Hayvanlari allahtan daha cok onemsiyor dusuncesini olusturur. Yerim o muslumanlari.
herhangi birinin müslüman olup olmamasını sorgulamak bir müslümana yakışmadığından bi haber olan sözde müslüman tezi.
Asıl ben sizi besleyenlerin amk.
islam evde kedi ve kuş bakımına bir şey demez lakin bunlar haricinde hayvanlar yasaktır köpek vs. Dinini bilmeyen insanların gelip de burada saçmalaması ne tepki verdiceğini şaşırtıyor açıkcası.
Arkadaslar benim kedim de kopegim de var ve hristiyanim. Ne yapmaliyim acil yardim.
Anan baban evde seni besliyor ve aklımda şöyle bir soru oluştu:

Bu nasıl müslümanlık?

Hani peygamber kedinin sırtını okşamıştı o yüzden hep dört ayağının üzerine düşüyordu. Oğlum hayatınız yalan dolan la... Müslümanım demesine gerek yoktur, namaz kıldığı yeri temiz tutuyordur ve sıkıntı yaşamadan ibadet edebiliyordur. Müslümandır yani...
mağaranın kapısını ağla örüp nebiyi koruduğu için örümcek beslenmelidir.
Evde kedi beslebilir. Ebu hureyre(kedicik babası) isimli sahabeyi araştırın.
Kedinin evde beslenmesinde islami olarak hiçbir sakıncasının olmadığı bilmeden şuursuzca başlıklar açan kişi beyanıdır.
Bu insan kişisine sadece Hz. Muhammedin de bir kedisinin olduğunu , namaz vaktinin geldiği günlerden birinde kedisinin kucağında uyuduğu için onu rahatsız etmemek adına elbisesini keserek ve kedisini uyandırmaya bile kıyamayan bir peygamberin dinine iman ettiğimi bildirmek isterim. (bkz: islamiyet)
esas ebu fışfış diye bir sahabe var, o neler neler beslemiş...
Doğru söylüyordur.
Kedi ve köpek beslemek çok sevaptır çünkü.
Dinimizce evde kedi beslenebilecegini bilmeyen yazar basligidir.

Kedi temiz hayvandır ve kedinin olduğu yerde namaz da kilinabilir. Ancak köpeğin olduğu yere rahmet melekleri girmez. Evde kopek caiz değildir,kedi caizdir.
Kediye göre değişir. Müslüman kediyse neden olmasın olur, ha yoksa müslüman kedi, hıristiyan ya da yahudi de olabilir ama allah tanımaz veya şirk koşan bir kedi pek tabiki evde beslenmemelidir.
dinen Evde beslenmesi uygun olmayan hayvan kopektir. kedi hakkinda boyle bi hukum yok bildigim kadariyla. *
En çok bayanların düştüğü günahtır.
Kedinin pis olduğunu sanan yazar düşüncesidir. Annem sokmaz bi kere pis olsa. Eve gelir bi güzel temizleriz ıslak mendille, sonra gazetesini serer yemeğini bi köşede verir hem halının üstüne bi atar kendini başlar uyumaya. Ne salya ne bokunu yapar. Sonra dışarı çıkmak ister saatlerce yatıştan sonra, hem kapıya yönelir "çıkarın" diye. Hem çıkar gider, acıkınca yine gelir, yine aynı serüven hergün devam eder.
amcanın biri yıllar önce "yaşam düşünenler için komedi hissedenler için trajedidir" demişti. aynı o hesap işte...
insanlar inandıkları dini bilmiyorlar ya ben ona yanarım. Oku lan oku cahil kalma! Kur"ani ac bak bakalim "kedi giren eve melek girmez" diye bir sey yaziyor mu? Kesin üşenirsin okumazsin ben sana kısaca cevap vereyim: Yazmiyor abisi oyle bir sey. Hatta bak sana bonus bi bilgi: Hz muhammed'in de kedisi vardi ve kedileri cok severdi.
Lan kedi beslemek sünnet. Bu başlığı açan zındık yazara sesleniyorum hayvan kategorisinde bi tek kendini seviyosun di mi sen
Kedilerin babası denilen bir sahebe bile var yahu. ismini şu an hatırlayamayacağım. Kedi sevılmezmi yav? Hele birde sabah hırıl hırıl ederek gelip sırtından yorgana girmesi. Hep çocukluğumu hatırlatır bana.
namaz kılarken kedisi secadenin üstünde oynayan yaşlı amca geldi şu an gözümün önüne.
Komik insan davranışıdır.
en doğal haklarıdır.
ayrıca hz.muhammed (sav) efendimizin kedileri sevdiği hatta beslediği söylenmektedir.
veya; kedi beslemek günah olsa bile günah işlemek ile dinden çıkmazsın... büyük günahlar hariç mesela şirk koşmak.

başlığı açan arkadaş net ve kesin konuşuyor yani fetvaya girer.
peygamber efendimizin elbisesinin üstüne
yatıp uyuyan kediyi uyandırmamak için
elbisesinin o kısmını kestiğinden
haberi olmayan bir başka mal beyanıdır.

bugün bu ikinci mal beyanı.
bugün sözlüğü mallar basmış.
Ebu hureyre(ra) ters döndü şu an. Tövbe estağfirullah.