1. 1.
  kendi kendinize ağladığınız, kendi kendinize güldüğünüz, yok nerde sızıcam,yok taksi demediğiniz, her an temiz tuvaletini kullandığınız evinizde gerçekleştirdiğiniz şukela durumdur. sözlükte takılıp, biranızı yudumlar, içerken dinlenecek şarkılar entry sine bol bol yazarsınız.ve bu entry e en son girmeniz muhtemel olan şey "listemdeki tüm şarkılar" dır. mesela (bkz: an itibariyle)teoman-soluk soluğa dır dersiniz. büyüdüğünüzün işaretlerindendir. (bkz: evde takılmak)
  1 ... no tengo lugar
 2. 2.
  bir beyanat olarak;
  (bkz: gün geçmiyor ki bir yazar sözlüğe endekslenmesin)
  1 ... no tengo lugar
 3. 3.
  rahatlıktır. ancak biraz fazla rahatlıktır. evin herhangi bir köşesinde sızılabilir. anne evdeyse abartmayın derim çünkü gecenin ilerleyen saatlerinde sızmışken aniden şu sesle ayılabilirsiniz. "bu banyonun hali neeeeeeeeeeeeeeeeeeee" aman dikkat.
  ... banaesmeyianlat
 4. 4.
  En güzelidir baktınız çarptı vurur kafayı yatarsınız.
  2 ... flat head
 5. 5.
  güvenilir sarhoş olma yöntemidir. güzel yanlarına bakalım, bir kere mezeniz daim. öyle dışardaki gibi o kaldı mı bu yok mu yok. ikincisi meyinizi kendiniz demliyorsunuz. rakının demi sizin saki ellerinizde. kadehinizin çeşidi size bağlı.ister çay bardağı ister rakı kadehi. müzik de siz de. hani benim sevdiğim şarkı çıkmadı yok. hele şarkıları siz söylüyorsanız. dışarda söylenmez ki. güzeldir güzel.
  5 ... gunesiuyandiralim