bugün

Tabiki de önemli kominist olmalı.
önemli değil.
bunlar önemsiz detaylar. daha önemli şeyler var.
(bkz: Sümeyye)
Eskiden Önemli olduğunu düşünürdüm ama.. siyasi görüşü olmasın mümkünse.
insanın siyasi görüşü, algısını, yaşam tarzını, beklentilerini, bakış açısını ele veren önemli bir ayrıntıdır, dolayısıyla önemlidir.

Siyasi görüş, hayata, aile yaşamına, sosyal ilişkilerinize yansır.
Öyle eften püften bir detay değildir.
Eşinizin kırmızıyı sevmesi ya da sporu sevmesi ve desteklemesi gibi bir durum değildir, çok daha derin anlamlar barındırır.

Fikir ayrılıkları, yorum farkı olması makul olsa da, Taban tabana zıt bir siyasi görüş kişisiyle evlenmem, bu evlilikleri de doğru bulmam!
evet.

not: düşünsene parmağında zikirmatik takılı birinin evin içinde dolanıp durduğunu.
Elbette. Bu nedenle aydın, modern, okumuş bir sosyal demokratla evliyim. Ama bir tek sıkıntı var kandil geceleri türkçe yasin okuyor. Ona kusur kalsın.
hayalperest olmamak lazım, elbette önemlidir.
Siyasi görüşünün ne olduğundan ziyade o görüşün fanatiği olması sorun teşkil eder. Siyasi ya da değil dogmatik fikirler benimseyen insanla anlaşmak mümkün gözükmüyor
evet önemli. bir ömür geçireceksin o eşinle. apk lıysa hiç şansı yok.
Siyasi görüşü değil Hayat görüşü önemli olsun. Meclise değil aynı eve giriyorsunuz.
Niye? Delege ortaklığı mı kuracağız?
Önemli hatta ailesinin siyasi görüşü de önemli.

Siyaset konusu açılınca babamı tanımam verir veriştiririz ağzıma geleni söylerim.
Hiç geri vites yapmam orada kapı orada sapı.
Beğenmeyen küçük kezosuna almasın.
Bence önemli olabilir ama ben izdivaç yapmayı düşünmüyorum. Ben entelektüel bir insan olarak kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. ileride olmak istediğim bir meslek yok. işsiz olmayı düşünüyorum. işsizliğin artmasına sebep olabilirim işsiz olarak.
Bence gayet de önemlidir.
"Partiye delege seçiyoruz sanki amk" dedirten soru.
Gerçi düşününce haksız da bulmuyorum, AKP'ye göre CHP'liler Yunan tohumu, CHP'ye göre akpliler Arap dölü, o kafalarla bir ömür geçmez,
Ama bir yandan da zaten bunlar birbirlerinin bulunduğu ortama girmez ki diğer partili birini bulup evlensin de diyorum.
Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi, hareket edemeğeğeğem.
Akpli olmak benim için siyasi görüşten öte insan kalitesizliği anlamı taşıyor.

Yani kalitesiz bir insanla asla olmaz.
akepe dışında önemi yok.
tabi ki önemlidir ama dinleyip süzgeçten geçirip takım tutar gibi parti tutmuyor işine gelene göre oy veriyorsa düşünmeden evlenin. o ufak kabinde kimse nereye oy verdiğinizi bilemez.
siyasal islamcı ve ırkçı olmadıktan sonra gerisi beni ırgalamaz.
evet önemli. günümüz Türkiye Cumhuriyeti'nde dahi insanların siyasi görüşleriyle kişiliklerini ve zekalarını tespit edebiliyoruz.
Kesinlikle aileler ne kadar önemliyse siyasi görüşte önemli..
partizan bir kızla evlenmem çekilmez. mesela körü körüne sabit fikirli chp li olan ya da akp li olan hiç çekilmez kafa ütüler.

insan olsun hobisi olsun karakter sahibi elit bir kız olsun isterim.
Siz ne kadar önemli değil deseniz de önemli olur.
Çomarla da evlenmezsin be kardeşim.