bugün

ev yapımı lehmacunun çakmasıdır.
kilo probleminiz yoksa, gönül rahatlığıyla yenir. içinde ne olduğu belli en azından.
Bu konuda hiç mütevazı olmayacağım, benim diyen pizzacılarla yarışırım. Hamurunu misafirin isteğine bağlı olarak istediği kalınlıkta hazırlar öyle pişiririm.
Acayip güzel yaparım. Püf noktam hamura bir iki yemek kaşığı sıvı yağ ve yoğurt suyu koymak. Hamuru yumuşacık yapıyor.
görsel

mısır, mantar ve zeytini bol olmalıdır.
evde yapıldığında daha güzel olan nadir şeylerden biri kesinlikle pizza. Malzemeyi istediğin sevdiğin şekilde koy en güzeli o olur.
Şöyle;

görsel
Ev yapımı demis bi de!
Napoli'de yapamazlar bunun gibisini!
ev yapımı dediği "papa's johns"un evinde yapılmış gibi. onlar bile görseli bu kadar güzel yapamıyor lan helal olsun.
ince hamur bir de valla bravo.
ev yogurduyla iyi gider ama ben market yogurdu erimis plastik tercih ederim.
erimis plastigin bir miktar suyla homojen kivama gelene kadar karistirilmis haline market ayrani denir.
afiyet olsun.

zaten ev yogurdu tuketenler hemen belli oluyor iq seviyeleri bizden yuksek.
yogurt muhabbetini anlamadim ama kimsenin pizzaya kır pidesi muamelesi yapip ayranla tukettigini dusunmek istemiyorum. pizza kolayla özdeş bir yiyecektir.
neyse konumuza donersek, turkiyede zincir pizzacilarin yaptigi pizzalardansa evde yapilmis olani elbette daha iyi ve lezzetlidir. uzerine birde istediginiz cesit kaliteli malzemeleri koyabilirsiniz. yurt disindaki pek cok lokasyon icin durum farklidir. cesit cesit pizzalari gayet normal bir ucret karsiligi çatlayıp patlayana kadar yersiniz. mis gibidir. canim cekti gece gece. (ev pizzasini degil digerini- gülücük)
görsel
(img:#2262813)
öpüşürken yandı.
Ucuz olsun, aile aktivitesi olsun diye gidip malzeme alalım dedik. Hem ihtiyaç kredi çekmek zorunda kaldım hem de bankkartımındaki puanları, kampanyaları ve taksitleri kullandım. Hayır küçük paşalar etsiz doymuyor, et ile ilgili her şey yenir mi? Evde çift başlı bozkurt besliyoruz sanki. Yani onuda dedim bedava diye kolumu kesip vereyim dedim. Yemediler, üstüne eve gidene kadar yemek için kavurma aldılar. Keşke kızım olsaydı, canım prensesim o bana kıymazdı.
en güzel pizzadır.
artık dışarıdan siparişle aynı maliyete geliyor. enteresan.
Hazır pizzayı da pek sevmediğim gibi ev pizzasını da pek sevmem. Kırk yılda bir canım isterse ince hamur kaburgalı falan yerim.
Kuşkusuz pizzayla hiç ilgisi olmayan yiyecek. Bir de dururlar "sen benim yaptığımdan yemedin de o yüzden öyle diyorsun" derler.
Odun ateşinde pişen pizzaların üstüne tanımam. Odunun isinin verdiği tattan mı kaynaklı bilmiyorum, ama harbi güzel oluyor.
Edit: iyidir ama odun ateşinde pişenin üstüne tanımam.
Pandemide mis gibi incecik hamurlu italyan pizzası yapmıştım. Pandemide yaptığım tek şovdu. Yine yapsam ya, gece gece düştü aklıma.
Değerlerimizi çabuk unutuyoruz, malesef...
Sallama.
Bana mı dedin kız? Shshs
Vallahi ben yaptıysam herkes yapar. Sallamalık bir yanı yok.
Gül diye dedim ajfjks.