davranırlar.
en samimiyetsiz hallerle mecburiyetten ağızdan çıkan cümlelerdir.
saçma olaydır.
Başlarda söylemesi zor gelen ünvanlardır.
sorgulamayan beyinlere normal gelendir. saçma sapan gelenektir iste, her geleneği sorgusuz sualsiz kabul eden beyinlere normal gelir tabi.
turk halki neyi sorgulamis ki zaten bunu sorgulasin.
itaat toplumu.
Saygi belirtisidir.
Fazla Amerika Avrupa kulturu bize ters arkadaslar. iyidir iyi.