bugün

Bence tuvalet. Olmazsa bir kere ev olmaz diye düşünüyorum.
Anahtarının sizde olması.
Akşam iceri girer girmez beni karşılaysan kavrulmuş soğan kokusu. Evde kadin olduğunu, yemek pistigini ve yuva olundugunu hissettirir efendim. Benim icin ev demek yuva demek.
tuvaletinde rahat hissetmek
kanka sizin ev boş mu sorusuna maruz kalma.
Halıdır halı. Başka bir şey değildir. Gerektiğinde tozları altına süpürebildiğiniz bir halınız varsa gerçek bir yuvadır orası.
tenceredir bence.
Girerken ayakkabının çıkarılması.
üÇlü priz. bu aralar en Çok ihtiyacım olan şey sanırım.
Halı, perde , koltuk , masa , sandalye , mutfak. Bazı detaylar güzel olsun yetiyor bir evi ışıl ışıl göstermeye. Fazla eşya sevmeyen biri olarak sadelik şıklıktır diyorum. Ayrıca evini milyarlar vererek aldıkları antikalarla kaplayıp bir çocuk okutmaktan aciz o zenginleri kınıyorum buradan.Gireceğin 2 metre mezar ulan , ahirete duvar saati, ytarihi kıyma makinası falan mı götüreceksin?
görsel
Sabah demlenen çaydır. Bu çay , evde bir ailenin olduğunu gösteren , evi ev yapan detaydır.
içindekilerdir, onların verdiği huzurdur.
Dantel.
huzurdur. huzur yoksa o ev işkence gibi gelir. ayakların geri geri gider. içine girdiğinde benim burada ne işim var amk? diye sorarsın kendine.
Anne ve anne yemekleri tabi ki.
yağmurlu ya da rüzgarlı bir günde lavabo, tuvalet vb. yerlerden gelen kanalizasyon kokusu. gider borusuna 1-2 saniyelik bir müdahaleyle çözüm bulmak mümkündür ancak kimse uygulamaz o ayrı bir durum.
Şey değil de kişi 'kadın'dır.

Evi de kocayı da vezir de eder rezil de.
yağda kavrulan soğanın kokusu. ev kokusu budur.
Kesinlikle esya degildir.
samimiyet,sevgi, sıcak yemek, temizlik.
ışık ve koku.

Sabah aydınlık, gece sarı loş ışıklı ama karanlık.

Kokusu da hep tanıdık.
Yemek ve temiz çamaşır kokusu.
tuvalet.
Kendi yatağına girdiğinde hissettiğin huzur.